Hastings Deering Colts Round 20 teams

The Hastings Deering Colts returns this weekend for Round 20.

Redcliffe Dolphins v Ipswich Jets at Dolphin Stadium, Saturday, July 28 – 11:00am

Redcliffe Dolphins

1. Samuel Armstrong 2. Michael Walit 3. Regan Baker 4. Dwight Saueha 25. Dylan Briggs 6. Radean Robinson 7. Kyle Foxwell (c) 8. Hunter Smallhorn 9. Oscar Carter 10. Patrick O’Callaghan 11. Owen Jones 12. Jesse Jennings 13. Tyson Smoothy 14. Harrison Skinner 16. Jayden Newbould 17. Douglas Malaki 18. Tahj Wood

Coach: Chris Little

Ipswich Jets

1. Joshua Johnson 2. Matthew Thompson 3. Shar Walden (c) 4. Harry Douglas 5. Mana Fox-Swney 6. Josh Williams 15. Ty-James Marshall 8. Jaye Allery 9. Ethan Pringle 10. Jack Martin 11. Lochlan Turnbull 12. Blake Lenehan 13. Tyler Coburn 16. Jack Canning 17. Archie Taylor 20. Tony Taufua 21. Michael Naufahu 

Coach: Brendon Marshall

Burleigh Bears v Victoria Thunderbolts at Pizzey Park, Saturday, July 28 – 3:00pm

Burleigh Bears

1. Corey Alexander 2. Jayden Campbell 3. Callum Boomer 4. Reece Tapine 5. Ben Willetts 6. Harry Fitzhugh 7. Cameron Brown 8. Jayden Sharp 9. Brodie Hannon 10. Lewis Barnett 11. Laz Tevita 12. Reihana Marsh 13. Sean Garner (c) 14. Zachary McCormack 15. Daniel Shannon 16. Emani Vaovasa 17. Tyrin Ona-Murphy 18. Te Aranui Doyle 19. Huston Holloway

Coach: Jamie Mahon

Victoria Thunderbolts

1. Sale Finau 2. Mykie Tapelu 3. Mali Lepou 4. Pio Nakubuwai 5. Joe Waqalevu 6. Troy Hanita-Paki 7. Cooper Johns 8. Zev John 9. Trent Toelau 10. Jordin Leiu 11. Ryan Wescombe 12. Matt Stimson (c) 13. Nick Hay 14. Junior Teroi 15. Derek Maota 16. Seu Seuiavatele 17. Nic Flocas

Coach: Ben Jack

Wynnum Manly Seagulls v CQ Capras at BMD Kougari Oval, Saturday, July 28 – 3:00pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Reece McKenzie-O'Brien 2. Ryan O’Keefe 3. Rashaun Denny 4. Travis Leo 5. Reece Hoffman 6. David Quinlin 7. Shannon Gardiner 8. Payden Porter 9. Zane Wallace 10. Brock Richardson 11. Lachie Perry 12. Dredin Sorensen McGee 13. Mitipere Tuatai (c) 14. Lachlan Buchanan 15. Sam Ballinger 16. Zayne Holleran 17. Tino Stowers 18. Jonty Hansen

Coach: Joe O’Callaghan  

CQ Capras

1. Blake Moore 2. Elijah Anderson 3. Zaine Hammond (c) 4. Eli Noovao 5. Liam Grant 6. Ryan Flintham (c) 7. Jack White 8. William Mohr 9. Jack Pattie 10. Connor Mcgarry 11. Charlice Atoi 12. William Neven 13. Lawson Storey 14. Lachlan Hubner 15. Roarke Christensen 16. Zantanamaud Tupuono-Pomare 17. Christian Smith 18. Derome Mafi

Coach: Neil Beckett and Damien Seibold

Sunshine Coast Falcons v Northern Pride at Stafford Park, Hervey Bay, Saturday, July 28 – 4pm

Sunshine Coast Falcons

1. Jack Wright 2. Braedon Miles 3. Hayden Lewis-Boyer 4. Jake Egan 5. Rueben Olive 6. Riley Moore 7. Nick Ellems 18. Aaron Nelson 9. Damian Forde-Hurrell 10. Rowan Jardine 11. Trent Loiero 12. Robbie Barwick 13. Stephen Buckley (c) 14. Zac Green 15. Matt Moessinger 16. Kailum Freeman 17. Jack Cornford 19. Nicolas Edwards 

