Hastings Deering Colts Round 14 teams

The action continues in Round 14 of the Hastings Deering Colts Under 20 competition this weekend. 

Burleigh Bears v Northern Pride at Pizzey Park, Miami, on Saturday, June 9, at 3pm

Burleigh Bears

1. Jaxson Paulo 2. Callum Boomer 3. Allan Lockwood 4. Reece Tapine 5. Thomas Berkers 6. Taine Tuaupiki (c) 7. Harry Fitzhugh 8. Tyler Szepanowski 9. Brodie Hannon 10. Ben Valeni 11. Huston Holloway 12. Reihana Marsh 13. Te Aranui Doyle 14. Zachary McCormack 15. Daniel Shannon 16. Arron Shelford 17. Jayden Sharp 18. Corey Alexander 19. Sean Garner

Coach: Jamie Mahon

Northern Pride

1. Mark Rosendale 2. Brandon Jackonia 3. Lui Lockington 4. Marc Naleba 5. Joshtel Charlie 6. Patrick Gallen (captain) 7. Jack Campagnolo 8. Connor Luhan 9. Quinlyn Cannon 10. Elijah Simpson 11. Ewan Moore 12. Peter Hola 13. Evan Child 14. Charlie Walter 15. Wiremu Greig 16. Beau Berg 17. Jaymon Moore 18.Ethan Schober

Coach: Dave Scott

Sunshine Coast Falcons v Souths Logan Magpies at Sunshine Coast Stadium on Saturday, June 9, at 3.15pm

Sunshine Coast Falcons

1. Jack Wright 2. Tye James 3. Rueben Olive 4. Hayden Lewis-Boyer 5. Robbie Barwick 6. Wyatt Reynolds 7. Augie Rangihuna 15. Matt Moessinger 9. Damian Forde-Hurrell (c) 10. Jayden Bishop 11. Rowan Jardine 12. Liam Taylor 13. Jake Egan 14. Zac Green 16. Coby Gibbs 17. Aaron Nelson 19. Carlos Swasbrook-Murray 20. Riley Moore 21. Trent Loiero

Coach: Michael Buckley

Souths Logan Magpies

1. BJ Oates 14. Henry Pritchard 2. Thane Kellermeyer 4. Clayton Uia 5. Tommy Sa'u 6. Kye Oates 7. Dray Ngatuere-Wroe 8. Kobe Tararo 9. Blake Scott 10. Rory Ferguson (c) 11. Jacob Alick 12. Luke Burton 13. Iizaya Ranga Iti 15. Ashton Watson 16. Bruce Ten 17. Emosi Tuqiri 18. Amosa Aumua

Coach: Shane Boyd

Townsville Blackhawks v Easts Tigers at Jack Manski Oval on Saturday, June 9, at 3.20pm

Townsville Blackhawks

1. Marshall Hudson (c) 2. Lindsey Kirk 3. Tom McCagh 4. Lance Folbigg 5. Jake Riley 6. Brodie Chaffey 7. Adam Cook 8. Jayden Stephens 9. Sean Mullany 10. Logan Bayliss 11. Campbell Duffy 12. Will Fox 13. Jack Glossop 14. Lachlan Taylor 15. Jack Althaus 16. Solomon Vasuvulagi 17. Jonte Kennedy

Coach: David Tangata-Toa  

Easts Tigers

1. Nathan Brown (c) 2. Lorenzo Mulitalo 3. Lachlan Vellacott 4. Unga Wolske 5. James Price 6. Joshua Curti 7. Luke Self 8. Tiui Misi 9. Bailey Court 10. Joseph Gilmour 11. Jaiyden Hunt 12. Jared Chambers 13. Anthony Meleisea-Murray 14. Joel Hughes 15. Brayden Young 16. Daniel Ayres 17. Nathan Geno

Coach: Ian Gough

Tweed Heads Seagulls v CQ Capras at Browne Park, Rockhampton, on Saturday, June 9, at 4pm

Tweed Heads Seagulls

1. Glenn McGrady 2. Jordan Birch 3. Isaac Lee 4. Lee Turner 5. Curtis Dansey-Smaller 6. Toby Sexton 7. Bostyn Hakaraia 8. Ben Thomas (c) 9. Reece Butler 10. Jack Peacock 11. Will Woolley 12. Daniel Brownbill 13. Jaman Rio 14. Gerard Ah-Nau 15. Lachlan Douglas 16. Gideon Afemui 17. Charlie Gee

