Intrust Super Cup: Round 19 teams

Intrust Super Cup Round 19 team lists - Men of League / NRL Foundation Round – Week 1

Over the next two weeks, Intrust Super Cup clubs will be supporting the Men of League Foundation at their games. Some clubs will be hosting Men of League functions and wearing special socks this weekend at their home games as next weekend’s matches will all be taken on the road for “Get in the Game” Country Week.

The Men of League Foundation plays a vital and growing role in the post playing welfare of our participants and we encourage every player, official, coach or volunteer, whether past or present, to join this very worthwhile cause.

Townsville Blackhawks v Burleigh Bears
Jack Manski Oval on Saturday, July 16 - 4pm

Townsville Blackhawks

1. Matt Bowen 2. Samsen O’Neill 3. Moses Pangai 4. Delouise Hoeter 5. Conor Carey 6. Jahrome Hughes 7. Michael Parker-Walshe 8. Brenden Santi 9. Anthony Mitchell (c) 10. Corey Jensen 11. Davin Crampton 12. Rhyse Martin 13. Alailima Maafu 14. Nathan Norford 15. Andrew Niemoeller 16. Willie Minoga 17. David Munro

Coach: Kristian Woolf

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Waka Wanahi 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Cameron Cullen 7. Jamal Fogarty (c) 8. Luke Page 9. Patrick Politoni 16. Joshua Ailaomai 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Jeffrey Lynch 10. Paterika Vaivai 15. Lachlan Burr 17. Louis Fanene 18. Parahi Wilson

Coach: Jim Lenihan

Follow all the scores from this weekend's games via QRL Live

Ipswich Jets v Mackay Cutters
North Ipswich Reserve on Saturday, July 16 - 4.30pm

Ipswich Jets

1. Wesley Conlon 18. Michael Purcell 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 14. Christopher Ash 7. Dane Phillips (c) 22. Tyson Lofipo 9. Mikaere Beattie 16. William McConnachie 21. Jesse Roberts 11. Samuel Martin 10. Nathaniel Neale 6. Haydan Lipp 8. David Fa'alogo 12. Liam Capewell 13. Fakahoko Teutau 15. Sebastian Pandia

Coach: Ben Walker and Shane Walker 

Mackay Cutters

1. Liam Taylor 2. Jordan Pereira 3. Jack Creith 4. Tautau Moga 5. Johnny Faletagoa'i 6. Grant Rovelli 7. Delayne Ashby 8. Ryan Kinlyside 9. Joshua Chudleigh 10. Braden Uele 11. Joss Boyton 12. Andrew Davey 13. Brenden Treston (c) 14. Jacob Pottinger 15. Ross Bella 16. Leonati Feiloakitau-Fetuani 17. Isaac Richardson 19. Dalton Phillips

Coach: Jim Wilson

Norths Devils v Sunshine Coast Falcons
Bishop Park on Saturday, July 16 – 4pm

Norths Devils

1. Shaun Carney 5. Jarryd Dodd 3. David Faamita 4. Luke Pollock 2. Michael Lucas 6. Sean Yorston 7. Todd Murphy 20. Dylan Smith 9. Jack Miers 10. Jai Arrow 11. Harry Pondekas 12. Matiu Love-Henry 13. Paul Steele 8. Billy Solah 14. Liam Tyson 16. Tristan Lumley 17. Rez Phillips

Coach: Mark Gliddon

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Callum Klein 3. Curtis Scott 4. Richard Kennar 5. Samuel Wright 6. Alex Bishop 7. Ryley Jacks 18. Mark Nicholls 9. Jake Turpin 10. Patrick Hollis 11. Joe Stimson 12. Paul Ivan 13. Troy Giess (c) 14. Nafe Seluini 15. Tui Kamikamica 16. Jye Ballinger 17. Thomas Murphy 19. Thomas Geraghty 20. Jacob Samoa

Coach: Craig Ingebrigtsen

CQ Capras v Tweed Heads Seagulls
Browne Park on Saturday, July 16 - 6pm

CQ Capras (updated)

1. Reece Baker 5. Adam Henry 4. Justin Tavae 2. Junior Kirisome 20. Chanel Seigafo 15. Aleki Falepaini 7. Matthew Minto 8. Gavin Hiscox (c) 9. Joshua Mitchell 10. Jack Kavanagh 11. Moli Filipo 12. Guy Williams 13. Samson Graham 14. Charles Bouzinac 16. Galo Mariner 17. William Cullen 21. Peter Gallen 

