Weekend action from the Chairman's Challenge. Photo: Catherine Jones

·         MAJOR COMPETITIONS

QRL Live: Intrust Super Cup, FOGS Statewide U20s & Mal Meninga Cup  

·         REPRESENTATIVE

SEQ Chairman’s Challenge

Day 1:
Open - Ipswich 34 Brisbane 28
U19 - Brisbane 30 Ipswich 14

Day 2:
Open - Gold Coast 30 Ipswich 6 
U19 - Ipswich 28 Gold Coast 20
 
Day 3:
Open - Gold Coast 32 Brisbane 12
U19 - Brisbane 16 Gold Coast 14

Open Winners - Gold Coast
U19 Winners - Brisbane

·         BRISBANE RUGBY LEAGUE

No games
Points after Round 7: West Brisbane Panthers 19, Redcliffe Dolphins 17, Wynnum Manly 17, Valleys 15, Easts 13, Ipswich Jets 13, Logan Brothers 11.

·         BRISBANE SECOND DIVISION

No games

·         IPSWICH RUGBY LEAGUE

No games
Points after Round 6:  Fassifern 16, Goodna 16, Swifts 14, Norths 12, Brothers 11, Eastern Cobras 9, West End 8.

·         GOLD COAST TWEED RUGBY LEAGUE

No games
Points: Burleigh 9, Currumbin 8, Bilambil 7, Runaway Bay 7, Tugun 6, Tweed Heads 5, Southport 4, Ormeau 3.

·         TOOWOOMBA RUGBY LEAGUE

Round 7:  Gatton 34 def Souths 28, Oakey 36 def Goondiwindi 20, Valleys 38 def Wattles 24, Dalby 60 def Brothers 12, Highfields 36 def Warwick 4.
Points:  Dalby 10, Pittsworth 10, Valleys 10, Highfields 8, Gatton 6, Warwick 4, Wattles 4, Brothers 4, Souths 2, Oakey 2, Goondiwindi 0.

·         BORDER RUGBY LEAGUE

Round 1: Killarney Cutters 22 def Tenterfield Tigers 14, Inglewood Roosters 58 def Stanthorpe Gremlins 4.
Points: Inglewood Roosters 2, Killarney 2, Tenterfield 0, Stanthorpe 0.

·         ROMA DISTRICT RUGBY LEAGUE

Round 3: Cities 52 def Chinchilla 16, Mitchell 38 def St George 28
Points:  Redbulls 8, Cities 8, Chinchilla 4, Mitchell 4, St George 0, Miles 0.

·         CENTRAL WEST RUGBY LEAGUE

Round 2: Winton 32 def Barcaldine 20.
Points: Ilfracombe 2, Barcaldine 2, Winton 2, Blackall 0.

·         CENTRAL HIGHLANDS RUGBY LEAGUE

Round 2: Blackwater Crushers 36 def Emerald Tigers 18, Springsure 30 def Bluff 12, Clermont 60 def Dysart 22, Middlemount 44 def Emerald Cowboys 24.
Points: Middlemount 4, Clermont 4, Springsure 4, Blackwater Crushers 2, Bluff Rabbitohs 2, Emerald Tigers 0, Emerald Cowboys 0, Dysart Bulls 0.

·         SUNSHINE COAST GYMPIE RUGBY LEAGUE

Round 6: Kawana Dolphins 34 def Caloundra Sharks 12, Nambour Crushers 50 def Caboolture Snakes 10, Maroochydore/Coolum Swans 22 def Noosa Pirates 6.
Points: Maroochydore-Coolum 21, Kawana 21, Caloundra 15, Noosa 12, Nambour 12, Caboolture 9.

·         NORTHERN DISTRICTS

Round 5: Gin Gin 42 def South Kolan 36, Avondale 62 def Northern Force 10.
Points:
Avondale 10, Northern Force 8, Burnett Heads 6, Gin Gin 6, South Kolan 2.

·         BUNDABERG RUGBY LEAGUE

Round 4: Hervey Bay 46 def Brothers 20, Wallaroos 56 def Wests 16, Easts 16 drew Maryborough Brothers 16, Waves Tigers 22 def Devils 10.
Points: Hervey Bay 8, Brothers 6, Wallaroos 5, Wests 4, Devils 3, Easts 3, Waves Tigers 2, Maryborough Brothers 1.

·         ROCKHAMPTON RUGBY LEAGUE

Round 6: Rockhampton Brothers 36 def Emu Park 12, Norths 60 def Woorabinda 6, Biloela 76 def Fitzroy/Gracemere 0, Yeppoon 56 def Gladstone Brothers 4, Valleys 54 def Tannum Sands 6.
Points: Unavailable

·         MACKAY DISTRICT RUGBY LEAGUE

Round 3: Magpies 32 def Moranbah 6, Wests 22 def Whitsunday 16, Sarina 28 def Brothers 24, Souths 62 def Norths 0.
Points: Wests 6, Souths 4, Whitsunday 4, Sarina 4, Magpies 2, Mackay Brothers 2, Moranbah 2, Norths 0.

·         TOWNSVILLE RUGBY LEAGUE

Round 5: Brothers 27 def Western Lions 26, Herbert River 56 def Norths 4, Burdekin 38 def Charters Towers 10, Centrals 50 def University 6.
Points: Brothers 20, Western Lions 16, Herbert River 16, Burdekin 16, Charters Towers 8, Centrals 4, University 0, Norths 0.

·         CAIRNS DISTRICT RUGBY LEAGUE

Round 7: Ivanhoes 60 def Edmonton 8, Innisfail Brothers 24 def Yarrabah 4, Tully 18 def Mareeba 10, Brothers 38 def Southern Suburbs 14, Kangaroos 20 def Atherton 18.
Points: Innisfail 12, Yarrabah 12, Mareeba 10, Tully 10, Brothers 9, Ivanhoes 9, Southern Suburbs 6, Mossman 6, Atherton 4, Kangaroos 4, Edmonton 2.