Round 11 Intrust Super Cup teams

Round 11 Intrust Super Cup teams

All teams return to action this weekend in Round 11 of the Intrust Super Cup.

Burleigh Bears v Easts Tigers at Cbus Super Stadium on Saturday, May 19 – 12.40pm

Burleigh Bears

1. Toby McIntosh 2. Troy Leo 3. Sami Sauiluma 4. Henare Wells 5. Tyrone Roberts-Davis 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Jamie Dowling 12. Blake Leary 13. Sam Coster 14. Jai Whitbread 15. Hayden Schwass 16. Josh Ailaomai 17. Joe Greenwood 18. Matthew Robinson 19. Jeff Lynch 20. Joshua Berkers

Coach: Jim Lenihan

Easts Tigers

1. Scott Drinkwater 2. Linc Port 4. Conor Carey 3. Cheyse Blair 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Matthew Groat 9. Chris Ostwald 10. Brett Greinke 11. Jake Foster (c) 12. Ash Little 13. Jack Svendsen 14. Young Tonumaipe'a 15. Anton Iaria 16. Jack Anderson 17. Harley Aiono 18. Brayden Torpy 19. Jarred Tuite

Coach: Scott Sipple

Ipswich Jets v Norths Devils at North Ipswich Reserve on Saturday, May 19 – 1.10pm* (Channel 9 TV game)

Ipswich Jets

1. Wes Conlon 2. Marmin Barba 3. Pio Seci 4. Sam Caslick 5. Richie Pandia 6. Julian Christian 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 21. Kierran Moseley 10. Nat Neale (c) 11. Ben White 12. Seb Pandia 13. Ben Shea 9. Jayden Connors 16. Rowan Winterfield 17. Rory Humphreys 19. Mitch Carpenter

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Norths Devils

1. Jack Ahearn 2. Namila Davui 3. Luke Pollock 4. Gehamat Shibasaki 5. Chevi Ellis 6. Troy Dargan 7. Todd Murphy 8. Oshae Tuiasau 9. Calum Gahan 10. Jamayne Taunoa-Brown 11. Iain Riccardi 12. Brandon Lee 13. John Palavi (c) 14. Dalton Phillips 15. Carne Doyle-Manga 16. Patrick Akauola 17. Alex Bishop 18. Josh Afoa 19. Danny Kerr 20. Riley Leota

Coach: Rohan Smith

See the Round 11 Referees Appointments here

PNG Hunters v Central Queensland Capras at Oil Search National Football Stadium on Saturday, May 19 – 3pm

PNG Hunters

1. Adex Wera 2. Junior Rau 3. Thompson Teteh 4. Willie Minoga 5. Butler Morris 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Enock Maki 9. Wartovo Puara 10. Dilbert Issac 11. Nixon Putt 12. Ila Alu 13. Rahdly Brawa 14. Charlie Simon 15. Baundo Aba 16. Silas Gahuna 17. Edene Gebbie 18. Julius Yakopa 19. William Mone 20. Patrick Morea

Coach: Michael Marum

CQ Capras 

1. Zeik Foster 2. Junior Kirisome 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Blake Goodman 7. Jack Madden (c) 8. Bill Cullen 9. Billy Gilbert 10. Oliver Percy 11. Jamie Hill 12. Dave Taylor 13. Jerry Key 15. Brad Lupi 16. Maipele Morseau 17. Luke George 18. Aaron Flanagan 14. Aaron Teroi 19. Peter Rogers 20. Tyson White

Coach: Kim Williams

Sunshine Coast Falcons v Redcliffe Dolphins at Sunshine Coast Stadium on Saturday, May 19 – 5pm

Sunshine Coast Falcons

1. Ryan Papenhuyzen 2. Matt Soper-Lawler 3. Keelyn Tuuta-Edwards 4. William Toloi 5. Jake Ainsworth 6. Brentt Warr 7. Rhys Jacks 18. Tui Kamikamica 9. Christopher Lewis 10. Lachlan Timm 11. Dane Hogan (c) 12. Jye Ballinger 13. Jacob Hind 14. Caleb Daunt 15. Liam McDonald 16. Lachlan Roe 17. Harrison Muller 19. Nick Timm 20. Connor Donehue 21. Sam Burns

