• QRL MAJOR COMPETITIONS


QRL Live for all Intrust Super Cup, Hastings Deering Colts and Mal Meninga Cup scores.

 

• BRISBANE RUGBY LEAGUE – In Safe Hands Cup
No games
Points after Round 11: Panthers 28, Dolphins 27, Seagulls 23, Diehards 21, Tigers 11, Magpies 11.

 

• SEQ Senior Women's – Division 1
Round 12: Easts Tigers 56 def Toowoomba 0, Burleigh 16 def Brothers 6, Souths 28 def Wests 24.
Points: Easts 29, Easts 28, Wests 25, Brothers 24, Souths Magpies 24, Toowoomba 14.


• RUGBY LEAGUE IPSWICH – City of Ipswich Mayor's A Grade Cup
Round 14: Eastern Cobras 24 def West End 20, Swifts 34 def Brothers 14, Norths 36 def Goodna 28.
Points: Swifts 36, Fassifern 36, Brothers 32, Norths 31, Goodna 24, Eastern Cobras 24, West End 20.


• RUGBY LEAGUE GOLD COAST – Q Top A Grade
Round 10: Runaway Bay 18 def Currumbin 16, Tugun 24 def Ormeau 22, Tweed Heads 34 def Bilambil 28, Burleigh 38 def Southport 12.
Points: Currumbin 26, Tweed Heads 24, Southport 22, Tugun 22, Runaway Bay 21, Burleigh 18, Bilambil 14, Ormeau 10.


• TOOWOOMBA RUGBY LEAGUE – Hutchies A Grade Cup
Round 12: Oakey 29 def Brothers 20, Dalby 34 def Pittsworth 20, Wattles 46 def Goondiwindi 32, Valleys 50 def Souths 16, Warwick 24 def Highfields 20.
Points: Valleys 20, Wattles 20, Warwick 16, Dalby 16, Highfields 14, Gatton 10, Pittsworth 8, Goondiwindi 4, Brothers 2, Souths 0.


• ROMA & DISTRICT RUGBY LEAGUE
Round 9: Chinchilla 30 def Red Bulls 14, Mitchell 36 def St George 10.
Points: Red Bulls 28, Chinchilla 28, Cities 20, Mitchell 16, Miles 8, St George 4.


• CENTRAL WEST RUGBY LEAGUE
Grand Final (played June 16): Blackall Magpies 22 def Ilfracombe Scorpions 8.

 

• CENTRAL HIGHLANDS RUGBY LEAGUE – Purcell's Engineering Men's Competition
Round 10: Blackwater Crushers 44 def Emerald Tigers 10, Dysart 34 def Emerald Cowboys 12, Bluff 86 def Middlemount 0, Springsure 38 def Clermont 24.
Points: Bluff 20, Blackwater 17, Emerald Tigers 12, Dysart 12, Springsure 11, Clermont 10, Middlemount 4, Emerald Cowboys 2.


• Allied Pickfords Women's Competition
Round 10: Blackwater 38 def Emerald Tigers 20, Dysart Bulls 14 def Emerald Cowgirls 10.
Points: Blackwater 16, Emerald Tigers 12, Emerald Cowgirls 8, Dysart 6.


• SUNSHINE COAST RUGBY LEAGUE – Vantage Homes Division 1 Cup
Round 14: Beerwah 56 def Gympie 0, Kawana 26 def Caloundra 12, Maroochydore 52 def Noosa 16, Caboolture 16 def Nambour 2.
Points: Beerwah 50, Maroochydore 47, Caboolture 44, Nambour 41, Kawana 35, Caloundra 29, Noosa 17, Gympie 16.


• Sunshine Coast Women's Maudsley Excavations Cup
Round 8: Kawana 38 def South Burnett 6, Caboolture 56 def Nambour 4.
Points: Kawana 29, Caboolture 28, South Burnett 23, Nambour 17, Noosa 14.


