Round 11 Hastings Deering Colts teams

Round 11 Hastings Deering Colts teams

The action continues in Round 11 of the Hastings Deering Colts this weekend.

Ipswich Jets v Norths Devils at North Ipswich Reserve on Saturday, May 19 – 3pm

Ipswich Jets

1. Mana Fox-Swney 2. Kaygen Munro 3. Shar Walden (c) 4. Harry Douglas 5. Sam Langbein 6. Josh Williams 15. Ty-James Marshall 8. Jack Martin 9. Ethan Pringle 10. Jaye Allery 11. Lochlan Turnbull 12. Blake Lenehan 13. Tyler Coburn 16. Jack Canning 17. Archie Taylor 20. Michael Naufahu 21. Tony Taufua

Coach: Brendon Marshall

Norths Devils

1. David Fauid 2. Cody Heathwood 3. Kegan Tuhega 4. Ethan Quai-Ward 5. Michael McGrath 6. Kobe Hetherington 7. Braydan Morton 8. Eddie Blacker 9. Joseph McGuire (c) 10. Matthew Sila 11. Jack Peoples 12. Jacob Chambers 13. Zane Jones 14. Harrison Green 15. Lionel Johnson 16. Jake Strasser 17. Matthew Gill

Coach: Kevin Neighbour  

Sunshine Coast Falcons v Redcliffe Dolphins at Sunshine Coast Stadium on Saturday, May 19 – 3.15pm

Sunshine Coast Falcons

1. Augie Rangihuna 2. Rueben Olive 3. Jack Cornford 4. Hayden Lewis-Boyer 5. Dakota Tolhurst 6. Riley Moore 7. Jack Wright 18. Kyle Waller 9. Caleb Daunt 10. Jayden Bishop 11. Rowan Jardine 12. Nicolas Edwards 13. Stephen Buckley (c) 14. Damian Forde-Hurrell 15. Matt Moessinger 16. Coby Gibbs 17. Trent Loiero

Coach: Michael Buckley

Redcliffe Dolphins

1. Sam Armstrong 2. Jack Conlan 3. Regan Baker 4. Justice Utatao 5. Jedi Simbiken 6. Radean Robinson (c) 7. Kyle Foxwell 8. Zac Kerr 9. Oscar Carter 10. Owen Jones 11. Brett Anderson 12. Jesse Jennings 13. Tyson Smoothy 14. Tahj Wood 17. Jayden Newbould 15. Jacob Conlan 16. Harrison Skinner

Coach: Chris Little

Victoria Thunderbolts v Central Queensland Capras at Gosch's Paddock, Richmond on Saturday, May 19 – 5.15pm (updated)

Victoria Thunderbolts

1. Chase Aporo 2. Fua Schwalger 3. Iliesa Ratuva 4. Jacob Cordtz 5. Mykie Tapelu 6. Matt Stimson (c) 7. Trent Toelau 8. Nic Flocas 9. Junior Teroi 10. Jordin Leiu 11. Kayleb Milne 12. Tino Fa'asuamaleaui 13. Kelma Tuilagi 14. Jared Faale 15. Derek Maota 16. Nick Hay 17. Mali Lepou 18. Ryan Wescombe 19. Zev John

Coach: Ben Jack

SEE THE ROUND 10 JUDICIARY CHARGES HERE 

 

CQ Capras

1. Blake Moore 2. Wes Sisifa 3. Eli Noovao 4. Zaine Hammond (c) 5. Elijah Anderson 6. William Neven 7. Jack White 16. Zantanamaud Tupuono-Pomare 9. Jack Pattie 10. William Mohr 11. Lachlan Hubner 12. Charlice Atoi 13. Lawson Storey 8. Roarke Christensen 14. Ryan Flintham (c) 15. Matt Wilson 17. Liam Grant 18. Ricky McHugh 19. Ryan Franks

Coach: Neil Beckett and Damien Seibold

Burleigh Bears v Easts Tigers at Pizzey Park on Sunday, May 20 – 9.30am

Burleigh Bears

1. Jaxson Paulo 2. Harley Wood 3. Mikey Williams 4. Reece Tapine 5. Thomas Berkers 6. Taine Tuaupiki 7. Harry Fitzhugh 8. Tyler Szepanowski 9. Te Aranui Doyle 10. Lochie Sheldon 11. Kai O’Donnell 12. Darius Farmer 13. Sean Garner (c) 14. Cameron Brown 16. Arron Shelford 17. Ben Valeni 18. Reihana Marsh

