Statewide Score Wrap

BRISBANE SECOND DIVISION

Northside 1: Aspley 34 beat Valleys 10, Brothers Juniors 40 beat Normanby 24 , Dayboro 24 beat Mitchelton 16, Pine Rivers 36 beat Brisbane Natives 26, Gaters bye.
Points: Aspley 20, Pine Rivers 18, Brothers Juniors 12, Dayboro 12, Gaters 12, Normanby 6, Valleys 6, Brisbane Natives 2, Mitchelton 2.

Northside 2: Northlakes Kangaroos 24 beat Aspley 18, Arana Hills 82 beat Dayboro 0, Pine Central Holy Spirit 50 beat Samford 16, Mitchelton 26 beat Deception Bay Bombers 14, Brothers Juniors 24 beat Pine Rivers 20, Bracken Ridge Bulls bye.
Points: Pine Central Holy Spirit 18, Pine Rivers 16, Bracken Ridge Bulls 16, Samford 15, Mitchelton 14, Aspley 13, Brothers Juniors 8, Northlakes Kangaroos 8, Arana Hills 6, Deception Bay Bombers 6, Dayboro 2.

Northside 3: Northlakes Kangaroos 26 beat Aspley 16, Burpengary 44 beat Pine Central Holy Spirit 20, Gaters 44 beat Pine Rivers 30, Brighton Roosters 30 beat Bowen River Broncos 14, Deception Bay Bombers 28 beat Valleys 20, Banyo 42 beat Norths St Josephs 18.
Points: Deception Bay Bombers 22, Brighton Roosters 18, Burpengary 17, Banyo 16, Bowen River Broncos 15, Valleys 12, North St Josephs 8, Pine Rivers 8, Gaters 6, Northlakes Kangaroos 4, Pine Central Holy Spirit 2, Aspley 2.

Southside 1 Wynnum Manly Juniors 48 beat Beenleigh Juniors 12, Slacks Creek 36  beat Carina 16, Logan Brothers 26 beat Redlands 14, Bulimba Valleys 42 beat Wests Inala 18, Rochedale bye.
Points: Logan Brothers 18, Bulimba Valleys 18, Redlands 15, Wynnum Manly Juniors 14, Wests Inala 8, Carina 7, Slacks Creek 6, Rochedale 6, Beenleigh Juniors 4.

Southside 2: Beenleigh Bulls 28 beat St Brendans 12, Logan Brothers 24 drew with Greenbank 24, Browns Plains 16 drew with Mt Gravatt 16, Bears 36 beat Wynnum Manly Juniors 18, Sunnybank bye.
Points: Sunnybank 20, Mt Gravatt 15, St Brendans 14, Browns Plains 13, Greenbank 13, Bears 12, Beenleigh Bulls 10, Wynnum Manly Juniors 6, Logan Brothers 5.

Southside 3: St Brendans 38 beat Bulimba Valleys 14, Greenbank 44 beat Logan Brothers 36, Carina 30 beat Redlands 16, Slacks Creek 26 beat Springwood 0, Capalaba 30 beat Wests Inala 18. 
Points: Slacks Creek 18, Springwood 16, Bulimba Valleys 14, Carina 14, St Brendans 10, Logan Brothers 9, Capalaba 9, Redlands 8, Wests Inala 7, Greenbank 5.

Southside 4: Kingsridge Sharks 32 beat St Brendans 24, Wests Inala 22 beat Beenleigh Juniors 16, Logan Wanderers 58 beat Logan Brothers 16, Eagleby Giants 34 beat Rochedale 24, Waterford 36 beat Bears 26, North Stradbroke Island bye.

Points: Wests Inala 18, Logan Wanderers 16, Kingsridge Sharks 16, St Brendans 12, North Stradbroke Island 11, Eagleby Giants 10, Bears 9, Waterford 9, Beenleigh Juniors 7, Rochedale 6, Logan Brothers 4.

Under 20: Norths Juniors 46 beat Pine Central Holy Spirit 10, Arana Hills 44 beat Carina 20, St Brendans 36 beat Souths Juniors 28, Mt Gravatt 36 beat Waterford 30.    
Points: Mt Gravatt 16, Souths Juniors 15, Norths Juniors 14, Waterford 12, St Brendans 8, Arana Hills 8, Carina 5, Pine Central Holy Spirit 2.

GOLD COAST

Round 7: Runaway Bay 38 def Tugun 30, Burleigh 44 def Cudgen 6, Bilambil 24 def Currumbin 18, Southport 18 drew Tweed Heads 18.
Points: Southport 11, Tugun 10, Burleigh 10, Tweed Heads 9, Bilambil 6, Runaway Bay 6, Cudgen 2, Currumbin 2. 

IPSWICH

Round 7: Swifts 30 def West End 24, Brothers 28 def Fassifern 18, Goodna 32 def Norths 14.
Points: Brothers 12, Goodna 10, Norths 7, Swifts 5, Fassifern 4, West End 2.

