Intrust Super Cup Round 5 teams

Intrust Super Cup Round 5 teams

The Capras welcome back skipper Jack Madden this week for their clash against the top-of-the table Bears. This game will be played at Gladstone as a curtain-raiser to the NRL match between the Gold Coast Titans and Manly.

See all the Round 5 Intrust Super Cup teams below.

Townsville Blackhawks v Tweed Heads Seagulls at Jack Manski Oval on Saturday, April 7 - 1.10pm* (Channel 9 TV game)

Townsville Blackhawks - updated

1. Carlin Anderson 2. Jonathon Reuben 3. Shaun Hudson 4. Ty Carucci 5. Kalifa Faifai-Loa 11. Jake Marketo 7. Jaelen Feeney 8. Francis Molo 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 21. Andrew Davey 22. Sione Lousi 12. Andrew Niemoeller (c) 17. Temone Power 13. Joe Boyce 19. Brent Woolf 16. Ross Bella

Coach: Kristian Woolf

Tweed Heads Seagulls

1. Alex Grant 5. Beau Cordtz 3. Ryland Jacobs 2. Kiah Cooper 4. Kainoa Gudgeon 6. AJ Brimson 7. Eli Levido 8. Tristan Lumley 9. Sam Meskell 10. Moeaki Fotuaika 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Hiale Roycroft 13. Cheyne Whitelaw (c) 18. Sam Saville 14. Jarrod Morfett 15. Maia Sands 16. Jordan Aiono 17. Rex Johnson

Coach: Ben Woolf

Ipswich Jets v Northern Pride at North Ipswich Reserve on Saturday, April 7 - 3pm

Ipswich Jets

1. Michael Purcell 14. Denzel Burns 3. Pio Seci 17. Rory Humphreys 5. Wes Conlon 6. Julian Christian 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 21. Kierran Moseley 10. Nat Neale (c) 11. Ben White 12. Seb Pandia 13. Ben Shea 4. Sam Caslick 9. Jayden Connors 16. Rowan Winterfield 19. Mitch Carpenter

Coach: Ben Walker and Shane Walker 

Northern Pride

1. Jack Murphy 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Enari Tuala 5. Shawn Bowen 6. Todd Carney 7. Jake Clifford 8. Darryn Schonig 9. Ryan Ghietti (c) 10. William Bugden 11. Tom Hancock 12. Nathan Wales 13. Graham Clark 14. Connor Jones 15. David Murphy 16. Emry Pere 17. Troy Kapea 18. Jordan Biondi-Odo 19. Justin Castellaro

Coach: Ty Williams

Norths Devils v PNG Hunters at Bishop Park on Saturday, April 7 - 5.30pm

Norths Devils

1. Jack Ahearn 2. Paul Ulberg 3. Gehamat Shibasaki 4. Chevi Ellis 5. Samuel Wright 6. Troy Dargan 7. Todd Murphy 8. Sam Tagataese 9. Michael Sio 10. Oshae Tuiasau 11. Moses Noovao-McGreal 12. Guy Williams 13. John Palavi (c) 14. Calum Gahan 15. Jamayne Taunoa-Brown 16. Carne Doyle-Manga 17. Iain Riccardi

Coach: Rohan Smith

PNG Hunters

1. Adex Wera 2. Edene Gebbie 3. Junior Rau 4. Butler Morris 5. Brendon Gotuno 6. Ase Boas 7. Charlie Simon 8. Moses Meninga 9 Wartovo Puara 10. Adam Korave 11. Nixon Putt 12. John Andy 13. Rahdly Brawa 14. Watson Boas 15. Baundo Aba 16. Julius Yakopa 17. Muka Peter Kalu 18. Patrick Morea 19. Paul Bobby Jnr 20. Mekenzie Yei

Coach: Michael Marum

See the Round 5 Referee Appointments here

Mackay Cutters v Sunshine Coast Falcons at BB Print Stadium Mackay on Saturday, April 7 - 6pm

