You have skipped the navigation, tab for page content

QRL Major Competitions

For all Intrust Super Cup, Hastings Deering Colts and Auswide Bank Mal Meninga Cup scores, click here  

Brisbane Rugby League – In Safe Hands Cup

Major Semi-Final: Diehards 38 def Panthers 20.

Minor Semi-Final: Seagulls 36 def Tigers 28.
Preliminary Final: Panthers v Seagulls.

SEQ Senior Women’s – Division 1

Grand Final: Wests 20 def Burleigh 8.

Rugby League Ipswich

Preliminary Final: Swifts Bluebirds 26 def Goodna Eagles 24.
Grand Final: Brothers v Swifts Bluebirds.

Rugby League Gold Coast – Q Top A Grade

Semi-Final 1: Southport 34 def Tugun 18.
Semi-Final 2: Burleigh 26 def Currumbin 12.

Preliminary Final: Currumbin v Southport. Winner to play Burleigh Bears in Grand Final.  

Toowoomba Rugby League – Hutchies A Grade Cup

Grand Final: Valleys 24 def Warwick 16.

Roma & District Rugby League

Grand Final: Cities 30 def Red Bulls 10.

Central West Rugby League

Grand Final: Blackall Magpies 18 def Winton Devils 0.

Central Highlands Rugby League – Purcell’s Engineering Men’s Competition

Grand Final: Dysart Bulls 55 def Bluff Rabbitohs 12.

Central Highlands Allied Pickfords Women’s Competition

Grand Final: Blackwater Crushettes 26 def Emerald Cowgirls 12.

Sunshine Coast Rugby League – Vantage Homes Division 1 Cup

Grand Final: Stanley River 28 def Caboolture 16.

Sunshine Coast Women’s Maudsley Excavations Cup

Grand Final: Maroochydore 16 def Gympie 12.

South Burnett Rugby League

Grand Final: Murgon Mustangs 30 def Cherbourg Hornets 14.

Central Burnett

Grand Final: Gayndah Gladiators 32 def Mundubbera Tigers 26.

Northern Districts Rugby League

Grand Final: Avondale Tigers 56 def South Kolan Sharks 16.

Bundaberg Rugby League – 4bu/Hitz Fm A Grade Competition

Semi Final 1: Waves Tigers 42 def Wallaroos 30.
Semi Final 2: Brothers 22 def Easts 16. 

Preliminary Final: Easts v Waves.

Bundaberg / Gladstone Intercity Women’s

Preliminary Final: Waves Tigers 15 def Eastern Suburbs Magpies 4.

Rockhampton Rugby League

Grand Final:  Yeppoon Seagulls 28 def Norths 18.

Rockhampton Inter City Women’s

Grand Final: Brothers 14 def Yeppoon 4.

Mackay District Rugby League

Grand Final: Whitsunday Brahmans 38 def Wests Tigers 4 - (main image)

Mackay Airport Women’s Competition

Grand Final: Brothers 18 def Moranbah 16.

Townsville & District Mendi Group A Grade

Grand Final: Brothers 42 def Herbert River 10.

Townsville & District Women’s

Grand Final: Western Lions 16 def Brothers 12.

Mount Isa

Grand Final: Town 32 def Brothers 16.

Cairns District Rugby League A Grade

Semi Final 1: Atherton Roosters 32 def Yarrabah Seahawks 26.
Semi-Final 2: Innisfail Brothers 32 def Mossman Port Douglas 26.

Preliminary Final: Mossman Port Douglas v Atherton Roosters.

Cape York

Grand Final: Lockhart River Scorpions 32 def Napranum Bulldogs 24.