Round 12 Hastings Deering Colts teams

Round 12 Hastings Deering Colts teams

 Round 12 of the Hastings Deering Colts kicks off on Friday night with Townsville and Toowoomba playing as an NRL curtain-raiser.

Townsville Blackhawks v Western Mustangs at 1300 SMILES Stadium, Townsville on Friday, May 25 – 5.25pm

Townsville Blackhawks

1. Marshall Hudson 2. Lindsey Kirk 3. Tom McCagh 4. Lachlan La Rosa 5. Jake Riley 6. Sam Martin (c) 7. Adam Cook 8. Jayden Stephens 9. Sean Mullany 10. Logan Bayliss 11. Campbell Duffy 12. Will Fox 13. Jack Glossop 14. Lachlan Taylor 15. Jack Althaus 16. Solomon Vasuvulagi 17. Ben Condon 18. Brodie Chaffey

Coach: David Tangata-Toa 

Western Mustangs

1. Benji Neliman 2. Buddy Stanley 3. Errol Simpson 4. Jacob Leach 5. Christopher Chalmers 6. Dylan Quinn 7. Zac Butler 8. Michael Naseri 9. Bryce Whale 10. Junior Chong-Nee 11. Tuia Eliu 12. James Robinson (c) 13. Blake Cullen 14. Paul Christensen 15. Wally Pegler 16. Leslie Hartvigsen 17. Cody McNiece 18. Zac Stevens 19. Josh Foster 20. Aidan Kennedy

Coach: Eugene Seddon

Burleigh Bears v Mackay Cutters at Pizzey Park on Saturday, May 26 – 2.15pm

Burleigh Bears

1. Jaxson Paulo 2. Harley Wood 3. Callum Boomer 4. Reece Tapine 5. Thomas Berkers 6. Harry Fitzhugh 7. Cameron Brown 8. Tyler Szepanowski 9. Brodie Hannon 10. Lochie Sheldon 12. Darius Farmer (c) 11. Reihana Marsh 13. Kai O’Donnell 14. Te Aranui Doyle 15. Jayden Sharp 16. Arron Shelford 17. Ben Valeni 18. Api Noema-Matenga 19. Corey Alexander 20. Huston Holloway

Coach: Jamie Mahon

Mackay Cutters

1. Jayden O’Shannessy 2. Taine Browne 3. Jacob Schill 4. Tom Irelandes 5. Walter Lauenstein 6. Matthew Vessey 7. Brendan White (c) 8. Jye Andersen 9. Sam Murphy 10. Harrison Black 11. Ryan Schill 12. Aidan Beard 13. Luke Schulte 14. Sean Michael Dalton 16. Darcy Head 17. Blake Faull 18. Ryan Molloy 19. Luke Campbell

Coach: Michael Comerford

SEE THE ROUND 12 REFEREES APPOINTMENTS HERE

Northern Pride v Norths Devils at Barlow Park on Saturday, May 26 – 4pm

Northern Pride

1. Mark Rosendale 2. Steven Stafford 3. Lui Lockington 4. Marc Naleba 5. Joshtel Charlie 6. Evan Child 7. Jack Campagnolo 8. Wiremu Greig 9. Patrick Gallen (c) 10. Connor Luhan 11. Ewan Moore 12. Terrence Casey-Douglas 13. Peter Hola 14. Quinlyn Cannon 15. Elijah Simpson 16. Samuelu Kupa-Cummings 17. Beau Berg 18. Adam Hepworth

Coach: Dave Scott

Norths Devils

1. David Fauid 2. Fruean Easthope 3. Kegan Tuhega 4. Jack Paterson 5. Eliott Vincent 6. Liam Horne 7. Cory Paix 8. Eddie Blacker 9. Kobe Hetherington 10. Matthew Sila 11. Jack Peoples 12. Jordan Riki 13. Joseph McGuire (c) 14. Jake Strasser 15. Jacob Chambers 16. Ethan Bullemor 17. Lionel Johnson 18. Ethan Le Blanc 19. Braydan Morton 20. Jamie Tanuvasa

