Hastings Deering Colts Round 13 teams

Hastings Deering Colts Round 13 teams

Ipswich Jets v Burleigh Bears at North Ipswich Reserve on Saturday, June 2, at 1.20pm

Ipswich Jets

1. Mana Fox-Swney 2. Matthew Thompson 3. Shar Walden (c) 4. Harry Douglas 5. Sam Langbein 6. Josh Williams 15. Ty-James Marshall 8. Jack Martin 9. Ethan Pringle 10. Jaye Allery 11. Lochlan Turnbull 12. Blake Lenehan 13. Tyler Coburn 16. Regan Wilde 17. Archie Taylor 20. Michael Naufahu 21. Tony Taufua

Coach: Brendon Marshall

Burleigh Bears

1. Jaxson Paulo 2. Callum Boomer 3. Allan Lockwood 4. Reece Tapine 5. Thomas Berkers 7. Harry Fitzhugh 6. Taine Tuaupiki 8. Tyler Szepanowski 9. Brodie Hannon 10. Ben Valeni 11. Huston Holloway 12. Api Noema-Matenga (c) 13. Kai O’Donnell 14. Te Aranui Doyle 15. Lewis Barnett 16. Arron Shelford 17. Jayden Sharp 18. Corey Alexander 19. Cameron Brown

Coach: Jamie Mahon

Easts Tigers v Western Mustangs at Suzuki Stadium, Coorparoo, on Saturday, June 2, at 2pm

Easts Tigers

1. Lorenzo Mulitalo 2. Jared Chambers 3. Nathan Brown (c) 4. Luke Self 5. James Price 6. Joshua Curti 7. Joel Hughes 8. Jaiyden Hunt 9. Bailey Court 10. Blake Pyle 11. Tyrone Titasey 12. Unga Wolske 13. Zac Teevan 15. Luke Kisaloff 16. Bailey Macdonald 17. Joseph Gilmour 18. Lachlan Vellacott

Coach: Ian Gough

Western Mustangs

1. Benji Neliman 2. Paul Christensen 3. Leslie Hartvigsen 5. Jacob Leach 4. Tuia Eliu 6. Dylan Quinn 7. Zac Butler 8. Michael Naseri 9. Cody McNiece 10. Junior Chong-nee 11. Bryce Whale 12. James Robinson (c) 13. Blake Cullen 14. Aidan Kennedy 15. Zac Stevens 16. Hedi Kafoa 17. Josh Foster

Coach: Eugene Seddon

CQ Capras v Townsville Blackhawks at Browne Park, Rockhampton, on Saturday, June 2, at 3.15pm

Central Queensland Capras

1. Blake Moore 2. Elijah Anderson 3. Zaine Hammond (c) 4. Eli Noovao 5. Wes Sisifa 6. Ryan Flintham (c) 7. Jack White 16. Zantanamaud Tupuono-Pomare 9. Jack Pattie 10. Roarke Christensen 11. Lachlan Hubner 12. Charlice Atoi 13. Lawson Storey 8. William Mohr 14. William Neven 15. Derome Mafi 17. Matt Wilson

Coaches: Neil Beckett and Damien Seibold

Townsville Blackhawks

1. Marshall Hudson 2. Lindsey Kirk 3. Tom McCagh 4. Lance Folbigg 5. Jake Riley 6. Brodie Chaffey 7. Adam Cook 8. Jayden Stephens 9. Sean Mullany 10. Logan Bayliss 11. Campbell Duffy 12. Will Fox 13. Jack Glossop 14. Lachlan Taylor 15. Jack Althaus 16. Solomon Vasuvulagi 17. Ben Condon 18. Ty Everett

Coach: David Tangata-Toa

Northern Pride v Souths Logan Magpies at Barlow Park, Cairns, on Saturday, June 2, at 4pm

Northern Pride

1. Mark Rosendale 2. Brandon Jackonia 3. Evan Child 4. Marc Naleba 5. Joshtel Charlie 6. Patrick Gallen (c) 7. Jack Campagnolo 8. Wiremu Greig 9. Ewan Moore 10. Elijah Simpson
11. Beau Berg 12. Terrence Casey-Douglas 13. Peter Hola 14. Quinlyn Cannon 15. Connor Luhan 16. Charlie Walter 17. Jaymon Moore 19. Steven Stafford 20. Cade Patrick 21. Ethan Schober 22. Lui Lockington

