Statewide Score Wrap

BRISBANE SECOND DIVISION

Northside 1: Normanby 27 def Brisbane Natives 26, Dayboro 18 def Gaters 16, Brothers Juniors 46 def Mitchelton 16, Valleys bye.
Points: Aspley 30, Pine Rivers 26, Brothers Juniors 19, Dayboro 18, Gaters 15, Valleys 10, Normanby 10, Brisbane Natives 6, Mitchelton 6.

Northside 2: Pine Rivers 28 def Mitchelton 16, Bracken Ridge Bulls 40 def Northlakes Kangaroos 18, Aspley 22 def Arana Hills 10, Pine Central Holy Spirit 30 def Deception Bay Bombers 20, Brothers Juniors 48 def Dayboro 1, Samford bye.
Points: Pine Rivers 28, Pine Central Holy Spirit 28, Samford 23, Mitchelton 20, Aspley 19, Bracken Ridge Bulls 18, Brothers Juniors 16, Northlakes Kangaroos 8, Deception Bay Bombers 8, Arana Hills 8, Dayboro 8.

Northside 3: Pine Central Holy Spirit 48 def Aspley 24, Banyo 29 def Northlakes Kangaroos 0 (forfeit), Burpengary 26 def Deception bay Bombers 10, Bowen River Broncos 46 def Pine Rivers 12, Gaters 28 def Valleys 0, Brighton Roosters 70 def Norths St Josephs 4.
Points: Deception Bay Bombers 28, Burpengary 27, Brighton Roosters 26, Bowen River Broncos 23, Banyo 22, Valleys 16, North St Josephs 12, Gaters 10, Pine Rivers 10, Pine Central Holy Spirit 8, Northlakes Kangaroos 4, Aspley 4.

Southside 1: Beenleigh Juniors 22 def Rochedale 16, Logan Brothers 30 def Carina 28, Bulimba Valleys 56 def Redlands 0, Slacks Creek 24 def Wests Inala 22, Wynnum Manly Juniors bye.
Points: Bulimba Valleys 30, Logan Brothers 27, Wynnum Manly Juniors 20, Redlands 19, Wests Inala 15, Slacks Creek 14, Carina 9, Beenleigh Juniors 8, Rochedale 6.

Southside 2: Sunnybank 38 def St Brendans 4, Browns Plains 20 def Logan Brothers 0 (forfeit), Mt Gravatt 24 def Beenleigh Bulls 22, Greenbank 28 def Wynnum Manly Juniors 22, Bears bye.  
Points: Sunnybank 30, Mt Gravatt 25, Browns Plains 22, Bears 18, St Brendans 18, Greenbank 18, Beenleigh Bulls 14, Wynnum Manly Juniors 10, Logan Brothers 5.

Southside 3: Slacks Creek 26 def St Brendans 14, Carina 36 def Logan Brothers 28, Bulimba Valleys 64 def Redlands 4, Wests Inala 44 def Springwood 28, Capalaba 30 def Greenbank 24.
Points: Slacks Creek 26, Springwood 24, Bulimba Valleys 22, Carina 19, Wests Inala 15, St Brendans 13, Capalaba 13, Redlands 12, Logan Brothers 11, Greenbank 7.

Southside 4 St Brendans 51 def Logan Brothers 0 (forfeit), Kingsridge Sharks 38 def Beenleigh Juniors 0, Logan Wanderers 32 def North Stradbroke Island 16, Eagleby Giants 20 def Waterford 12, Wests Inala 40 def Bears 16, Rochedale bye.

Points: Wests Inala 27, Kingsridge Sharks 26, Logan Wanderers 24, St Brendans 21, North Stradbroke Island 19, Waterford 15, Eagleby Giants 14, Bears 11, Beenleigh Juniors 9, Rochedale 8, Logan Brothers 4.

Under 20: Waterford 36 def Norths Juniors 22, Mt Gravatt 44 def Carina 18, Souths Juniors 74 def Pine Central Holy Spirit 10, Arana Hills 32 def St Brendans 4.    
Points: Mt Gravatt 26, Souths Juniors 25, Norths Juniors 20, Waterford 20, Arana Hills 12, St Brendans 12, Carina 5, Pine Central Holy Spirit 2.

GOLD COAST

Round 12: Burleigh 34 def Runaway Bay 10, Tugun 50 def Currumbin 20, Bilambil 22 def Tweed Seagulls 18, Southport 64 def Cudgen 12.
Points: Burleigh 20, Southport 19, Tugun 16, Tweed Heads 15, Bilambil 10, Runaway Bay 8, Currumbin 6, Cudgen 2. 

