·         MAJOR COMPETITIONS

QRL Live: Intrust Super Cup, FOGS Statewide U20s & Mal Meninga Cup  

·         BRISBANE RUGBY LEAGUE

Round 6: Redcliffe 34 def Logan Brothers 10, Valleys 46 def Ipswich 22, Wynnum 26 def Easts 10.
Points: West Brisbane Panthers 18, Redcliffe Dolphins 14, Wynnum Manly 14, Ipswich Jets 12, Valleys 12, Easts Tigers 10, Logan Brothers 10.

·         BRISBANE SECOND DIVISION

Premier: Aspley 20 def Normanby 14, Wynnum Juniors 46 def Waterford 12, West Brisbane Panthers 20 def Carina 12, Valleys 52 def Albany Creek Gaters 24, Brighton 72 def Logan Brothers 18.
Points: Brighton 15, West Brisbane Panthers 15, Valleys 13, Wynnum Juniors 11, Carina 9, Waterford 9, Normanby 7, Albany Creek Gaters 7, Logan Brothers 7, Aspley 7.

Northside 1: West Arana Hills 46 def Valleys 12, Brothers Juniors 56 def Murri Taipans 8, Mitchelton 42 def Brisbane Natives 16, Pine Central Holy Spirit 26 def Pine Rivers 6, Dayboro 26 def St Josephs 16.
Points: Brothers Juniors 12, Dayboro 12, Pine Central Holy Spirit 10, Mitchelton 10, St Joseph’s 8, Valleys 8, Brisbane Natives 6, West Arana Hills 6, Pine Rivers 4, Murri Taipans 4.

Northside 2: Normanby 40 def Aspley 12, West Arana Hills 38 def Brighton 30, Northlakes 34 def Brothers Juniors 14, Samford 20 def Banyo 18.
Points: Normanby 15, Northlakes 14, Brothers Juniors 11, Banyo 11, Samford 9, West Arana Hills 7, Aspley 7, Brighton 6.

Northside 3: Samford 28 def Brighton 6, Valleys 40 def Northlakes 6, Pine Central Holy Spirit 30 def Pine Rivers 24, Burpengary 36 def Banyo 22, Mitchelton 50 def St Josephs 12.
Points: Pine Central Holy Spirit 12, Valleys 12, Brighton 10, Mitchelton 10, Burpengary 6, Pine Rivers 6, Banyo 6, Samford 6, St Josephs 6, Northlakes 6.

Northside U19: Norths Juniors 36 def West Brisbane Panthers 10, Redcliffe 44 def Burpengary 16, Aspley 50 def Narangba 0 (FORFEIT).
Points: Redcliffe 13, West Brisbane Panthers 13, Norths Juniors 11, Narangba 10, Aspley 5, Burpengary 5.

Southside 1: Souths Inala Warriors 20 drew Mt Gravatt 20, Bulimba Valleys 52 def Waterford 18, South Sunnybank 42 def Capalaba 18, Beenleigh Seniors 32 def Redlands 4.
Points: Bulimba Valleys 15, Beenleigh Seniors 13, South Sunnybank 13, Redlands 11, Capalaba 9, Waterford 7, Souths Inala Warriors 6, Mt Gravatt 5.

Southside: Wynnum Juniors 28 def Logan City Hawks 20, Mt Gravatt 34 def Souths Inala Warriors 28, Souths 26 def Eagleby Giants 18, Beenleigh Seniors 42 def Greenbank 10, Slacks Creek 40 def South Sunnybank 16, Browns Plains 52 def Carina 20.
Points: Beenleigh Seniors 15, Souths 15, Wynnum Juniors 13, Browns Plains 13, Logan City Hawks 12, Slacks Creek 11, Greenbank 10, Souths Inala Warriors 7, South Sunnybank 7, Eagleby Giants 5, Carina 5, Mt Gravatt 5.

Southside 3: Redlands 26 def Capalaba 16, Rochedale 52 def Flagstone 10, Logan Brothers 42 def Logan City Hawks 10, Waterford 42 def Slacks Creek 20, Mustangs 22 def Beenleigh Juniors 12, Jimboomba Vs Logan Wanderers NO SCORE RECORDED
Points: Waterford 15, Mustangs 13, Redlands 13, Jimboomba 12, Beenleigh Juniors 11, Capalaba 11, Rochedale 9, Logan Brothers 9, Logan Wanderers 8, Slacks Creek 5, Logan City Hawks 5, Flagstone 5.

Southside U19: Capalaba 42 def Greenbank 12, Wynnum Juniors 46 def Souths 28, Easts Juniors 36 def Redlands 10, Brothers St Brendans (BYE).
Points: Easts Juniors 15, Redlands 13, Wynnum Juniors 13, Capalaba 12, Souths 9, Brothers St Brendans 8, Greenbank 6.