Coach: Craig Ingebrigtsen

Redcliffe Dolphins

1. Tony Tumusa 2. Jonus Pearson 3. Kotoni Staggs 4. Moses Pangai 5. Jeremy Hawkins 6. Joshua Fauid 7. Cameron Cullen (c) 8. James Taylor 9. Sheldon Pitama 10. Sam Anderson 11. Scott Schulte 12. Aaron Whitchurch 13. Jamil Hopoate 14. Toby Rudolf 15. Nathan Watts 16. Tom Geraghty 17. Hugh Pratt 18. Josh Beehag

Coach: Adam Mogg

Tweed Heads Seagulls v Northern Pride at Piggabeen Sports Complex on Sunday, May 20 – 2pm

Tweed Heads Seagulls

1. Brendan Elliot 2. Ryland Jacobs 4. Konrad Hurrell 3. Brayden McGrady 5. Kiah Cooper 6. Lindon McGrady 7. Kane Elgey 8. Jarrod Morfett 9. Eli Levido 16. Cheyne Whitelaw (c) 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Ryan Simpkins 13. Maia Sands 10. Jarrod Morfett 14. Sam Meskell 15. Jack Cook 17. Shane Gillham

Coach: Ben Woolf

More --> Bryce Cartwright headed to Tweed Heads?

Northern Pride

1. Jack Murphy 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Javid Bowen 5. Enari Tuala 6. Jake Clifford 7. Jordan Biondi-Odo 8. William Bugden 9. Ryan Ghietti (c) 10. David Murphy 11. Tom Hancock 12. James Clark 13. Graham Clark 14. Nathan Wales 15. Sheldon Powe-Hobbs 16. Troy Kapea 17. Emry Pere 18. Connor Jones 19. Darryn Schonig 20. Shawn Bowen 21. Bradley Stephen 22. Gideon Gela-Mosby

Coach: Ty Williams

See the Round 10 Judiciary Charges here 

Souths Logan Magpies v Mackay Cutters at Davies Park on Sunday, May 20 – 3pm

Souths Logan Magpies

1. Corey Allan 2. Benaiah Bowie 3. Marion Seve 4. Dan Russell 5. Paul Rokolati 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Thomas Flegler 11. Simi Fatafehi 12. Daniel Tamou 13. Phil Dennis (c) 14. Jordan Scott 15. Brendon Gibb 16. Sam Lavea 17. David Fifita 18. Uiti Baker 19. Sam Elliott

Coach: Jon Buchanan

Mackay Cutters

1. Yamba Bowie 2. Sheldon Bobbert 3. E Nathan Saumalu 4. Blake Atherton 5. Kurt Wiltshire 6. Mitchell Dunn 7. Nicho Hynes 8. Sam Hoare 9. Jayden Hodges 10. Jordan Grant 11. Darcy Cox 12. Thomas Murphy (c) 13. Nicholas Brown 14. Lona Kaifoto 15. Interchange Kellen Jenner 16. Bennett Leslie 17. Brenden Treston 18. Johnny Faletagoa'i 19. Cooper Bambling

Coach: Steve Sheppard

Townsville Blackhawks v Wynnum Manly Seagulls at Jack Manski Oval on Sunday, May 20 – 2pm

Townsville Blackhawks

1. Jonathon Reuben 2. Levi Dodd 3. Shaun Hudson 4. Ty Carucci 5. Kalifa Faifai-Loa 6. Jaelen Feeney 7. Zach Clay 8. Francis Molo 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 11. Jake Marketo (c) 12. Temone Power 13. Joe Boyce 16. Ross Bella 17. Cade Maloney 19. Brent Woolf 22. Sione Lousi 18. Andrew Niemoeller (c)

Coach: Kristian Woolf

Wynnum Manly Seagulls

1. Patrick Templeman 2. Peter Gubb 3. Edward Burns 4. Delouise Hoeter 5. Daniel Ogden 6. Shaun Nona 7. Michael Dobson 8. Junior Pita 9. Mitch Cronin 10. Stedman Lefau 11. Patrick Carrigan 12. Til Vea 13. Mitch Frei (c) 14. Mitchell Moore 15. Max Elliott 16. Lachlan Lee 17. Alex Barr 18. Adam Tuimavave-Gerrard

Coach: Adam Brideson