Hastings Deering Colts Round 21 teams

Plenty of key match ups to look forward to in this weekend's Under 20 Hastings Deering Colts competition with vital games taking place across the state. 

Easts Tigers v Tweed Heads at Suzuki Stadium, Saturday, August 4 – 12.30pm

Easts Tigers

1. Nathan Brown (c) 2. Daniel Ayres 3. Zakaria Taibi 4. Lachlan Vellacott 5. James Price 6. Joshua Curti 7. Luke Self 8. Blake Pyle 9. Bailey Court 10. Joseph Gilmour 11. Jaiyden Hunt 12. Unga Wolske 13. Zac Teevan 14. Joel Hughes 15. Tiui Misi 16. Tyrone Titasey 17. Lorenzo Mulitalo 

Coach: Ian Gough

Tweed Heads Seagulls

1. Jordan Birch 2. Gideon Afemui 3. Isaac Lee 4. Lee Turner 5. Gerard Ah-Nau 6. Toby Sexton 7. Jaman Rio 8. Lachlan Douglas 9. Liam Hampson (c) 10. Senn Kane 11. Ben Thomas 12. Blake Campbell 13. Charlie Gee 14. Jack Peacock 15. Lazeryth Sua 16. Bostyn Hakaraia 17. Josh Sexton

Coach: Steve Dowd

Northern Pride v CQ Capras at Barlow Park, Saturday, August 4 – 1pm

Northern Pride

1. Mark Rosendale 2. Brandon Jackonia 3. Dillon Jones 4. Marc Naleba 5. Joshtel Charlie 6. Patrick Gallen (c) 7. Evan Child 8. Wiremu Greig 9. Quinlyn Cannon 15. Elijah Simpson 11. Ewan Moore 12. Terrence Casey-Douglas 13. Peter Hola 10. Connor Luhan 14. Adam Hepworth 16. Lee Kennedy 17. Tom McGrath 18. Beau Berg

Coach: Dave Scott

CQ Capras

1. Liam Grant 2. Zaine Hammond (c) 3. Christian Smith 4. Eli Noovao 5. Matthew Baker 6. Ryan Flintham (c) 7. Jack White 8. William Mohr 9. Jack Pattie 10. Connor Mcgarry 11. Charlice Atoi 12. William Neven 13. Lawson Storey 14. Lachlan Hubner 15. Roarke Christensen 16. Zantanamaud Tupuono-Pomare 17. Derome Mafi

Coach: Neil Beckett and Damien Seibold

Ipswich Jets v Sunshine Coast Falcons at North Ipswich Reserve, Saturday, August 4 – 1.20pm

Ipswich Jets

1. Julian Christian 2. Matthew Thompson 3. Shar Walden (c) 4. Harry Douglas 5. Mana Fox-Swney 6. Josh Williams 15. Ty-James Marshall 8. Jaye Allery 9. Joshua Johnson 10. Jack Martin 11. Lochlan Turnbull 12. Blake Lenehan 13. Tyler Coburn 14. Tom Reid 16. Michael Naufahu 17. Jack Canning 20. Tony Taufua

Coach: Brendon Marshall 

Sunshine Coast Falcons

1. Braedon Miles 2. Dylan Carolan 3. Hayden Lewis-Boyer 4. Jake Egan 5. Rueben Olive 6. Riley Moore 7. Caleb Daunt 18. Rowan Jardine 9. Damian Forde-Hurrell 22. Aaron Nelson 11. Trent Loiero 12. Nicolas Edwards 13. Stephen Buckley (c) 14. Nick Ellems 15. Matt Moessinger 16. Robbie Barwick 20. Kailum Freeman 21. Dakota Tolhurst

Coach: Michael Buckley

Redcliffe Dolphins v Mackay Cutters at Dolphin Stadium, Saturday, August 4 – 2.30pm

Redcliffe Dolphins

1. Samuel Armstrong 2. Michael Walit 3. Regan Baker 4. Isaiah Lealiiee 25. Jedi Simbiken 6. Harrison Skinner 7. Kyle Foxwell (c) 10. Hunter Smallhorn 9. Oscar Carter 8. Patrick O’Callaghan 12. Owen Jones 11. Jesse Jennings 13. Tyson Smoothy 14. Joel O'Brien 15. Zac Kerr 16. Mitchell Ayling 17. Jayden Newbould

Coach: Chris Little

Mackay Cutters

1. Jayden O’Shannessy 2. Will Paki 3. Ryan Schill 4. Tom Irelandes 5. Walter Lauenstein 6. Brendan White (c) 7. Zac Butler 8. Luke Schulte 9. Sam Murphy 10. Garrett Smith 11. Matthew Vessey 12. Aidan Beard 13. Darcy Head 14. Sean Michael Dalton 15. Blake Faull 16. Luke Campbell 17. Ryan Molloy 18. Caleb Sinn

Coach: Michael Comerford

See the Round 21 Referees Appointments here

Burleigh Bears v Wynnum Manly Seagulls at Pizzey Park, Sunday, August 5 – 12.15pm

Burleigh Bears

1. Jayden Campbell 2. Ryan Garner 3. Allan Lockwood 4. Reece Tapine 5. Thomas Berkers 6. Taine Tuaupiki 7. Cameron Brown 8. Jayden Sharp 9. Brodie Hannon 10. Arron Shelford 11. Huston Holloway 12. Reihana Marsh 13. Sean Garner (c) 14. Te Aranui Doyle 15. Daniel Shannon 16. Laz Tevita 17. Emani Vaovasa 18. Harry Fitzhugh 19. Lewis Barnett

Coach: Jamie Mahon

Wynnum Manly Seagulls

1. Reece McKenzie-O'Brien 2. Reece Hoffman 3. Rashaun Denny 4. Travis Leo 5. Ryan O'Keefe 6. David Quinlin 7. Shannon Gardiner 8. Payden Porter 9. Zane Wallace 10. Prop 2 Brock Richardson 11. Left Second Row Lachie Perry 12. Right Second Row Dredin Sorensen McGee 13. Mitipere Tuatai (C) 14. Te Pirihi Puke-Riki 15. Sam Ballinger 16. Zayne Holleran 17. Tino Stowers

Coach: Joe O'Callaghan

See the Round 20 Judiciary charges here

Western Mustangs v Victoria Thunderbolts at Gold Park, Sunday, August 5 – 2pm

Western Mustangs

1. Benji Neliman 2. Buddy Stanley 3. Tuia Eliu 4. Hedi Kafoa 5. Paul Christensen 6. Dylan Quinn 7. Zac Stevens 8. Michael Naseri 9. Cody McNiece 10. Junior Chong-Nee 11. Wally Pegler 12. James Robinson (c) 13. Blake Cullen 14. Aidan Kennedy 15. Bryce Whale 16. Josh Foster 17. Jacob Leach

Coach: Eugene Seddon

Victoria Thunderbolts

1. Troy Hanita-Paki 2. Matthew Bettington 3. Sale Finau 4. Pio Nakubuwai 5. Joe Waqalevu 6. Trent Toelau 7. Cooper Johns 8. Zev John 9. Junior Teroi 10. Jordin Leiu 11. Ryan Wescombe 12. Matt Stimson (c) 13. Kayleb Milne 14. Nick Hay 15. Derek Maota 16. Seu Seuiavatele 17. Nic Flocas

Coach: Ben Jack

...

Norths Devils v bye

Souths Logan Magpies v bye

Townsville Blackhawks v bye