TOOWOOMBA

Round 8: Wattles 14 def Pittsworth 6, Highfields 40 def Souths 26, Gatton 68 def Brothers 4, Warwick 42 def Dalby 16, Valleys 34 def Oakey 18.
Points: Wattles 16, Gatton 12, Souths 10, Highfields 10, Dalby 9, Warwick 8, Pittsworth 6, Oakey 4, Valleys 4, Brothers 1.

ROMA

Round 6: St George 36 def Miles 14, Chinchilla 32 def Cities 22, Mitchell 36 def Redbulls 12.
Points: Wallumbilla/Surat 8, Chinchilla 8, Cities 6, St George 6, Mitchell 2, Miles 0.

BORDER

Round 5: Tenterfield 32 def Stanthorpe 14, Texas 40 d Killarney 28.
Points: Tenterfield 8, Killarney 4, Stanthorpe 4, Texas 4, Wallangarra 0.

WESTERN LEAGUE

Quilpie Magpies 58 def Augathella 24
Points: Quilpie 4, Charleville 2, Augathella 0.

CENTRAL WEST

No games
Points after Round 4:
Blackall 6, Winton 6, Barcaldine 3, Ilfracombe 1, Longreach 0.

CENTRAL HIGHLANDS

Round 4: Clermont 90 def Middlemount 6, Bluff 32 def Emerald Cowboys 30, Emerald Tigers 42 def Springsure Mountain Men 6.
Points: Bluff 8, Clermont 7, Emerald Cowboys 6, Emerald Tigers 5, Springsure 2, Blackwater 2, Middlemount 0.

SUNSHINE COAST/GYMPIE

Round 9: Caloundra 36 def Nambour 10, Maroochydore-Coolum 34 def Caboolture 18, Kawana 56 def Noosa/Gympie 6.
Points: Kawana 18, Maroochydore-Coolum 13, Caloundra 12, Caboolture 12, Nambour 6, Noosa/Gympie 5.

BURNETT

Round 7: Monto 54 def Gayndah 14, Mundubbera 34 def Theodore 16.
Points: Theodore 8, Cherbourg 6, Kingaroy 6, Murgon 6, Mundubbera 6, Monto 6, Wondai 4, Nanango 2, Eidsvold 0, Gayndah 0.

NORTHERN DISTRICTS

Round 8: Avondale 44 def Agnes Water 40, Gin Gin 32 def Miriam Vale 24.
Points: Gin Gin 12, Avondale 8, Agnes Water 6, South Kolan 6, Miriam Vale 4.

BUNDABERG

Round 7: Brothers 26 def Waves Tigers 18, Wests 42 def Isis 34, Wallaroos 92 def Easts 0.   
Points: Brothers 10, Wests Panthers 8, Wallaroos 8, Hervey Bay 7, Easts Magpies 5, Isis 4, Waves Tigers 0.

ROCKHAMPTON

Round 8: Brothers 68 def Fitzroys 8, Yeppoon 30 def Norths 12.
Points: Yeppoon 10, CQU Norths 8, Biloela 7, Brothers 6, Fitzroy/Gracemere 1.

GLADSTONE

Round 10: Brothers 54 def Wallabys 12, Valleys 58 def Calliope 30.
Points: Brothers 12, Valleys 10, Wallabys 8, Calliope 4, Tannum 2.

MACKAY DISTRICT

Round 9: Souths 38 def Sarina 30, Wests 34 def Magpies 0, Moranbah 38 def Brothers 12, Proserpine 78 def Norths 8.
Points: Souths 12, Whitsunday/Proserpine 10, Wests 10, Sarina 8, Brothers 6, Magpies 6, Moranbah 6, Norths 0.

BOWEN

Unavailable

TOWNSVILLE

Round 10: Herbert River 54 def Charters Towers 6, Norths 24 def Burdekin 4, University 40 def Centrals 10.
Points: Centrals 28, Herbert River 28, Brothers 26, Burdekin 22, University 20, Norths 16, Charters Towers 12.

CAIRNS DISTRICT

Round 11: Yarrabah 32 def Mossman 30, Innisfail 40 def Mareeba 18, Kangaroos 44 def Edmonton 36, Southern Suburbs 74 def Atherton 4, Tully 36 def Ivanhoes 20.
Points: Innisfail 18, Tully 18, Yarrabah 14, Suburbs 13, Kangaroos 13, Brothers 11, Mossman 11, Mareeba 8, Edmonton 8, Ivanhoes 6, Atherton 4.

MID WEST

Cluster weekend at Normanton:

Town 16 drew Doomadgee 16, Wanderers 36 def Hughenden 4, Normanton 10 def Cloncurry 0, Doomadgee 28 def Black Stars 20, Wanderers 28 def Cloncurry 10, Town 40 def Hughenden 16, Normanton 34 def Black Stars 0, Doomadgee 32 def Cloncurry 14, Normanton 44 def Hughenden 0.

Points: Unavailable