Coach: Kevin Neighbour 

Wynnum Manly Seagulls v Easts Tigers at BMD Kougari Oval on Sunday, May 27 -  11.45am

Wynnum Manly Seagulls

1. Rashaun Denny 2. Ryan O’Keefe 3. Dredin Sorensen McGee 4. Damian Darlington 5. Jalen Tangiitii-Turner 6. Zane Wallace 7. David Quinlin 8. Payden Porter 9. Jack Callow 10. Brock Richardson 11. Lachie Perry 12. Jonty Hansen 13. Mitipere Tuatai (c) 14. Te Pirihi Puke-Riki 15. Sam Ballinger 16. Zayne Holleran 17. Brayden Daly

Coach: Joe O’Callaghan  

Easts Tigers

2. Tyrone Titasey 17. Jared Chambers 3. Luke Self 4. Kea Pere 5. James Price 6. Nathan Brown (c) 7. Joshua Curti 8. Joseph Gilmour 9. Anthony Meleisea-Murray 10. Blake Pyle 11. Unga Wolske 12. Luke Kisaloff 13. Zac Teevan 14. Bailey Court 15. Tiui Misi 16. Bailey Macdonald 1. Lorenzo Mulitalo

Coach: Ian Gough

Tweed Heads Seagulls v Sunshine Coast Falcons at Piggabeen Sports Complex on Sunday, May 27 – 12.15pm

Tweed Heads Seagulls

1. Glenn McGrady 2. Curtis Dansey-Smaller 3. Isaac Lee 4. Lee Turner 5. Gerard Ah-Nau 6. Bayley Gill 7. Liam Hampson 8. Ben Thomas 9. Bostyn Hakaraia (c) 10. Jack Peacock 11. Daniel Brownbill 12. Blake Campbell 13. Jaman Rio 14. Lazeryth Sua 15. Lachlan Douglas 16. Will Woolley 17. Charlie Gee

Coach: Steve Dowd

Sunshine Coast Falcons

1. Augie Rangihuna 2. Kane Jackson 3. Rueben Olive 4. Hayden Lewis-Boyer 5. Dakota Tolhurst 6. Riley Moore 7. Jack Wright 18. Kyle Waller 9. Damian Forde-Hurrell 10. Jayden Bishop 12. Rowan Jardine 13. Stephen Buckley (c) 21. Caleb Daunt 14. Zac Green 15. Matt Moessinger 16. Wyatt Reynolds 17. Nicolas Edwards

Coach: Michael Buckley

SEE THE ROUND 11 JUDICIARY CHARGES HERE

Souths Logan Magpies v Victoria Thunderbolts at Davies Park on Sunday, May 27 – 1.20pm

Souths Logan Magpies

1. BJ Oates 2. Thane Kellermeyer 3. Ioane Seiuli 4. Kye Oates 5. Tommy Sa'u 6. Dray Ngatuere-Wroe 7. Tanah Boyd 8. Kobe Tararo 9. Blake Scott 10. Rory Ferguson (c) 11. Broughton Clark 12. Luke Burton 13. Clayton Mack 14. Sam Tolu 15. Ashton Watson 16. Bruce Ten 17. Jacob Alick

Coach: Shane Boyd

Victoria Thunderbolts

1. Chase Aporo 2. Mykie Tapelu 3. Sale Finau 4. Kayleb Milne 5. Iliesa Ratuva 6. Troy Hanita-Paki 7. Trent Toelau 8. Nic Flocas 9. Junior Teroi 10. Jordin Leiu 11. Tino Fa'asuamaleaui 12. Matt Stimson (c) 13. Nick Hay 14. Mali Lepou 15. Derek Maota 16. Ryan Wescombe 17. Zev John 19. Jared Faale

Coach: Ben Jack

Bye - CQ Capras, Redcliffe Dolphins, Ipswich Jets