Hastings Deering Colts Round 22 teams

The teams for this weekend's Round 22 matches have been named.

Western Mustangs v Souths Logan Magpies at Gold Park, Saturday, August 10 – 2pm

Western Mustangs

1. Benji Neliman 2. Buddy Stanley 3. Tuia Eliu 4. Hedi Kafoa 5. Paul Christensen 6. Dylan Quinn 7. Zac Stevens 8. Michael Naseri 9. Cody McNiece 10. Luke Maiden 11. Wally Pegler 12. James Robinson (c) 13. Blake Cullen 14. Aidan Kennedy 15. Bryce Whale 16. Josh Foster 17. Jacob Leach

Coach: Eugene Seddon

Souths Logan Magpies

1. Thane Kellermeyer 2. Tommy Sa'u 3. Ioane Seiuli 4. Jacob Alick 5. Ashton Watson 6. Kye Oates 7. Tanah Boyd 8. Kobe Tararo 9. Blake Scott 19. Rory Ferguson (c) 11. Clayton Uia 12. Luke Burton 13. Iizaya Ranga Iti 14. Sam Tolu 15. Clayton Mack 16. Bruce Ten 17. Emosi Tuqiri

Coach: Shane Boyd

Ipswich Jets v CQ Capras at North Ipswich Reserve, Saturday, August 11 – 3pm

Ipswich Jets

1. Julian Christian 2. Matthew Thompson 3. Shar Walden (c) 4. Harry Douglas 5. Mana Fox-Swney 6. Josh Williams 15. Ty-James Marshall 8. Jaye Allery 9. Joshua Johnson 10. Jack Martin 11. Lochlan Turnbull 12. Blake Lenehan 13. Tyler Coburn 14. Tom Reid 16. Michael Naufahu 17. Jack Canning 20. Tony Taufua

Coach: Brendon Marshall

CQ Capras

1. Liam Grant 2. Zaine Hammond (c) 3. Christian Smith 4. Eli Noovao 5. Toby Frater 6. Ryan Flintham (c) 7. Jack White 8. William Mohr 9. Jack Pattie 10. Connor McGarry 11. Charlice Atoi 12. William Neven 13. Lawson Storey 14. Lachlan Hubner 15. Roarke Christensen 16. Zantanamaud Tupuono-Pomare 17. Derome Mafi

Coach: Neil Beckett and Damien Seibold

Mackay Cutters v Northern Pride at BB Print Stadium Mackay, Saturday, August 11 – 4pm

Mackay Cutters

1. Jayden O’Shannessy 2. Rayden Burns 3. Ryan Schill 4. Caleb Sinn 5. Walter Lauenstein 6. Tom Irelandes 7. Zac Butler 8. Luke Schulte 9. Brendan White (c) 10. Garrett Smith 11. Matthew Vessey 12. Aidan Beard 13. Darcy Head 14. Sean Michael Dalton 15. Blake Faull 16. Luke Campbell 18. Ryan Molloy

Coach: Michael Comerford

Northern Pride

1. Mark Rosendale 2. Brandon Jackonia 3. Lui Lockington 4. Marc Naleba 5. Joshtel Charlie 6. Patrick Gallen (c) 7. Evan Child 8. Wiremu Greig 9. Quinlyn Cannon 10. Elijah Simpson 11. Ewan Moore 12. Terrence Casey-Douglas 13. Peter Hola 14. Adam Hepworth 15. Connor Luhan 16. Lee Kennedy 17. Tom McGrath 18. Steven Stafford 19. Jaymon Moore

Coach: Dave Scott

Townsville Blackhawks v Redcliffe Dolphins at Jack Manski Reserve, Saturday, August 11 – 4pm

Townsville Blackhawks

1. Tom McCagh 2. Lindsey Kirk 3. Michael Carroll 4. Lachlan La Rosa 5. Jake Riley 6. Sam Martin (c) 7. Adam Cook 8. Jayden Stephens 9. Sean Mullany 10. Logan Bayliss 11. Campbell Duffy 12. Nathan Barrett 13. Solomon Vasuvulagi 14. Enemarki Shibasaki 15. Jack Althaus 16. Ben Condon 17. Lance Folbigg

