Ipswich Jets v Mackay Cutters at North Ipswich Reserve on Saturday, August 19 - 3pm

Ipswich Jets

18. Jayden Connors 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Tu'u Maori 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Mitch Carpenter 13. Hugh Sedger 10. Nat Neale 11. Josh Seage 12. Seb Pandia 22. Tyson Lofipo 9. Peter Whittaker 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 21. Jesse Roberts

Coach: Ben Walker and Shane Walker 

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Johnny Faletagoa'i 3. Kellen Jenner 4. Nathan Saumalu 5. Yamba Bowie 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey 12. Setaimata Sa 13. Shane Wright 14. Lona Kaifoto 15. Bennett Leslie 16. Kouma Samson 17. Jack Blagbrough 18. Blake Atherton

Coach: Steve Sheppard

Tweed Heads Seagulls v Northern Pride at Piggabeen Sports Complex on Sunday, August 20 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Tweed Heads Seagulls

1. Jayden Baker2. Brayden McGrady 3. James Wood 4. Kurtis McDonald 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 22. Phoenix Hunapo 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell (c) 10. Ben Nakubuwai 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Tristan Lumley 14. Nicholas Harrold 13. Keegan Hipgrave 15. Samuel Saville 16. Sam Carson 20. Jenan Parrish

Coach: Aaron Zimmerle

Northern Pride

1. Matthew Musumeci 2. Marcus Jensen 3. Gideon Gela-Mosby 4. Bradley Stephen 5. Shawn Bowen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jack Campagnolo 8. Jack Brock 9. Ryan Ghietti 10. Sheldon Powe-Hobbs 11. Colin Wilkie 12. Tom Hancock 13. Graham Clark 14. Connor Jones 15. Keelan White 16. Aidan Day 17. Brad Lupi

Coach: Ty Williams

See the match officials appointments for this round via Get Involved

Souths Logan Magpies v CQ Capras at Davies Park on Sunday, August 20 - 2pm

Souths Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matt Minto 7. Sam Scarlett 8. Joe Boyce 9. Travis Waddell 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Brendon Gibb 13. Phil Dennis (c) 14. Jordan Scott 15. Rhys Melville 16. AJ Tuimavave 17. Jaydn Su’A 18. Paul Rokolati

Coach: Jon Buchanan

CQ Capras

1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Nathan Bassani 4. Samuel Smith 5. Chanel Seigafo 6. Maipele Morseau 7. Jack Madden 8. Oliver Percy 9. Krys Freeman 10. Kavanagh 11. Liam Pickersgill 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 14. Lance Kuveu 15. Luke George 16. Junior Kirisome 17. Phill Nati 18. Joshua Johnston 19. John Filipo 20. Nathan Young

Coach: Kim Williams

PNG Hunters v Wynnum Manly Seagulls at National Football Stadium on Sunday, August 20 - 3pm

PNG Hunters

1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Butler Morris 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Wellington Albert 9. Wartovo Puara 10. Enock Maki 11. David Loko 12. Nixon Putt 13. Stanton Albert 14. Wawa Paul 15. Rahdly Brawa 16. Moses Meninga 17. Karo Kauna Jr. 18. Esau Siune 19. Brandy Peter 20. Adex Wera

Coach: Michael Marum

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. David Mead 5. Jack Goodsell 6. Shaun Nona 7. Travis Burns 8. Adam Tuimavave-Gerrard 9. Jayden Berrell 10. Billy Solah 11. Salesi Funaki 12. Alex Barr 13. Mitch Frei (c) 14. John Te Reo 15. Stedman Lefau 16. Josh Hoffman 17. Semisi Ahoafi 

Coach: Adam Brideson  

Burleigh Bears – bye

Easts Tigers – bye

Norths Devils – bye

Redcliffe Dolphins – bye

Sunshine Coast Falcons – bye

Townsville Blackhawks – bye