Coach: Jamie Mahon

Easts Tigers

1. Lorenzo Mulitalo 2. Dario Takitaki 3. Luke Self 4. Kea Pere 5. James Price 6. Nathan Brown (c) 7. Joshua Curti 8. Tiui Misi 9. Bailey Court 10. Bailey Macdonald 11. Unga Wolske 12. Luke Kisaloff 13. Zac Teevan 14. Anthony Meleisea-Murray 15. Joseph Gilmour 16. Brayden Young 17. Jack Stock

Coach: Ian Gough

Tweed Heads Seagulls v Northern Pride at Piggabeen Sports Complex on Sunday, May 20 – 12.15pm

Tweed Heads Seagulls

1. Lee Turner 2. Curtis Dansey-Smaller 3. Isaac Lee 4. Daniel Brownbill 5. OB Tawha 6. Bayley Gill 7. Liam Hampson 8. Lazeryth Sua 9. Bostyn Hakaraia (c) 10. Jack Peacock 11. Ben Thomas 12. Blake Campbell 13. Jaman Rio 14. Senn Kane 15. Lachlan Douglas 16. Will Woolley 17. Charlie Gee

Coach: Steve Dowd

Northern Pride

1. Mark Rosendale 2. Brandon Jackonia 3. Marc Naleba 4. Cade Patrick 5. Joshtel Charlie 6. Evan Child 7. Jack Campagnolo 8. Wiremu Greig 9. Patrick Gallen (c) 10. Connor Luhan 11. Ewan Moore 12. Terrence Casey-Douglas 13. Peter Hola 14. Quinlyn Cannon 15. Lee Kennedy 16 Elijah Simpson 17. Beau Berg 19. Lui Lockington 20. Matt Klowss 21. Tom McGrath

Coach: Dave Scott

SEE THE ROUND 11 REFEREES APPOINTMENTS HERE

Souths Logan Magpies v Western Mustangs at Davies Park on Sunday, May 20 – 1.20pm

Souths Logan Magpies

1. BJ Oates 2. Thane Kellermeyer 3. Tommy Sa'u 4. Kye Oates 5. Henry Pritchard 6. Dray Ngatuere-Wroe 7. Alan White 8. Kobe Tararo 9. Blake Scott 10. Rory Ferguson (c) 11. Broughton Clark 12. Jacob Alick 13. Clayton Mack 14. Sam Tolu 15. Ashton Watson 16. Bruce Ten 17. Amosa Aumua

Coach: Shane Boyd

Western Mustangs

1. Benji Neliman 2. Buddy Stanley 3. Errol Simpson 4. Jacob Leach 5. Christopher Chalmers 6. Dylan Quinn 7. Zac Butler 8. Michael Naseri 9. Bryce Whale 10. Junior Chong-Nee 11. Tuia Eliu 12. James Robinson (c) 13. Blake Cullen 14. Paul Christensen 15. Luke Maiden 16. Leslie Hartvigsen 17. Cody McNiece 18. Wally Pegler 19. Zac Stevens 20. Josh Foster 21. Tevita Cocker

Coach: Eugene Seddon

Townsville Blackhawks V Wynnum Manly Seagulls at Jack Manski Oval on Sunday, May 20 – 4pm (updated)

Townsville Blackhawks

1. Marshall Hudson 2. Lindsey Kirk 3. Tom McCagh 4. Lachlan La Rosa 5. Jake Riley 6. Sam Martin (c) 7. Adam Cook 8. Jayden Stephens 9. Sean Mullany 10. Jack Glossop 11. Campbell Duffy 12. Tom Gilbert 13. Lachlan Taylor 14. Jack Althaus 15. Solomon Vasuvulagi 16. Logan Bayliss 18. Brodie Chaffey

Coach: David Tangata-Toa  

Wynnum Manly Seagulls

1. Reece McKenzie-O'Brien 2. Rashaun Denny 3. Dredin Sorensen McGee 4. Brad Spicer 5. Jalen Tangiitii-Turner 6. David Quinlin 7. Shannon Gardiner (c) 8. Brayden Daly 9. Zane Wallace 10. Brock Richardson 11. Lachie Perry 12. Payden Porter 13. Mitipere Tuatai 14. Jack Callow 15. Sam Ballinger 16. Zayne Holleran 17. Jonty Hansen 

Coach: Joe O’Callaghan