Coach: David Tangata-Toa 

Redcliffe Dolphins

1. Samuel Armstrong 2. Michael Walit 3. Regan Baker 4. Isaiah Lealiiee 5. Jack Conlan 6. Harrison Skinner 7. Tahj Wood (c) 10. Hunter Smallhorn 9. Oscar Carter 8. Patrick O’Callaghan 12. Owen Jones 11. Jesse Jennings 13. Tyson Smoothy 14. Joel O'brien 15. Zac Kerr 17. Jayden Newbould 25. Dane Pratt 

Coach: Chris Little

Tweed Heads Seagulls v Victoria Thunderbolts at Piggabeen Sports Complex, Sunday, August 11 – 11am

Tweed Heads Seagulls

1. Jordan Birch 2. Gideon Afemui 3. Isaac Lee 4. Lee Turner 5. Gerard Ah-Nau 6. Jaman Rio 7. Liam Hampson (c) 8. Senn Kane 9. Josh Sexton 10. Jack Peacock 11. Ben Thomas 12. Blake Campbell 13. Will Woolley 14. Lachlan Douglas 15. Lazeryth Sua 16. Bostyn Hakaraia 17. Charlie Gee

Coach: Steve Dowd 

Round 21 Judiciary Charges

Victoria Thunderbolts

1. Troy Hanita-Paki 2. Mykie Tapelu 3. Sale Finau 4. Pio Nakubuwai 5. Joe Waqalevu 6. Trent Toelau 7. Cooper Johns 8. Zev John 9. Junior Teroi 10. Jordin Leiu 11. Ryan Wescombe 12. Matt Stimson (c) 13. Kayleb Milne 14. Nick Hay 15. Derek Maota 16. Seu Seuiavatele 17. Nic Flocas

Coach: Ben Jack

Wynnum Manly Seagulls v Norths Devils at BMD Kougari Oval, Sunday, August 11 – 11.45am

Wynnum Manly Seagulls

1. Reece McKenzie-O'Brien 2. Ryan O’Keefe 3. Rashaun Denny 4. Travis Leo 5. Reece Hoffman 6. David Quinlin 7. Shannon Gardiner 8. Brayden Daly 9. Zane Wallace 10. Brock Richardson 11. Lachie Perry 12. Dredin Sorensen McGee 13. Mitipere Tuatai (c) 14. Te Pirihi Puke-Riki 15. Sam Ballinger 16. Lachlan Buchanan 22. Tino Stowers 

Coach: Joe O’Callaghan  

Norths Devils

1. Gerome Burns 2. Michael McGrath 3. Brock Diment 4. Reed Young 5. Eliott Vincent 6. Liam Horne 7. Cory Paix 8. Jake Strasser 9. Kobe Hetherington (c) 10. Joseph McGuire 11. Lorenzo Leapai 12. Jacob Chambers 13. Nesta Watene 14. Lachlan Lewis 15. Zak McGuire 16. Matthew Sila 17. Matthew Gill

Coach: Kevin Neighbour  

See the Round 22 Referees Appointments

Sunshine Coast Falcons v Easts Tigers at Sunshine Coast Stadium, Sunday, August 11 – 12.15pm

Sunshine Coast Falcons

1. Braedon Miles 2. Dakota Tolhurst 3. Jake Egan 4. Rueben Olive 5. Hayden Lewis-Boyer 6. Riley Moore 7. Nick Ellems 18. Rowan Jardine 9. Damian Forde-Hurrell 10. Nicolas Edwards 11. Trent Loiero 12. Tye James 13. Stephen Buckley (c) 14. Zac Green 15. Wyatt Reynolds 16. Robbie Barwick 17. Kailum Freeman 19. Koa Nagas

Coach: Michael Buckley

Easts Tigers

1. Nathan Brown (c) 2. Daniel Ayres 3. Zakaria Taibi 4. Lorenzo Mulitalo 5. Jared Chambers 6. Joshua Curti 7. Lachlan Vellacott 8. Blake Pyle 9. Bailey Court 10. Joseph Gilmour 11. Cameron Love 12. Unga Wolske 13. Zac Teevan 14. Joel Hughes 15. Tiui Misi 16. Luke Self 17. Brayden Young

Coach: Ian Gough

Burleigh Bears v bye