Coach: Dave Scott

Souths Logan Magpies

1. BJ Oates 2. Thane Kellermeyer 3. Leevai Sutton 4. Jacob Alick 5 Tommy Sa'u 6. Kye Oates 7. Dray Ngatuere-Wroe 8. Kobe Tararo 9. Blake Scott 10. Rory Ferguson (c) 11. Clayton Uia 12. Luke Burton 13. Clayton Mack 14. Broughton Clark 15. Ashton Watson 16. Bruce Ten 17. Emosi Tuqiri

Coach: Shane Boyd

Mackay Cutters v Wynnum Manly Seagulls at BB Print Stadium, Mackay, on Saturday, June 2, at 4pm

Mackay Cutters

1. Jayden O’Shannessy 2. Taine Browne 3. Jacob Schill 4. Tom Irelandes 5. Walter Lauenstein 6. Matthew Vessey 7. Brendan White (c) 8. Jye Andersen 9. Sam Murphy 10. Harrison Black 11. Row Ryan Schill 12. Aidan Beard 13. Luke Schulte 14. Sean Michael Dalton 15. Blake Faull 16. Darcy Head 17. Ryan Molloy 18. Luke Campbell 19. Hayden Pace

Coach: Michael Comerford

Wynnum Manly Seagulls

1. Rashaun Denny 2. Ryan O'Keefe 3. Dredin Sorensen McGee 4. Damian Darlington 5. Jalen Tangiitii-Turner 6. David Quinlin 7. Shannon Gardiner (c) 8. Payden Porter 9. Zane Wallace 10. Brock Richardson 11. Lachie Perry 12. Jonty Hansen 13. Mitipere Tuatai 14. Jack Callow 15. Sam Ballinger 16. Zayne Holleran 17. Dom Wynyard Te Awa

Coach: Joe O’Callaghan

Redcliffe Dolphins v Tweed Heads Seagulls at Dolphin Stadium, Kippa-Ring, on Saturday, June 2, at 4.15pm

Redcliffe Dolphins

1. Sam Armstrong 2. Michael Walit 3. Regan Baker 4. Justice Utatao 25. Jedi Simbiken 6. Radean Robinson 7. Kyle Foxwell 8. Zac Kerr 9. Oscar Carter (c) 10. Owen Jones 11. Brett Anderson 12. Jesse Jennings 13. Tyson Smoothy 14. Travis Turnbull 15. Douglas Malaki 16. Jayden Newbould 17. Unngoorra Harbour 18. Harrison Skinner

Coach: Chris Little

Tweed Heads Seagulls

1. Lee Turner 2. OB Tawha 3. Isaac Lee 4. Daniel Brownbill 5. Gerard Ah-Nau 6. Bayley Gill 7. Liam Hampson 8. Lachlan Douglas 9. Charlie Gee 10. Jack Peacock 11. Will Woolley 12. Jaman Rio 13. Ben Thomas (c) 14. Senn Kane 15. Lazeryth Sua 16. Gideon Afemui 17. Kel Sheather

Coach: Steve Dowd

Victoria Thunderbolts v Norths Devils at Haines Drive Reserve, Wyndham Vale, on Sunday, June 3, at 2pm

Victoria Thunderbolts

1. Chase Aporo 2. Fua Schwalger 3. Sale Finau 4. Jacob Cordtz 5. Iliesa Ratuva 6. Troy Hanita-Paki 7. Trent Toelau 8. Nic Flocas 9. Junior Teroi 10. Jordin Leiu
11. Kayleb Milne 12. Matt Stimson (c) 13. Nick Hay 14. Mali Lepou 15. Derek Maota 16. Ryan Wescombe 17. Zev John

Coach: Ben Jack

Norths Devils

1. David Fauid 2. Fruean Easthope 3. Ethan Quai-Ward 4. Kegan Tuhega 5. Eliott Vincent 6. Liam Horne 7. Braydan Morton 8. Eddie Blacker 9. Kobe Hetherington 10. Matthew Sila 11. Nesta Watene 12. Jordan Riki 13. Joseph McGuire (c) 14. Ethan Le Blanc 15. Lionel Johnson 16. Jake Strasser 17. Jacob Chambers 18. Sosefo Filipine 19. Jamie Tanuvasa 20. Brock Diment

Coach: Kevin Neighbour