NEMANI VALEKAPA - QRL INTRUST SUPER CUP - IPSWICH V TWEED HEADS 08MARCH2014 - Action from round 2 of the Intrust Super Cup, between the Ipswich Jets and Tweed Heads Seagulls, being played at North Ipswich reserve. This image is for Editorial Use Only. Any further use or individual sale of the image must be cleared by application to the Manager Sports Media Publishing (SMP Images). PHOTO : Scott Davis SMP IMAGES

September is set to sizzle with the Intrust Super Cup, FOGS Cup and FOGS Colts Challenge finals kicking off this weekend. 

Finals Week 1 team lists:

Intrust Super Cup 

Elimination Final:

Tweed Heads Seagulls v Ipswich Jets at Piggabeen Sports on Sunday, September 7 - 2pm*(live streamed via www.qrl.com.au)

Tweed Heads Seagulls

1. Jahrome Hughes 2. Ricardo Parata 3. Luke Dumas 4. James Wood (c) 5. Blake Anderson 6. Jamal Fogarty 7. Michael Burgess 8. Oliver Percy 9. Matt King (c) 10. Damian Sironen 11. Ayden Lee 12. Cory Blair 13. Sam Saville 14. Sam Irwin 15. Chris Piper 16. Trent Richardson 17. Pele Peletelese

Coach: Aaron Zimmerle

Ipswich Jets

18. Marmin Barba 2. Kurt Capewell 3. Nemani Valekapa 4. Brendon Marshall 5. Carlin Anderson 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Kurtis Lingwoodock 9. Troy O`Sullivan 10. Rod Griffin 11. Liam Capewell 12. Sam Martin 13. Keiron Lander (c) 14. Billy McConnachie 19. Wes Conlon 21. Rob Worsley 22. Matt Parcell

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Referee: Clayton Sharpe

Qualifying Semi Final

Wynnum Manly Seagulls v Easts Tigers at BMD Kougari Oval on Sunday, September 7 – 2pm* (live on Channel 9 / WIN / NBN) + (live streamed via www.qrl.com.au)

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matt Grieve  4. Mitchell Buckett 5. Jordan Kahu 6. Ben Cronin 7. Matthew Seamark 8. Tanu Wulf 9. Alehana Mara 10. Timothy Natusch (c) 11. Jon Grieve 12. Graham Clark 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Chris McLean 16. Stephen Coombe 17. Dylan Smith

Coach: Jon Buchanan

Easts Tigers

1. Cameron Munster 2. Jarrod McInally 3. Shane Neumann 4. Hymel Hunt 5. Richie Kennar 6. Jacob Fauid 7. Cody Walker 8. Steven Thorpe (c) 9. Liam Tyson 10. Mitchell Garbutt 11. Dane Hogan 12. Troy Giess 13. Jacob Ling 14. Liam McDonald 15. Matthew Zgrajewski 16. Kenny Bromwich 17. Joel Romelo 18. Felise Kaufusi 19. Donald Malone

Coach: Craig Ingebrigtsen

Referee: Peter Gough

FOGS Cup

Elimination Final

Easts Tigers v Norths Devils at BMD Kougari Oval on Sunday, September 7 - 12noon

Easts Tigers

1. Maeli Seve 2. Dane Chang 3. Jacob Paul 4. Nick Obodin 5. Michael Kai 6. Jack Joass 7. Billy Walters 8. Liufau Hala 9. Geoff Holcombe 10. John Puna 11. Luke Lavelle (c) 12. Dwayne Craft 13. Tom Ingersole 14. Kurt Hatfield 15. Joshua Everett 16. Tom Price 17. James Salter 18. Jye Ballinger

Coach: Scott Sipple

Norths Devils

1. Eli Wickham 2. Keiran English 3. Shaun Tupou 4. Garrick Harding-Smith 5. Rogan Dean 6. Jody Henry 7. Kane Zalewski 8. Brendan Tailford 9. Chris Ostwald 10. James Geurtjens 11. Josh Jaggle 12. Brad McKee 13. Matt Brown (c) 14. Tom O'Connor 15. Liam Herrington 17. Rhett Webster 18. Anthony Cheng 

Coach: Shane Kiss

FOGS Colts Challenge

Elimination Final:

Tweed Heads Seagulls v Sunshine Coast Falcons at Piggabeen Sports on Sunday, September 7 – 12noon

Tweed Heads Seagulls

1. Macauley Dawson 2. Jesse Greenway 3. Zac Young 4. Rory Humphrys 5. Jayde Williams 6. Nathan Wilson 7. Zac O'Brien (c) 8. Nathan Portelli 9. Matt Applebee 10. Lachlan Roe 11. Jackson Briskey-Luscombe 12. Jonty Van De Scheur 13. Joe Wegert 14. Ari McCarthy 15. Jerome Veve 16. Evander Guttenbeil 17. Cameron Kelleher

Coach: Scott Mahon

Sunshine Coast Falcons

1. Sam Wright 2. Aaron Clode 3. Travis Long (c) 4. Rohan Messer 5. Steve Tolo 6. Daniel Cooper 7. David Oakes (c) 8. Matthew Saunima'a 9. Dalton Harry 10. Clinton Eastell 11. Michael Gilmour 12. Liam Pedroni 13. Richie Anae 14. Ryan Northover 15. Costner Lemafa 16. Paul Smith 17. Devlin Long 18. Zac Sutton

Coach: Adam Booth

Qualifying Semi Final

Redcliffe Dolphins v Wynnum Manly Seagulls at BMD Kougari Oval on Sunday, September 7 – 10.15am

Redcliffe Dolphins

1. Josh Beehag 2. Lui Tusa 3. Sam Leach 4. Rinsma Saueha 5. Joshua Kerr 6. Tyson Gamble 7. Mitchell Wilson 8. Nathan Watts 9. Hayden Hansen (c) 10. Andrew Hoggart 11. Kahi Harawira 12. Richard Skelton 13. Tyson Cleal 14. Joshua Marshman 15. Joshua Rudolph 16. Jeremy Skelton 17. James Webster 

Coach: Brendan Lam

Wynnum Manly Seagulls

1. Josh Bowen Bowyer 2. Riva Pati 3. Braydon Mitchell 4. Junior Taefu 5. Sheldon Bobbert 6. Joel Delaney (c) 7. Will Brimson 8. Rhys Melville 9. Lachlan Tate 10. Brad Mana 11. Jackson Schaffer 12. Tyler Butler 13. Brandon Smith 14. Nick Bainbridge 15. Dominic Timoteo 16. Brannagh Corcoran 17. Jaylan Mawer 18. Joseph Burchell

Coach: Leon Cherry

See the Referee Appointments via Get Involved.