Hastings Deering Colts Round 10 teams

Hastings Deering Colts Round 10 teams

Round 10 of the Hastings Deering Colts kicks off this weekend.

Tweed Heads Seagulls v Ipswich Jets at Piggabeen Sports Complex on Saturday, May 12 – 12pm

Tweed Heads Seagulls

1. Lee Turner 2. Curtis Dansey-Smaller 3. Gerard Ah-Nau 4. Daniel Brownbill 16. Ob Tawha 6. Bayley Gill 7. Liam Hampson (c) 8. Ben Thomas 9. Bostyn Hakaraia 10. Senn Kane 11. Gideon Afemui 12. Reece Butler 13. Charlie Gee 15. Jaman Rio 17. Kel Sheather 14. Lachlan Douglas 18. Jack Peacock

Coach: Steve Dowd

Ipswich Jets

1. Denzel Burns 2. Brad Zampech 3. Shar Walden (c) 4. Harry Douglas 5. Austin Masiutama 6. Josh Williams 7. Ty-James Marshall 19. Tupu Lisati 9. Ethan Pringle 10. Jaye Allery 11. Lochlan Turnbull 12. Blake Lenehan 13. Tyler Coburn 15. Jack Martin 16. Regan Wilde 8. Tony Taufua 17. Mike Sau

Coach: Brendon Marshall 

Redcliffe Dolphins v Northern Pride at Dolphin Stadium on Saturday, May 12 – 3pm

Redcliffe Dolphins

1. Sam Armstrong 2. Michael Walit 3. Regan Baker 4. Jake Sparey 5. Jedi Simbiken 6. Radean Robinson 7. Kyle Foxwell 8. Patrick O’Callaghan 9. Oscar Carter 10. Owen Jones 11. James Flack 12. Jesse Jennings 13. Tyson Smoothy (c) 14. Zac Kerr 15. Brett Anderson 16. Justice Utatao 17. Jayden Newbould 18. Tahj Wood

Coach: Chris Little

Northern Pride

1. Mark Rosendale 2. Lui Lockington 3. Marc Naleba 4. Cade Patrick 5. Joshtel Charlie 6. Evan Child 7. Jack Campagnolo 8. Wiremu Greig 9. Patrick Gallen (c) 10. Connor Luhan 11. Ewan Moore 12. Terrence Casey-Douglas 13. Peter Hola 14. Quinlyn Cannon 15. Lee Kennedy 16. Elijah Simpson 17. Dillon Jones 19. Beau Berg 20. Matt Klowss 21. Brandon Jackonia

Coach: Dave Scott

Western Mustangs v Mackay Cutters at Gold Park on Saturday, May 12 – 3pm

Western Mustangs

1. Benji Neliman 2. Buddy Stanley 3. Errol Simpson 4. Jacob Leach 5. Christopher Chalmers 6. Dylan Quinn 7. Zac Butler 8. Michael Naseri 9. Bryce Whale 10. Junior Chong-Nee 11. Tuia Eliu 12. James Robinson (c) 13. Blake Cullen 14. Paul Christensen 15. Luke Maiden 16. Leslie Hartvigsen 17. Cody McNiece 18. Wally Pegler 19. Zac Stevens 20. Josh Foster 21. Tevita Cocker

Coach: Eugene Seddon

Mackay Cutters

1. Michael Bell 2. Walter Lauenstein 3. Jacob Schill 4. Jayden O’Shannessy 5. Will Paki 6. Matthew Vessey 7. Brendan White 8. Harrison Black 9. Sam Murphy 10. Blake Faull 11. Ryan Schill 12. Jye Andersen 13. Luke Schulte 14. Tom Irelandes 15. Aidan Beard 16. Garrett Smith 17. Ryan Molloy 18. Darcy Head

Coach: Michael Comerford

Wynnum Manly Seagulls V Victoria Thunderbolts at BMD Kougari Oval on Sunday, May 13 – 11.45am

Wynnum Manly Seagulls

1. Reece McKenzie-O'Brien 2. Rashaun Denny 3. Dredin Sorensen McGee 4. Brad Spicer 5. Jalen Tangiitii-Turner 6. David Quinlin 7. Shannon Gardiner (c) 8. Brayden Daly 9. Zane Wallace 10. Brock Richardson 11. Lachie Perry 12. Payden Porter 13. Mitipere Tuatai 14. Jack Callow 15. Sam Ballinger 16. Zayne Holleran 17. Dom Wynyard Te Awa 18. Jonty Hansen  

Coach: Joe O’Callaghan  

Victoria Thunderbolts

1. Sale Finau 2. Fua Schwalger 3. Pio Nakubuwai 4. Jacob Cordtz 5. Iliesa Ratuva 6. Troy Hanita-Paki 7. Cooper Johns 8. Kayleb Milne 9. Trent Toelau 10. Jordin Leiu 11. Tino Fa'asuamaleaui 12. Matt Stimson (c) 13. Kelma Tuilagi 14. Junior Teroi 15. Derek Maota 16. Nick Hay 17. Nic Flocas 19. Mali Lepou

Coach: Ben Jack

Bye: Burleigh Bears, CQ Capras, Easts Tigers, Norths Devils, Souths Logan Magpies, Sunshine Coast Falcons, Townsville Blackhawks