• SOUTH BURNETT RUGBY LEAGUE
Round 10: Nanango 54 def Kingaroy 12, Cherbourg 56 def Wondai 0.
Points: Nanango 14, Kingaroy 10, Murgon 8, Cherbourg 8, Wondai 0.


• CENTRAL BURNETT
Round 9: Mundubbera 68 def Biggenden 4, Gayndah 68 def Eidsvold 10.
Points: Mundubbera 14, Gayndah 12, Biggenden 5, Eidsvold 1


• NORTHERN DISTRICTS RUGBY LEAGUE
Round 8: Avondale 14 drew Miriam Vale 14, South Kolan 38 def Agnes Water 24.
Points: Miriam Vale 15, South Kolan 8, Avondale 7, Agnes Water 2.


• BUNDABERG RUGBY LEAGUE
Round 11: Wallaroos 34 def Wests 6, Brothers 76 def Hervey Bay 0, Easts 36 def Maryborough Brothers 6, Waves 26 def Isis 6.
Points: Waves 19, Wallaroos 18, Isis 14, Wests 13, Easts 10, Brothers 10, Maryborough Brothers 2, Hervey Bay 2.


• Bundaberg Women's
Round 11: Brothers 28 def Isis 6, Waves 16 def Hervey Bay 6.
Points: Brothers 13, Hervey Bay 8, Waves 8, Isis 3.

 

• ROCKHAMPTON RUGBY LEAGUE
Round 14: Emu Park 42 def Valleys 38, Rockhampton Brothers 50 def Biloela 6, Norths 30 def Gladstone Brothers 0, Tannum 60 def Woorabinda 10, Yeppoon 104 def Fitzroy/Gracemere 0.
Points: Yeppoon 26, Rockhampton Brothers 20, Norths 18, Biloela 16, Emu Park 16, Valleys 10, Woorabinda 8, Gladstone Brothers 6, Tannum 6, Fitzroy 0.


• Inter City Women's
Round 13: Brothers 36 def Wallabys 12, Emu Park 36 def Valleys 0, Norths 20 def Calliope 8, Tannum 38 def Woorabinda 0.
Points: Tannum 22, Wallabys 20, Brothers 16, Emu Park 14, Norths 10, Yeppoon 8, Woorabinda 8, Calliope 4, Valleys 0.


• MACKAY DISTRICT RUGBY LEAGUE – Connole Carlisle A Grade Cup
Round 12: Whitsunday 26 def Brothers 12, Souths 74 def Norths 0, Magpies 50 def Sarina 10, Wests 18 def Moranbah 10.
Points: Wests 20, Whitsunday 18, Moranbah 14, Souths 12, Brothers 11, Magpies 10, Sarina 7, Norths 0.


• Mackay Airport Women's Competition
Round 9: Moranbah 32 def Souths 6, Magpies 66 def Sarina 0, Brothers 60 def Whitsunday 0.
Points: Moranbah 16, Brothers 14, Magpies 12, Souths 8, Whitsunday 2, Sarina 2.


• TOWNSVILLE & DISTRICT RUGBY LEAGUE A GRADE
Round 10: Charters Towers 32 def Norths 22, Herbert River 58 def Burdekin 10, Brothers 46 def Centrals 28.
Points: Herbert River 36, Brothers 36, Centrals 28, Western Lions 24, Norths 16, Charters Towers 16, Burdekin 8.


• CAIRNS & DISTRICT RUGBY LEAGUE A GRADE
Round 11: Brothers 20 def Kangaroos 10, Mossman 56 def Ivanhoes 10, Atherton 46 def Tully 16, Mareeba 44 def Edmonton 12, Brothers Innisfail 35 def Yarrabah 28.
Points: Atherton 18, Brothers 17, Kangaroos 12, Mossman Port Douglas 12, Brothers Innisfail 12, Tully 10, Ivanhoes 10, Southern Suburbs 8, Yarrabah 7, Mareeba 4, Edmonton 0.

 

• NOTE:
BORDER LEAGUE is in recess. Stanthorpe are playing in TRL Second Division and Tenterfield are back playing in NSW Group 19.