Intrust Super Cup Round 10 teams

Intrust Super Cup Round 10 teams

Some suprise inclusions and NRL call-ups provide plenty of interest in the Round 10 Intrust Super Cup teams.

Redcliffe Dolphins v Northern Pride at Dolphin Stadium on Saturday, May 12 – 1.10pm * (Channel 9 TV game)

Redcliffe Dolphins

1. Tony Tumusa 2. Jonus Pearson 3. Kotoni Staggs 4. Scott Schulte 5. Jeremy Hawkins 6. Joshua Fauid 7. Cameron Cullen (c) 8. James Taylor 9. Sheldon Pitama 10. Sam Anderson 11. Toby Rudolf 12. Jamil Hopoate 13. Samson Graham 16. Aaron Whitchurch 14. Tom Geraghty 15. Nathan Watts 17. Hugh Pratt 18. Trai Fuller

Coach: Adam Mogg

Northern Pride

1. Jack Murphy 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Javid Bowen 5. Enari Tuala 6. Jake Clifford 7. Jordan Biondi-Odo 8. William Bugden 9. Ryan Ghietti (c) 10. David Murphy 11. Tom Hancock 12. James Clark 13. Graham Clark 14. Darryn Schonig 16. Troy Kapea 17. Emry Pere 15. Sheldon Powe-Hobbs 18. Nathan Wales 19. Connor Jones 20. Shawn Bowen 

Coach: Ty Williams

See the Round 9 Judiciary Charges here

Tweed Heads Seagulls v Ipswich Jets at Piggabeen Sports Complex on Saturday, May 12 – 1.30pm

Tweed Heads Seagulls

1. Brendan Elliot 2. Ryland Jacobs 3. Kiah Cooper 4. Brayden McGrady 5. Shaun Carney 6. Lindon McGrady 7. Kane Elgey 8. Leilani Latu 9. Sam Meskell 10. Cheyne Whitelaw (c) 11. Manuel-Liolevave 12. Ryan Simpkins 13. Maia Sands 15. Jack Cook 17. Shane Gillham 14. Eli Levido 16. Jarrod Morfett 18. Regan Muir 19. Tony Matautia

Coach: Ben Woolf

Ipswich Jets

1. Wes Conlon 2. Marmin Barba 3. Pio Seci 4. Sam Caslick 5. Richie Pandia 6. Julian Christian 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 21. Kierran Moseley 10. Nat Neale (c) 11. Ben White 12. Seb Pandia 13. Ben Shea 9. Jayden Connors 15. Huskie Teutau 16. Rowan Winterfield 17. Rory Humphreys 19. Mitch Carpenter

Coach: Ben Walker and Shane Walker  

See the Round 10 Referees Appointments here

Wynnum Manly Seagulls v PNG Hunters at BMD Kougari Oval on Sunday, May 13 – 3pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Patrick Templeman 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. Delouise Hoeter 5. Daniel Ogden 6. Shaun Nona 7. Michael Dobson 8. Junior Pita 9. Mitch Cronin 10. Stedman Lefau 11. Patrick Carrigan 12. Til Vea 13. Mitch Frei (c) 14. Mitchell Moore 15. Max Elliott 16. Lachlan Lee 17. Alex Barr 18. Edward Burns 

Coach: Adam Brideson 

PNG Hunters

1. Adex Wera 2. Junior Rau 3. Thompson Teteh 4. Willie Minoga 5. Butler Morris 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Enock Maki 9. Wartovo Puara 10. Dilbert Issac 11. Nixon Putt 12. Ila Alu 13. Rahdly Brawa 14. Charlie Simon 15. Baundo Aba 16. Silas Gahuna 17. Julius Yakopa 18. William Mone 19. Brendon Gotuno 20. Patrick Morea

Coach: Michael Marum