IPSWICH

Round 12: Brothers 36 def Goodna 18, Fassifern 38 def West End 30, Norths 50 def Swifts 4.
Points: Brothers 20, Goodna 17, Norths 14, Swifts 9, Fassifern 8, West End 2.

TOOWOOMBA

Round 13: Valleys 32 def Gatton 16, Oakey 42 def Highfields 32, Wattles 46 def Brothers 26, Dalby 38 def Pittsworth 22, Warwick v Souths draw (floodlight failure)
Points: Wattles 24, Dalby 17, Gatton 16, Souths 15, Warwick 15, Valleys 12, Oakey 11, Highfields 10, Pittsworth 8, Brothers 1.

ROMA

Unavailable

BORDER

Round 9: Stanthorpe 56 def Wallangarra 18, Tenterfield 54 def Texas 6.
Points: Tenterfield 12, Stanthorpe 10, Killarney 8, Texas 6, Wallangarra 0.

WESTERN LEAGUE

Quilpie 16 def Charleville 14.
Points: Charleville 8, Quilpie 6, Augathella 2.

CENTRAL WEST

Round 9: Ilfracombe 36 def Longreach 25, Barcaldine 30 def Winton 24.
Points: Winton 10, Barcaldine 8, Blackall 7, Ilfracombe 7, Longreach 2.

CENTRAL HIGHLANDS

Round 8: Bluff Rabbitohs 47 def Clermont 16, Emerald Tigers 26 drew Middlemount Panthers 26, Springsure 24 drew Blackwater 24.
Points: Bluff 18, Emerald Tigers 14, Clermont 13, Emerald Cowboys 10, Blackwater 9, Middlemount 5, Springsure 3.

SUNSHINE COAST/GYMPIE

Round 14: Kawana 20 def Noosa/Gympie 12, Maroochydore-Coolum 46 def Caboolture 4, Caloundra 54 def Nambour 4.
Points: Kawana 28, Caloundra 20, Maroochydore-Coolum 19, Caboolture 16, Nambour 8, Noosa/Gympie 5.

CENTRAL BURNETT

No games
Points after Round 11:
Mundubbera 8, Theodore 6, Monto 6, Gayndah 0.

NORTHERN DISTRICTS

Round 14: South Kolan 68 def Gin Gin 18, Miriam Vale 20 def Avondale 16.
Points: South Kolan 16, Avondale 14, Gin Gin 12, Agnes Water 10, Miriam Vale 8.

BUNDABERG

Round 12: Isis 32 def Hervey Bay 18, Wallaroos 58 def Waves Tigers 0, Wests 32 drew Brothers 32.
Points: Brothers 17, Wests Panthers 13, Wallaroos 12, Isis 12, Easts Magpies 9, Hervey Bay 9, Waves Tigers 0.

ROCKHAMPTON

Round 13: Yeppoon 38 def Norths 16, Brothers 56 def Fitzroy/Gracemere 20.
Points: Yeppoon 18, Brothers 11, CQU Norths 9, Biloela 9, Fitzroy/Gracemere 5.

GLADSTONE

Round 15: Valleys 58 def Calliope 14, Brothers 52 def Wallabys 18.
Points: Brothers 19, Valleys 19, Wallabys 12, Tannum 5, Calliope 5.

MACKAY DISTRICT

Catch up games: Magpies 34 def Brothers 30, Wests 18 def Whitsunday 16.
Points after Round 13: Whitsunday/ Brahmans 20, Wests 20, Souths 16, Sarina 14, Moranbah 12, Magpies 12, Brothers 10, Norths -4.

BOWEN

Unavailable

TOWNSVILLE

Round 15: Centrals 36 def University 20, Burdekin 32 def Norths 22, Herbert River 76 def Charters Towers 10.
Points: Herbert River 48, Brothers 42, Burdekin 38, Centrals 32, University 28, Charters Towers 20, Norths 16.

CAIRNS DISTRICT

Round 16: Tully 88 def Atherton 4, Ivanhoes 32 def Mossman 18, Edmonton 52 def Mareeba 34, Innisfail Brothers 38 def Brothers 26, Yarrabah 40 def Kangaroos 22.
Points: Tully 28, Innisfail 28, Yarrabah 22, Suburbs 21, Kangaroos 19, Brothers 15, Edmonton 13, Mossman 12, Ivanhoes 12, Mareeba 12, Atherton 6.

MID WEST

Cloncurry 40 def Town 30, Wanderers 72 def Normanton 26.
Points: Wanderers Devils 18, Normanton Stingers 16, Cloncurry Eagles 10, Town Lions 7, Black Stars Diehards 6, Hughenden Bulls 4, Doomadgee Dragons withdrawn.