Intrust Super Cup Round 18 teams

Celebrations of Indigenous culture and acknowledgment of the contribution made by Indigenous and Torres Strait Island people to rugby league continue this round to mark the conclusion of NAIDOC Week.

Home grounds will again broadcast a special message outlining some important milestones; including the anniversaries of the 1967 Referendum, Mabo Judgement, Torres Strait Islander flag and 1997 Bringing Them Home report.

Easts Tigers v Mackay Cutters at Suzuki Stadium, Langlands Park on Saturday, July 8 - 3pm

Easts Tigers

1. Gerard McCallum 2. Linc Port 3. Shane Neumann 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Brayden Torpy 8. Steven Thorpe 9. Chris Ostwald 10. Matt Zgrajewski 11. Jake Foster (c) 12. Adam Crear 13. Jack Svendsen 14. David Murphy 15. Charlie Galo 16. Mat Pitman 17. James Salter

Coach: Scott Sipple

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Johnny Faletagoa'i 3. Semisi Tyrell 4. Kellen Jenner 5. Yamba Bowie 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey 12. Setaimata Sa 13. Thomas Murphy (c) 14. Jacob Pottinger 15. Bennett Leslie 16. Kouma Samson 17. Leonati Feiloakitau-Fetuani 18. Jack Blagbrough 19. Lona Kaifoto

Coach: Steve Sheppard

Sunshine Coast Falcons v Redcliffe Dolphins at Sunshine Coast Stadium on Saturday, July 8 - 4.30pm

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Samuel Wright 3. Jeremy Hawkins 4. Justin Olam 5. Alexander Copelin 6. Scott Drinkwater 7. Guy Hamilton 18. Tui Kamikamica 17. Sam Burns 10. Liam McDonald (c) 11. Harrison Muller 12. Jye Ballinger 13. Christian Morris 9. Alex Bishop 14. Thomas Geraghty 15. Khan Ahwang 22. Martin Cordwell

Coach: Craig Ingebrigtsen

Redcliffe Dolphins

1. Zach Strasser 2. Tom Opacic 4. Moses Pangai 3. Thompson Teteh 5. Curtis Johnston 6. Tyson Gamble 7. Jack Ahearn 10. Matthew Lodge 9. Hugh Pratt 8. Nick Slyney 17. Troy Giess 12. Daniel Bridge 13. Sam Anderson (c) 11. Aaron Whitchurch 15. Tyson Cleal 16. Nathan Watts 20. Shane Pumipi

Coach: Adam Mogg

Northern Pride v Norths Devils at Barlow Park on Saturday, July 8 - 5.30pm

Northern Pride

1. Kienan Grogan-Hayes 2. Shawn Bowen 3. Gideon Gela-Mosby 4. Bradley Stephen 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Ryan Ghietti (c) 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Connor Jones 10. William Bugden 11. Nathan Wales 12. Graham Clark 13. Patrick Mago 14. Colin Wilkie 15. Troy Kapea 16. Tom Hancock 17. Darryn Schonig 18. Aidan Day 19. Keelan White 20. Jack Brock

Coach: Ty Williams

Norths Devils

1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Haydan Lipp 7. Gary Riccardi 8. Darcy Maroske 9. Billy Brittain 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Jai Arrow 14. Danny Kerr 15. Dalton Phillips 16. John Palavi 17. Jarryd Dodd

Coach: Mark Gliddon

CQ Capras v Wynnum Manly Seagulls at Browne Park on Saturday, July 8 - 6pm

CQ Capras

14. Maipele Morseau 17. Junior Kirisome 3. Justin Tavae 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Oliver Percy 9. Krys Freeman 10. Phill Nati 11. Liam Pickersgill 15. Vic Halfpenny 13. Gavin Hiscox (c) 2. Ken Tofilau 18. Billy Gilbert 19. Nathan Young 12. Guy Williams (c)

Coach: Kim Williams

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. Alex Barr 5. Jack Goodsell 6. Paora Kemp 7. William Brimson 8. Aaron Rockley 9. Jayden Berrell 10. Ngarima Pita 11. Salesi Funaki 12. Mitch Frei (c) 13. Max Elliott 14. Billy Solah 15. John Te Reo 16. Stedman Lefau 17. Adam Tuimavave-Gerrard 

Coach: Adam Brideson 

See this weekend's Match Officials

Souths Logan Magpies v Ipswich Jets at Davies Park on Sunday, July 9 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Souths Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matt Minto 7. Sam Scarlett 8. Tevita Pangai 9. Travis Waddell 10. Herman Ese'ese 11. Simione Fatafehi 12. Jaydn Su'A 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis (c) 16. George Fai 17. Sam Lavea

Coach: Jon Buchanan

Ipswich Jets

1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Mitch Carpenter 9. Luke Capewell 10. Nat Neale 21. Jesse Roberts 12. Seb Pandia 22. Tyson Lofipo 11. Sam Martin 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 17. Josh Seage 13. Ben White

Coach: Ben Walker and Shane Walker

PNG Hunters v Burleigh Bears at National Football Stadium on Sunday, July 9 - 3pm

PNG Hunters

1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Wawa Paul 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Wellington Albert 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. David Loko 12. Rahdly Brawa 13. Brandy Peter 14. Silas Gahuna 15. Stanton Albert 16. Nixon Putt 17. Butler Morris 18. Moses Meninga 19. Karo Kauna Jr 20. Adex Wera

Coach: Michael Marum

Burleigh Bears

1. Henare Wells 2. Kurtis Rowe 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 19. Daniel Vidot 6. Jamal Fogarty 7. Harrison Siejka 14. Paterika Vaivai. 13. Sam Coster 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Dylan Kelly 15. Lorenzo Ma’afu 8. Luke Page 9. Christopher Law 16. Darren Griffiths 17. Hayden Schwass

Coach: Jim Lenihan

Townsville Blackhawks – Bye

Tweed Heads Seagulls – Bye