Mackay Cutters

1. Lachlan Coote 2. Yamba Bowie 3. Nathan Saumalu 4. Blake Atherton 5. Johnny Faletagoa'i 6. Nicho Hynes 7. Kyle Laybutt 8. Sam Hoare 9. Jayden Hodges 10. Nicholas Brown 11. Mitchell Dunn 12. Bennett Leslie 13. Jardine Bobongie 14. Jack Hickson 15. Thomas Murphy (c) 16. Shane Wright 17. Jordan Grant

Coach: Steve Sheppard

Sunshine Coast Falcons

1. Khan Ahwang 2. Jake Ainsworth 3. Justin Olam 4. Keelyn Tuuta-Edwards 5. Matt Soper-Lawler 6. Kurt Aldridge 7. Ryley Jacks 18. Tui Kamikamica 9. Harry Grant 10. Jacob Hind 11. Dane Hogan (c) 12. Christopher Lewis 13. Jye Ballinger 14. Lachlan Timm 15. Liam McDonald 16. Louis Geraghty 17. Harrison Muller 19. Caleb Daunt 20. Lachlan Roe

Coach: Craig Ingebrigtsen

CQ Capras v Burleigh Bears at Marley Brown Oval, Gladstone on Sunday, April 8 - 11.45am

CQ Capras

1. Zeik Foster 2. Junior Kirisome 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Blake Goodman 7. Jack Madden (c) 8. Bill Cullen 9. Billy Gilbert 10. Jerry Key 11. Dave Cowhan 12. Dave Taylor 13. Jamie Hill 14. Aaron Teroi 15. Brad Lupi 16. Oliver Percy 17. Luke George 18. Tyson White 19. Peter Rogers 20. Aaron Flanagan

Coach: Kim Williams

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Tyrone Roberts-Davis 3. Sami Sauiluma 4. Jamie Dowling 5. Brenko Lee 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Hayden Schwass 12. Blake Leary 13. Sam Coster 14. Jai Whitbread 15. Dylan Kelly 16. Josh Ailaomai 17. Joe Greenwood

Coach: Jim Lenihan

See the Round 4 Judiciary Charges here

Easts Tigers v Redcliffe Dolphins at Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday, April 8 - 3pm

Easts Tigers

1. Maeli Seve 2. Linc Port 3. Kea Pere 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. James Salter 7. Brayden Torpy 8. Ash Little 9. Chris Ostwald 10. Patrick Kaufusi 11. Jake Foster (c) 12. Brett Greinke 13. Jack Svendsen 14. Jarred Tuite 15. Anton Iaria 16. Jack Anderson 17. Harley Aiono

Coach: Scott Sipple

Redcliffe Dolphins

1. Tony Tumusa 2. Obed Karwhin 3. Jeremy Hawkins 4. Moses Pangai 5. Curtis Johnston 6. Joshua Fauid 7. Cameron Cullen (c) 8. James Taylor 9. Sheldon Pitama 10. Sam Anderson 11. Toby Rudolf 12. Kotoni Staggs 13. Samson Graham 16. Tom Geraghty 15. Nathan Watts 17. Hugh Pratt 25. Trai Fuller

Coach: Adam Mogg

Souths Logan Magpies v Wynnum Manly Seagulls at Davies Park on Sunday, April 8 - 3pm

Souths Logan Magpies

1. Corey Allan 2. Cameron Booth 3. Marion Seve 4. Scott Doyle 5. Lenny Magey 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Jordan Scott 10. Sam Lavea 11. Simi Fatafehi 12. Brendon Gibb 13. Patrick Mago 14. Travis Waddell 16. Uiti Baker 17. Thomas Flegler 15. Phil Dennis (c)

Coach: Jon Buchanan

Wynnum Manly Seagulls

1. Patrick Templeman 2. Delouise Hoeter 3. Jeriah Goodrich 4. Edward Burns 5. Daniel Ogden 6. Aaron Booth 7. Michael Dobson 8. Adam Tuimavave-Gerrard 9. Mitch Cronin 10. Max Elliott 11. Patrick Carrigan 12. Til Vea 13. Mitch Frei (c) 14. Jayden Berrell 15. Junior Pita 16. Salesi Funaki 17. Payne Haas 18. Alex Barr

Coach: Adam Brideson