Coach: Kim Williams

Tweed Heads Seagulls

1. Ali Grant 2. Leva Li 3. Cory Blair 4. Tevita Folau 5. David Sheridan 6. Samuel Irwin 7. Michael Burgess 8. Ethan Price 9. Sam Meskell (c) 10. Oshae Tuiasau 11. Matthew Robinson 12. Sam Saville (c) 13. Jackson Clarke 14. Kierran Moseley 15. Josh Coyle 16. William Bugden 17. Mitchell Sharp 18. Kurt Bernard 

Coach: Aaron Zimmerle

Wynnum Manly Seagulls v Northern Pride

BMD Kougari Oval on Saturday, July 16 - 6pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Mitchell Cronin 4. Mitchell Buckett 19. Hayden Crowley 6. Patrick Templeman (c) 7. Mathew Seamark 8. Magnus Stromquist 9. Alehana Mara 10. Aaron Rockley 11. Adam Tuimavave-Gerrard 12. Alex Barr 13. Nicholas Harrold 14. Mitchell Moore 15. Tim Natusch 16. Salesi Funaki 17. Stephen Coombe

Coach: Jon Buchanan

Northern Pride

1. Linc Port 2. Khan Ahwang 3. Javid Bowen 4. Shaun Hudson 5. Justin Castellaro 9. Ryan Ghietti (c) 7. Brayden Torpy 8. David Murphy 6. Jordan Biondi-Odo 10. Sheldon Powe-Hobbs 11. Tom Hancock 12. Vaipuna Tia-Kilifi 13. Ben Spina 14. Jared Allen 15. Rajan Opetaia-Halls 16. Aidan Day 17. Colin Wilkie 18. Benjamin Reuter

Coach: Joe O’Callaghan

Redcliffe Dolphins v PNG Hunters
Dolphin Oval on Sunday, July 17 – 1.40pm* (Live on Channel 9)

Redcliffe Dolphins

1. Jack Ahearn 2. Jonus Pearson 3. Daniel Randall 4. Aaron Whitchurch 5. Curtis Johnston 6. Zach Strasser 7. Darren Nicholls 8. Sam Anderson (c) 9. Shane Pumipi 17. Charlie Faingaa 11. Anthony Cherrington 12. Daniel Bridge 13. Brandon Lee 10. Harley Aiono 14. Christian Hazard 15. Joseph Bradley 16. Chris Gesch

Coach: Adam Mogg

PNG Hunters

1. Oti Tony 2. Butler Morris 3. Justin Olam 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Ase Boas 7. Watson Boas 8. Enock Maki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Edward Goma 12. Adam Korave (c) 13. Timothy Lomai 14. Warren Glare 15. Atte Bina 16. Ishamel Baikawa 17. Benjamin Hetra 18. William Aquila 19. Gahuna Silas 20. Brandy Peter

Coach: Michael Marum

Souths Logan Magpies v Easts Tigers
Davies Park on Sunday, July 17 – 2.05pm

Souths Logan Magpies

1. Bradley Frith 2. Nikau Taukiri Te Rupe 3. Cameron Booth 4. Marion Seve 5. Luke Archer 6. Phillip Dennis (c) 7. Samuel Scarlett 8. Taeao Kepu 9. Travis Waddell 10. Aotealofa Tuimavave 11. Leon Panapa 12. Daniel Tamou 13. Joseph Boyce 14. Daniel Russell 15. Francis Fifita 16. Nicholas Doyle 17. Tikiko Noke 

Coach: Josh Hannay

Easts Tigers

1. Javarn White 2. Dane Chang 3. Jamie Anderson 4. Leon Ellia-Niukore 5. Shem Tatupu 6. Brentt Warr 7. Brodie Croft 8. Matthew Zgrajewski 9. Tommy Butterfield 10. Francis Tualau 11. Jake Foster 12. Luke Lavelle 13. John Puna 14. Mathew Pitman 15. Foisa Peni 16. Shane Gillham 17. Slade Griffin 18. Guy Hamilton 19. Sam Bielefeld 20. Adam Crear

Coach: Scott Sipple