Coach: Steve Dowd

CQ Capras

1. Blake Moore 2. Wes Sisifa 3. Zaine Hammond (c) 4. Eli Noovao 5. Jordan Moffitt 7. Jack White 8. William Mohr 9. Matt Wilson 10. Charlice Atoi 11. William Neven 12. Lachlan Hubner 13. Lawson Storey 14. Riley Shadlow 15. Derome Mafi 16. Roarke Christensen 17. Ricky McHugh 18. Declan Mallia

Coach: Neil Beckett and Damien Seibold

SEE THE REFEREES APPOINTMENTS FOR ROUND 14 HERE

Victoria Thunderbolts v Mackay Cutters at Casey Fields, Melbourne, on Saturday, June 9, at 5.30pm

Victoria Thunderbolts

1. Sale Finau 2. Mykie Tapelu 3. Mali Lepou 4. Jacob Cordtz 5. Iliesa Ratuva 6. Troy Hanita-Paki 7. Trent Toelau 8. Nic Flocas 9. Junior Teroi 10. Jordin Leiu 11. Tino Fa’asuamaleaui 12. Matt Stimson (c) 13. Kayleb Milne 14. Ryan Wescombe 15. Derek Maota 16. Nick Hay 17. Zev John 18. Liam Headon

Coach: Ben Jack

Mackay Cutters

1. Jayden O'Shannessy 2. Taine Browne 3. Ryan Schill 4. Tom Irelandes 5. Walter Lauenstein 6. Will Paki 7. Brendan White (c) 8. Jye Andersen 9. Michael Dalton 10. Harrison Black 11. Matthew Vessey 12. Aidan Beard 13. Luke Schulte 14. Harry Green 15. Blake Faull 16. Darcy Head 17. Luke Campbell 18. Ryan Molloy

Coach: Michael Comerford

SEE THE ROUND 13 JUDICIARY CHARGES HERE

Norths Devils v Redcliffe Dolphins at Bishop Park, Nundah, on Sunday, June 10, at 12.20pm

Norths Devils

1. David Fauid 2. Brock Diment 3. Ethan Quai-Ward 4. Jack Paterson 5. Kegan Tuhega 6. Liam Horne 7. Cory Paix 8. Eddie Blacker 9. Kobe Hetherington 10. Ethan Bullemor 11. Nesta Watene 12. Jordan Riki 13. Joseph McGuire (c) 14. Ethan Le Blanc 15. Jake Strasser 16. Lorenzo Leapai 17. Sosefo Filipine 18. Eliott Vincent 19. Jacob Chambers 20. Matthew Sila

Coach: Kevin Neighbour  

Redcliffe Dolphins

1. Sam Armstrong 2. Michael Walit 3. Regan Baker 4. Justice Utatao 25. Jedi Simbiken 6. Radean Robinson 7. Kyle Foxwell (c) 8.  Zac Kerr 9. Oscar Carter 10. Owen Jones 11. Brett Anderson 12. Jesse Jennings 13. Tyson Smoothy 15. Douglas Malaki 16. Jayden Newbould 22. Travis Turnbull 17. Harrison Skinner

Coach: Chris Little

Western Mustangs v Ipswich Jets at Gold Park, Toowoomba, on Sunday, June 10, at 2pm

Western Mustangs

1. Benji Neliman 2. Paul Christensen 3. Leslie Hartvigsen 4. Tuia Eliu 5. Jacob Leach 6. Dylan Quinn 7. Zac Butler 8. Michael Naseri 9. Cody McNiece 10. Junior Chong-Nee 11. Bryce Whale 12. James Robinson (c) 13. Blake Cullen 14. Aidan Kennedy 15. Zac Stevens 16. Luke Maiden 17. Jordan Crocker

Coach: Eugene Seddon

Ipswich Jets

1. Mana Fox-Swney 2. Matthew Thompson 3. Shar Walden (c) 4. Harry Douglas 5. Sam Langbein 6. Josh Williams 15. Ty-James Marshall 8. Jack Martin 9. Ethan Pringle 10. Jaye Allery 11. Lochlan Turnbull 12. Blake Lenehan 13. Tyler Coburn 16. Regan Wilde 17. Archie Taylor 20. Michael Naufahu 21. Tony Taufua

Coach: Brendon Marshall

Bye - Wynnum Manly Seagulls