Coach: Michael Buckley

Northern Pride

1. Mark Rosendale 2. Brandon Jackonia 3. Dillon Jones 4. Marc Naleba 5. Joshtel Charlie 6. Patrick Gallen (c) 7. Evan Child 8. Wiremu Greig 9. Quinlyn Cannon 10. Connor Luhan 11. Ewan Moore 12. Terrence Casey-Douglas 13. Peter Hola 14. Adam Hepworth 15. Elijah Simpson 16. Lee Kennedy 17. Beau Berg 18. Tom McGrath 19. Charlie Walter 20. Lachlan Biondi-Odo 21. Steven Stafford 22. Samuelu Kupa-Cummings

Coach: Dave Scott

See the Round 20 Referees appointments here

Norths Devils v Easts Tigers at Bishop Park, Sunday, July 29 – 11am

Norths Devils

1. Gerome Burns 2. David Fauid 3. Ethan Quai-Ward 4. Fruean Easthope 5. Tuhega 14. Ethan Le Blanc 7. Cory Paix 8. Jake Strasser 9. Kobe Hetherington (c) 10. Ethan Bullemor 11. Nesta Watene 12. Jordan Riki 13. Sosefo Filipine 15. Lorenzo Leapai 16. Joseph McGuire 17. Matthew Gill 18. Zane Jones

Coach: Kevin Neighbour 

Easts Tigers

1. Nathan Brown (c) 2. Daniel Ayres 3. Zakaria Taibi 4. Lachlan Vellacott 5. James Price 6. Joshua Curti 7. Luke Self 8. Blake Pyle 9. Bailey Court 10. Joseph Gilmour 11. Unga Wolske 12. Jaiyden Hunt 13. Zac Teevan 14. Joel Hughes 15. Tiui Misi 16. Nathan Geno 17. Lorenzo Mulitalo 18. Jared Chambers

Coach: Ian Gough

Tweed Heads Seagulls v Mackay Cutters at Piggabeen Sports Complex, Sunday, July 29 – 12:15pm

Tweed Heads Seagulls

1. Jordan Birch 2. Indiha Saotui-Huta 3. Noah Gafa 4. Lee Turner 5. Gerard Ah-Nau 6. Toby Sexton 7. Jaman Rio 8. Lachlan Douglas 9. Liam Hampson (c) 10. Senn Kane 11. Will Woolley 12. Blake Campbell 13. Gideon Afemui 14. Jack Peacock 15. Lazeryth Sua 16. Bostyn Hakaraia 17. Josh Sexton

Coach: Steve Dowd

Mackay Cutters

1. Michael Bell 2. Jayden O’Shannessy 3. Ryan Schill 4. Tom Irelandes 5. Walter Lauenstein 6. Will Paki 7. Zac Butler 8. Luke Schulte 9. Brendan White (c) 10. Garrett Smith 11. Matthew Vessey 12. Aidan Beard 13. Sam Murphy 14. Luke Campbell 15. Blake Faull 16. Darcy Head 17. Ryan Molloy

Coach: Michael Comerford

Souths Logan Magpies v Townsville Blackhawks at Davies Park, Sunday, July 29 – 1:20pm

Souths Logan Magpies

1. Thane Kellermeyer 2. Tommy Sa'u 3. Ioane Seiuli 4. Kye Oates 5. Ashton Watson 6. Dray Ngatuere-Wroe 7. Tanah Boyd 8. Kobe Tararo 9. Blake Scott 19. Rory Ferguson (c) 11. Clayton Uia 12. Luke Burton 13. Clayton Mack 14. BJ Oates 15. Jacob Alick 16. Bruce Ten 17. Emosi Tuqiri

Coach: Shane Boyd

Townsville Blackhawks

1. Michael Carroll 2. James Conroy 3. Tom McCagh 4. Lachlan La Rosa 5. Jake Riley 6. Sam Martin (c) 7. Adam Cook 8. Jayden Stephens 9. Curtis Dempsey 10. Logan Bayliss 11. Campbell Duffy 12. Nathan Barrett 13. Tom Gilbert 14. Enemarki Shibasaki 15. Jack Althaus 16. Ben Condon 17. Will Fox 18. Lance Folbigg

Coach: David Tangata-Toa  

Western Mustangs v bye