BRISBANE SECOND DIVISION

Northside 1: Brisbane Natives 44 def Mitchelton 34, Deception Bay Bombers 28 def Dayboro 22, Gaters 38 def Brothers Juniors 28, Aspley 25 def Normanby 8, Pine Rivers 14 def Valleys 8.
Points: Aspley 4, Pine Rivers 4, Deception Bay Bombers 4, Dayboro 2, Normanby 2, Gaters 2, Brisbane Natives 2, Brothers Juniors 0, Mitchelton 0, Valleys 0.

Northside 2: Bracken Ridge Bulls 30 def Arana Hills 18, Pine Central Holy Spirit 38 def Northlakes Kangaroos 14, Samford 38 def Aspley 6, Pine Rivers 34 def Mitchelton 26.
Points: Samford 4 , Pine Rivers 4, Pine Central Holy Spirit 4, Bracken Ridge Bulls 2, Mitchelton 2, Northlakes Kangaroos 0, Arana Hills 0, Aspley 0.

Northside 3: Banyo 50 def Pine Rivers 14, Bowen River Broncos 36 def Pine Central Holy Spirit 26, Deception Bay Bombers 28 def Gaters 0, Brighton Roosters 38 def Northlakes Kangaroos 22, Valleys 40 def Aspley 8, Burpengary 40 def Norths St Josephs 10.
Points: Valleys 4, Burpengary 4, Bowen River Broncos 4, Deception Bay Bombers 4, Brighton Roosters 2, Banyo 2, North St Josephs 2, Pine Rivers 2, Pine Central Holy Spirit 0, Aspley 0, Northlakes Kangaroos 0, Gaters 0.

Southside 1: Bulimba Valleys 42 def Rochedale 6, Logan brothers 20 def Easts Juniors 0 (forfeit), Redlands 18 drew with Carina 18, and Beenleigh Juniors 10 def Slacks Creek 8, Wynnum Manly Juniors 46 def Wests Inala 28.
Points: Bulimba Valleys 4, Wynnum Manly Juniors 4, Carina 3, Redlands 3, Logan Brothers 2, Easts Juniors 2, Beenleigh Juniors 2, Slacks Creek 0, Wests Inala 0, Rochedale 0.

Southside 2: St Brendans 28 def Beenleigh Bulls 0 (forfeit), Greenbank 40 def Logan Brothers 8, Mt Gravatt 18 def Browns Plains 4, Bears 58 def Wynnum Manly Juniors 8, Sunnybank bye.
Points: Bears 4, Sunnybank 4, St Brendans 4, Mt Gravatt 4, Greenbank 2, Browns Plains 2, Logan Brothers 0, Beenleigh Bulls 0, and Wynnum Manly Juniors 0.

Southside 3: Bulimba Valleys 26 def St Brendans 20, Logan Brothers 60 def Greenbank 18, Redlands 30 def Carina 22, Slacks Creek 18 def Springwood 16, Capalaba 36 def Wests Inala 28.

Points: Redlands 4, Bulimba Valleys 4, Capalaba 4, Logan Brothers 2, St Brendans 2, Slacks Creek 2, Springwood 2, Carina 0, Wests Inala 0, Greenbank 0.

Southside 4: Eagleby Giants 34 def Beenleigh Juniors 12, Logan Brothers 46 def Waterford 26, North Stradbroke Island 62 def Rochedale 0, Kingsridge Sharks 34 def Bears 28, Logan Wanderers bye.
Points: North Stradbroke Island 2, Eagleby Giants 2, Logan Brothers 2, Kingsridge Sharks 2, Logan Wanderers 2, Bears 0, Waterford 0, Beenleigh Juniors 0, Rochedale 0.

Under 20: Souths Juniors 28 def Arana Hills 20, Carina 26 def Pine Central Holy Spirit 24, Mt Gravatt 46 def Norths Juniors 10, Waterford 36 def St Brendans 20.
Points: Mt Gravatt 4, Souths Juniors 4, Norths Juniors 2, St Brendans 2, Waterford 2, Carina 2, Arana Hills 0, Pine Central Holy Spirit 0.   

 

SUNSHINE COAST/GYMPIE

Round 3: Maroochydore-Coolum 30 def Caloundra 20, Nambour 40 def Noosa 6, Caboolture 38 def Gympie 16, Kawana 80 def Bribie Island 6.
Points: Kawana 6, Maroochydore-Coolum 6, Nambour 4, Caboolture 4, Caloundra 2, Noosa 2, Gympie 0, Bribie Island 0.

NORTHERN DISTRICTS

Round 2: Gin Gin 26 def Avondale 16, Agnes Water 48 def Miriam Vale 20.
Points: Gin Gin 4, Avondale 2, Agnes Water 2, Miriam Vale 0, South Kolan 0.

GLADSTONE

Round 2: Wallabys 38 def Calliope 34, Valleys 42 def Tannum 20.
Points: Valleys 4, Tannum 2, Wallabys 2, Calliope 0, Brothers 0.

TOWNSVILLE

Round 1: Centrals 26 def Norths 6, Herbert River 32 def Brothers 14, Charters Towers 35 def Burdekin 22
Points: Centrals 4, Herbert River 4, Charters Towers 4, University 4, Burdekin 0, Brothers 0, Norths 0.

CAIRNS DISTRICT

Round 2: Mossman 36 def Mareeba 4, Innisfail Brothers 26 def Southern Suburbs 18, Yarrabah 52 def Ivanhoes 36, Tully 22 def Brothers 14, Edmonton 34 def Atherton 16.
Points: Kangaroos 4, Tully 4, Innisfail 4, Mossman 2, Yarrabah 2, Ivahnoes 2, Suburbs 2, Edmonton 2, Mareeba 2, Atherton 0, Brothers 0.