·         MAJOR COMPETITIONS

QRL Live: Intrust Super Cup, FOGS Colts Challenge, Cyril Connell Cup & Mal Meninga Cup  

·         BRISBANE RUGBY LEAGUE

REDCLIFFE DOLPHINS 31 (Glen Ellis, Paul Byrnes, Tyson Gamble, Hayden Hansen, Agassi Stowers, Nick Ritter tries; Kyle van Klaveren 3 goals; John Brady field goal) def IPSWICH JETS 30 (Isi Hafoka, Francis Leger, Mikaere Beattie, Peter Whittaker, Jackson Tynan tries; Mikaere Beattie 5 goals) at Bishop Park (Extra Time).

Player of the Final: Tyson Gamble (Redcliffe Dolphins)

·         SEQ WOMEN’S COMPETITION

A GRADE

BURLEIGH 28 
(Zahara Temara 2, Karina Brown, Tazmin Gray, Tarnisha Lyons, Tallisha Harden tries; Zahara Temara 2 goals) def SOUTHS 10 (Teresa Anderson, Amelia Kuk tries; Stephanie Hancock goal) at Bishop Park

·         BRISBANE SECOND DIVISION

September 10 –

Northside 1:​
Grand Final

Moreton Bay Pride 8 def Dayboro Cowboys 0.

Southside 1:​
Grand Final
​Bulimba Valleys 26 def West Inala 16

Premier Grade:
Grand Final

Albany Creek Gaters 42 def Brighton Roosters 40

·         IPSWICH RUGBY LEAGUE

September 10 - Grand Final: Goodna Eagles 30 def Brothers 18.

·         GOLD COAST TWEED RUGBY LEAGUE

September 11 - Grand Final:

TUGUN SEAHAWKS 27 (Grayson Te Kiri 2, Adam Barnes, Tim Matenga, Ayden Lee tries; Keanu Te Kiri 3 goals, Reece Worboys goal) def BURLEIGH BEARS 14 (Rhys Duke, Scott Purvis tries; Daniel Schwass 3 goals)

·         TOOWOOMBA RUGBY LEAGUE

Grand Final: Pittsworth Danes 18 def Warwick Cowboys 12.

·         BORDER RUGBY LEAGUE

September 4- Grand Final: Inglewood Roosters 44 def Tenterfield Tigers 10.  

·         ROMA DISTRICT RUGBY LEAGUE

August 28 - Grand Final:

CITIES 34 (Chris Ghellar 2, Billy Coonan, Tom Barron, Matt Waites, Braden Collins tries; Shannon Irwin 4, Billy Coonan goals) def CHINCHILLA 10 (Joe Peters, Anthony Horswood tries; Jeff Gilbert goal)

·         CENTRAL WEST RUGBY LEAGUE

August 20 – Grand Final: Ilfracombe Scorpions 30 def Winton Devils 12.

·         CENTRAL HIGHLANDS RUGBY LEAGUE

September 3 – Grand Final:

EMERALD TIGERS 22 (Jason King 2, Juston Cavanagh, Isaiah Huet tries; Ray Ebsworth 2, Huet goals) def MIDDLEMOUNT PANTHERS 14 (Sam Creedon, Joel Duffy, Mitch Wyatte tries; Wyatte goal) at McIndoe Oval, Emerald.

·         WESTERN LEAGUE

August 27 – Grand Final: Charleville Comets 28 def Augathella Meatants 10.

·         SUNSHINE COAST GYMPIE RUGBY LEAGUE

September 3 - Grand Final:

MAROOCHYDORE/COOLUM SWANS 18 (S. Madden 2, T. Oxenham tries; T. Oxenham 3 goals) def KAWANA DOLPHINS 16 (K. Adams, K. Busiko, J. Simms tries; J. Meads 2 goals)

·         NORTHERN DISTRICTS RUGBY LEAGUE

August 28 – Grand Final

AVONDALE 26 (M. Ross 2, D. Jones 2, N. Leather, D. Steemson tries; N. Leather goal def GIN GIN 6 (T. Strahan try; M. Hinton) at Agnes Water.

·         CENTRAL BURNETT

August 6 - Grand Final: Mundubbera Tigers 40 def Eidsvold Eagles 14.

·         SOUTH BURNETT

August 6 - Grand Final: Cherbourg Hornets 68 def Nanango Stags 20.

·         BUNDABERG RUGBY LEAGUE

September 11 - Grand Final: Hervey Bay Seagulls 20 def Waves Tigers 12.

·         ROCKHAMPTON RUGBY LEAGUE

September 3 - Grand Final: Norths Chargers 24 def Rockhampton Brothers 18.

·         MACKAY DISTRICT RUGBY LEAGUE

September 10 - Grand Final: Magpies 28 def Whitsunday Brahmans 14.

·         TOWNSVILLE RUGBY LEAGUE

August 28 – Grand Final:

HERBERT RIVER 32 (Lachlan La Rosa 3, Samsen O’Neill 2, Todd Cockburn; Mitchell Seri 4 goals) def CENTRALS 20 (Lenny Magey 2, Halvor Harris, Tom Campbell tries; Wesley Barrie 2 goals).

·         CAIRNS DISTRICT RUGBY LEAGUE

Preliminary Final: Ivanhoes 12 def Innisfail 4.
Grand Final: Brothers v Ivanhoes.

·          MOUNT ISA

September 10 - Grand Final: Cloncurry Eagles 28 def Normanton Stingers 14.