Statewide Score Wrap

Statewide Score Wrap

• QRL MAJOR COMPETITIONS

QRL Live for all Intrust Super Cup, Hastings Deering Colts and Mal Meninga Cup scores.

• BRISBANE RUGBY LEAGUE – In Safe Hands Cup

Round 8: Dolphins 25 def Tigers 18, Diehards 13 def Panthers 10, Seagulls 24 def Magpies 8.
Points: Panthers 20, Dolphins 19, Seagulls 17, Diehards 17, Magpies 12, Tigers 11.

• SEQ Senior Women's – Division 1

Round 7: Wests 16 drew Souths 16, Easts 50 def Toowoomba 4, Burleigh 20 def Ipswich Brothers 8.
Points: Easts 19, Wests 16, Brothers 15, Burleigh 15, Souths Magpies 12, Toowoomba 6.

• RUGBY LEAGUE IPSWICH – City of Ipswich Mayor's A Grade Cup

Round 10: Brothers 26 def West End 18, Goodna 28 def Cobras 26, Fassifern 40 def Swifts 18.
Points: Swifts 24, Brothers 24, Fassifern 24, Norths 23, Goodna 22, Eastern Cobras 16, West End 16.

• RUGBY LEAGUE GOLD COAST – Q Top A Grade

Round 4: Currumbin 30 def Runaway Bay 10, Tugun 46 def Ormeau 12, Tweed 24 def Bilambil 22, Southport 20 def Burleigh 14.
Points: Currumbin 12, Runaway Bay 10, Tweed Heads 10, Tugun 8, Southport 8, Burleigh 6, Bilambil 6, Ormeau 4.

• TOOWOOMBA RUGBY LEAGUE – Hutchies A Grade Cup

Round 7: Dalby 48 def Brothers 4, Valleys 44 def Goondiwindi 14, Warwick 76 def Souths 4, Highfields 38 def Gatton 30, Wattles 33 def Pittsworth 20.
Points: Valleys 12, Wattles 12, Dalby 10, Warwick 10, Highfields 8, Oakey 6, Gatton 4, Pittsworth 4, Goondiwindi 2, Brothers 2, Souths 0.

• ROMA & DISTRICT RUGBY LEAGUE

Round 5: Chinchilla 36 def Miles 0, Cities 62 def Mitchell 10, St George v Wallumbilla Surat (score TBC)
Points: Wallumbilla Surat 16, Chinchilla 16, Cities 8, Mitchell 4, St George 4, Miles 0.

• CENTRAL WEST RUGBY LEAGUE

Round 8: Ilfracombe 28 def Barcaldine 4, Blackall 26 def Longreach 22.
Points: Blackall 11, Ilfracombe 10, Barcaldine 5, Longreach 4.

• CENTRAL HIGHLANDS RUGBY LEAGUE – Purcell's Engineering Men's Competition

Round 4: Emerald Tigers 44 def Middlemount Panthers 24, Clermont Bears 50 def Emerald Cowboys 30, Dysart Bulls 26 def Springsure Mountain Men 20, Bluff Rabbitohs 26 def Blackwater Crushers 24.
Points: Bluff 8, Clermont 6, Emerald Tigers 6, Dysart 6, Blackwater 5, Springsure 1, Emerald Cowboys 0, Middlemount 0.

• Allied Pickfords Women's Competition

Round 4: Emerald Cowgirls 38 def Blackwater 34.
Points: Blackwater 6, Emerald Cowgirls 6, Emerald Tigers 6, Dysart 0.

• SUNSHINE COAST RUGBY LEAGUE – Vantage Homes Division 1 Cup

Round 8: Nambour 24 def Noosa 6, Caloundra 32 def Gympie 14, Beerwah 22 def Caboolture 18, Maroochydore 36 def Kawana 18.
Points: Beerwah 29, Nambour 26, Maroochydore 26, Caboolture 23, Caloundra 20, Kawana 17, Gympie 11, Noosa 8.

• Sunshine Coast Women's Maudsley Excavations Cup
Round 3: South Burnett 40 def Caboolture 0, Nambour 40 def Noosa 10.
Points: Kawana 12, South Burnett 9, Caboolture 8, Noosa 6, Nambour 6.

• SOUTH BURNETT RUGBY LEAGUE

Round 5: Cherbourg 46 def Kingaroy 36, Nanango 46 def Murgon 30.
Points: Nanango 6, Kingaroy 6, Cherbourg 6, Murgon 2, Wondai 0.

• CENTRAL BURNETT

Round 4: Biggenden 64 def Eidsvold 22.
Points: Mundubbera 6, Gayndah 4, Biggenden 3, Eidsvold 1.

• NORTHERN DISTRICTS RUGBY LEAGUE

Round 3: Miriam Vale 34 def Avondale 22, Agnes Water 38 def South Kolan 22
Points: Miriam Vale 6, Avondale 4, Agnes Water 2, South Kolan 0.

• BUNDABERG RUGBY LEAGUE

No games
Points after Round 5: Isis 8, Wallaroos 8, Waves 8, Wests 6, Brothers 4, Easts 4, Maryborough Brothers 2, Hervey Bay 0.

• Bundaberg Women's

No games
Points after Round 4: Brothers 5, Isis 3, Waves 2, Hervey Bay 2.

• ROCKHAMPTON RUGBY LEAGUE

Round 8: Yeppoon 24 def Rockhampton Brothers 10, Gladstone Brothers 44 def Fitzroy/Gracemere 14, Biloela 26 def Norths 14, Emu Park 22 def Tannum Sands 22, Woorabinda 36 def Valleys 34.
Points: Yeppoon 14, Rockhampton Brothers 10, Biloela 10, Norths 8, Emu Park 8, Woorabinda 6, Tannum 4, Valleys 4, Gladstone Brothers 4, Fitzroy 0.

• MACKAY DISTRICT RUGBY LEAGUE – Connole Carlisle A Grade Cup

Round 6: Magpies 52 def Norths 6, Souths 20 def Sarina 18, Whitsunday 28 def Moranbah 18, Wests 26 def Brothers 20.
Points: Wests 14, Whitsunday 10, Brothers 9, Moranbah 8, Souths 6, Magpies 4, Sarina 3, Norths 0.

• Mackay Airport Women's Competition

Round 5: Magpies 14 def Souths 0, Brothers 42 def Sarina 8, Moranbah 78 def Whitsunday 4.
Points: Moranbah 10, Brothers 8, Magpies 6, Souths 4, Whitsunday 2, Sarina 0.

• TOWNSVILLE & DISTRICT RUGBY LEAGUE A GRADE

Round 5: Brothers 22 def Western Lions 20, Herbert River 38 def Norths 8, Charters Towers 28 def Burdekin 14.
Points: Brothers 20, Herbert River 16, Centrals 12, Western Lions 12, Norths 8, Charters Towers 8, Burdekin 4.

• CAIRNS & DISTRICT RUGBY LEAGUE A GRADE

Round 5: Kangaroos 28 def Tully 18, Innisfail 28 def Mareeba 0, Ivanhoes 58 def Edmonton 6, Mossman 34 def Southern Suburbs 12, Brothers 18 drew Yarrabah 18.
Points: Brothers 9, Tully 6, Mossman Port Douglas 6, Brothers Innisfail 6, Ivanhoes 6, Atherton 6, Kangaroos 6, Yarrabah 3, Southern Suburbs 2, Mareeba 0, Edmonton 0.