Intrust Super Cup Round 13 teams

Intrust Super Cup Round 13 teams

Sunshine Coast Falcons v Ipswich Jets at Sunshine Coast Stadium on Saturday, June 3 - 2.30pm

Sunshine Coast Falcons

1. Scott Drinkwater 2. Matthew Soper-Lawler 3. Jeremy Hawkins 4. Donald Malone 5. Alexander Copelin 6. Jahrome Hughes 7. Guy Hamilton 18. Vincent Leuluai 9. Alex Bishop 10. Tui Kamikamica 11. Dane Hogan (c) 12. Jye Ballinger 13. Jon Grieve 14. Lachlan Timm 15. Christian Morris 16. Harrison Muller 17. Sean Yorston 19 Liam McDonald

Coach: Craig Ingebrigtsen

Ipswich Jets

1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Mitch Carpenter 9. Luke Capewell 10. Nat Neale 22. Tyson Lofipo 12. Seb Pandia 21. Jesse Roberts 11. Sam Martin 13. Rory Humphreys 16. Huskie Teatau 15. Marion Seve 17. Lachlan Roe

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Northern Pride v Easts Tigers at Barlow Park on Saturday, June 3 - 5.30pm

Northern Pride

1. Bradley Stephen 2. Gideon Gela-Mosby 3. Khan Ahwang 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jared Allen 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Ryan Ghietti 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Tom Hancock 13. Joel Riethmuller 14. Colin Wilkie 16. Patrick Mago 17. Darryn Schonig 15. Troy Kapea 18. Connor Jones 19. Javid Bowen 20. Matthew Musumeci 21. Luke George

Coach: Ty Williams

Easts Tigers

1. Gerard McCallum 2. Linc Port 3. Shane Neumann 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Chris Ostwald 8. Mark Nicholls 9. Tommy Butterfield 10. Matt Zgrajewski 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Adam Crear 14. David Murphy 15. Liufau Hala 16. Brandon George 17. James Salter 18. Mat Pitman

Coach: Scott Sipple

See the Match Official appointments for this weekend here

Mackay Cutters v Wynnum Manly Seagulls at BB Print Stadium Mackay on Saturday, June 3 - 6pm

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Johnny Faletagoa'i 3. Setaimata Sa 4. Jordan Pereira 5. Yamba Bowie 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey (c) 12. Shane Wright 13. Thomas Murphy 14. Jake Eden 15. Jacob Pottinger 16. Jack Blagbrough 17. Isaac Richardson

Coach: Steve Sheppard

Wynnum Manly Seagulls

1. Mitch Cronin 2. Peter Gubb 3. Mitchell Buckett 4. Alex Barr 5. Daniel Ogden 6. Mathew Seamark 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Jayden Berrell 10. Mitchell Dodds 11. John Te Reo 12. Mitch Frei (c) 13. Max Elliott 14. William Brimson 15. Salesi Funaki 16. Brendon Gibb 17. Ngarima Pita

Coach: Adam Brideson 

CQ Capras v Tweed Heads Seagulls at Browne Park on Sunday, June 4 - 1.40pm*

CQ Capras

6. Reece Baker 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 19. Cody Grills 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Marco Delapena 15. William Cullen 13. Gavin Hiscox (c) 1. Maipele Morseau 12. Guy Williams (c) 16. Jack Kavanagh 17. Liam Pickersgill

Coach: Kim Williams

Tweed Heads Seagulls

1. William Zillman 2. Brayden McGrady 3. James Wood 4. John Olive 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell (c) 10. Ben Nakubuwai 11. Lamar Manuel-Liolevave 19. Eddy Pettybourne 13. Nicholas Harrold 14. Damian Sironen 15. Samuel Saville 16. Max King 17. William Johnstone

Coach: Aaron Zimmerle

Souths Logan Magpies v Burleigh Bears at Davies Park on Sunday, June 4 - 2pm

Souths Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5 Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Conner Toia 8. Aotealofa Tuimavave 9. Jordan Scott 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Jack Anderson 13. Joe Boyce 14. Bradley Frith 17. Rhys Melville 15. Phil Dennis (c) 16. Lilomaiava Mago

Coach: Jon Buchanan 

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 15. Daniel Vidot 6. Dallas Wells 7. Harrison Siejka 8. Luke Page (c) 9. Christopher Law 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Lorenzo Maafu 13. Sam Coster 5. Troy Leo 16. Parahi Wilson 17. Dylan Kelly 18. Nathan Schwass

Coach: Jim Lenihan 

Townsville Blackhawks v Redcliffe Dolphins at Jack Manski Oval on Sunday, June 4 - 3pm

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Davin Crampton 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 10. Corey Jensen 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley 14. Kierran Moseley 15. Jordan Kenworthy 17. Kieran Quabba 22. Oshae Tuiasau 16. Sione Lousi

Coach: Kristian Woolf

Redcliffe Dolphins

1. Zach Strasser 2. Joshua Beehag 19. Moses Pangai 3. Thompson Teteh 5. Curtis Johnston 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 10. Matthew Lodge 9. Hayden Hansen 8. Nick Slyney 11. Aaron Whitchurch 12. Daniel Bridge 13. Sam Anderson (c) 14. Sheldon Pitama 15. Tyson Cleal 16. Myles Taueli 17. Samson Graham

Coach: Adam Mogg

Norths Devils v PNG Hunters at Bishop Park on Sunday, June 4 - 3.05pm

Norths Devils

1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Jack Miers 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 15. Stephen Coombe 16. Michael Molo 17. Josh Afoa 14. Danny Kerr

Coach: Mark Gliddon

PNG Hunters

1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu  3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Adex Wera 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Wellington Albert 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. David Loko 13. Stanton Albert 14. Silas Gahuna 15. Brandy Peter 16. Enock Maki 17. Moses Meninga 18. Rahdly Brawa 19. Wawa Paul 20. Butler Morris

Coach: Michael Marum