·         IPSWICH RUGBY LEAGUE

Round 5: Fassifern 50 def West End 22, Swifts 24 def Cobras 16, Goodna 25 def Norths 24.
Points:  Fassifern 13, Goodna 13, Norths 11, Swifts 11, Brothers 10, Eastern Cobras 9, West End 7.

·         GOLD COAST TWEED RUGBY LEAGUE

Round 2: Bilambil 20 def Tweed Heads 10, Burleigh 62 def Ormeau 10, Currumbin 18 def Southport 8, Tugun 22 def Runaway Bay 20.
Points: Bilambil 4, Burleigh 4, Tugun 3, Runaway Bay 2, Currumbin 2, Southport 1, Tweed Heads 0, Ormeau 0.

·         TOOWOOMBA RUGBY LEAGUE

Round 6:  Pittsworth 30 def Gatton 24, Highfields 24 def Wattles 12, Valleys 52 def Warwick 24, Dalby 72 def Goondiwindi 0, Brothers 46 def Oakey 28.
Points:  Pittsworth 10, Dalby 8, Valleys 8, Highfields 6, Warwick 4, Gatton 4, Wattles 4, Brothers 4, Souths 2, Oakey 0, Goondiwindi 0.

·         BORDER RUGBY LEAGUE

Starts May 6

·         ROMA DISTRICT RUGBY LEAGUE

Round 1: Redbulls 46 def Mitchell 30, Cities 36 def Miles 26.
Points:  Redbulls 4, Cities 4, Chinchilla 0, St George 0, Miles 0, Mitchell 0..

·         CENTRAL WEST RUGBY LEAGUE

Starts April 29

·         CENTRAL HIGHLANDS RUGBY LEAGUE

Round 1: Springsure 50 def Emerald Cowboys 20, Middlemount 50 def Dysart 16, Bluff 24 def Blackwater Crushers 20, Clermont 28 def Emerald Tigers 14.
Points: Middlemount 2, Springsure 2, Clermont 2, Bluff 2, Blackwater Crushers 0, Emerald Tigers 0, Emerald Cowboys 0, Dysart 0.

·         SUNSHINE COAST GYMPIE RUGBY LEAGUE

Round 5: Maroochydore/Coolum Swans 28 def Caloundra Sharks 24, Noosa Pirates 44 def Caboolture Snakes 12, Kawana Dolphins 38 def Nambour Crushers 14.
Points: Maroochydore-Coolum 17, Kawana 17, Caloundra 17, Noosa 11, Caboolture 8, Nambour 8.

*       NORTHERN DISTRICTS RUGBY LEAGUE

Round 4: Burnett Heads 32 def Gin Gin 12, Northern Force 74 def South Kolan 6.
Points:
Avondale 8, Northern Force 8, Burnett Heads 6, Gin Gin 4, South Kolan 2.

·         BUNDABERG RUGBY LEAGUE

Round 3: Western Suburbs 32 def Eastern Suburbs 12, Brothers 30 def Across The Waves 10, Wallaroos 34 def Maryborough Brothers 26, Hervey Bay 28 def Devils 10.
Points: Hervey Bay 6, Brothers 6, Wests 4, Devils 3, Wallaroos 3, Easts 2, Waves Tigers 0, Maryborough Brothers 0.

·         ROCKHAMPTON RUGBY LEAGUE

Round 5: Woorabinda 24 def Fitzroys 22, Norths 13 def Brothers 12, Yeppoon 28 def Biloela 6, Gladstone Brothers 32 def Tannum Sands 22, Valleys 28 def Emu Park 28.
Points: Rockhampton Brothers 4, Woorabinda 4, Valleys 4, Norths 4, Gladstone Brothers 4, Emu Park 2, Biloela 2, Tannum Sands 0, Fitzroy/Gracemere 0.

·         MACKAY DISTRICT RUGBY LEAGUE

Round 1: Moranbah 38 def Mackay Brothers 12, Whitsunday 25 def Magpies 18, Wests 44 def Souths 12, Sarina 28 def Norths 26.
Points: Wests 2, Moranbah 2, Whitsunday 2, Sarina 2, Norths 0, Magpies 0, Mackay Brothers 0, Souths 0.

·         TOWNSVILLE RUGBY LEAGUE

Round 4: Western Lions 44 def Charters Towers 22, Brothers 46 def Norths 0, Herbert River 36 def University 10, Burdekin 32 def Centrals 28.
Points: Western Lions 16, Brothers 16, Burdekin 12, Herbert River 12, Charters Towers 8, Centrals 0, University 0, Norths 0.

·         CAIRNS DISTRICT RUGBY LEAGUE

Round 6: Innisfail 56 def Kangaroos 10, Southern Suburbs 36 def Atherton 16, Tully 8 def Ivanhoes 6, Yarrabah 26 def Edmonton 24, Brothers 41 def Mossman 22.
Points: Yarrabah 12, Innisfail 10, Mareeba 10, Tully 8, Brothers 7, Ivanhoes 7, Southern Suburbs 6, Atherton 4, Mossman 4, Edmonton 2, Kangaroos 2.