Intrust Super Cup Round 3 teams

Intrust Super Cup Round 3 teams

It's XXXX Rivalry Round in the Intrust Super Cup for Round 3. There are some great match-ups to look foward to across the weekend - with the action kicking off at Piggabeen with Tweed Heads at home to Burleigh in the local derby match. 

Tweed Heads Seagulls v Burleigh Bears at Piggabeen Sports Complex - Saturday, March 24 - 1.10pm (QLD Time) * Live on Channel 9

Tweed Heads Seagulls

1. Alex Grant 2. Kiah Cooper 3. Ryland Jacobs 4. Brayden McGrady 5. Tevita Folau 6. AJ Brimson 7. Eli Levido 8. Tristan Lumley 21. Sam Meskell (c) 10. Moeaki Fotuaika 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Hiale Roycroft 13. Tony Matautia 15. Jordan Aiono-Fatu 18. Sam Saville 20. Jenan Parrish 22. Jarrod Morfett 14. Beau Cordtz 17. Kia Sands 19. Lindon McGrady

Coach: Ben Woolf

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Tyronne Roberts-Davis 3. Sami Sauiluma 4. Jamie Dowling 5. Henare Wells 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Dylan Kelly 11. Hayden Schwass 12. Blake Leary 13. Sam Coster 14. Jai Whitbread 15. Josh Ailaomai 16. Christopher Law 17. Matthew Robinson

Coach: Jim Lenihan

Easts Tigers v Ipswich Jets at Suzuki Stadium, Langlands Park on Saturday, March 24 - 5pm

Easts Tigers

1. Scott Drinkwater 2. Linc Port 3. Kea Pere 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Joseph Bond 7. Brayden Torpy 8. Dave Tyrrell 9. Chris Ostwald 10. Patrick Kaufusi 11. Jake Foster (c) 12. Ash Little 13. Jarred Tuite 14. James Salter 15. Anton Iaria 16. Jack Anderson 17. Harley Aiono 18. Harry Pondekas

Coach: Scott Sipple

Ipswich Jets

1. Michael Purcell 2. Marmin Barba 3. Pio Seci 17. Rory Humphreys 5. Wes Conlon 6. Julian Christian 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 21. Kierran Moseley 10. Nat Neale (c) 11. Ben White 12. Seb Pandia 13. Ben Shea 4. Sam Caslick 9. Jayden Connors 14. Denzel Burns 16. Rowan Winterfield 

Coach: Ben Walker and Shane Walker

See the Referee Appointments for Round 3 here

Mackay Cutters v CQ Capras at BB Print Stadium Mackay on Saturday, March 24 - 6pm

Mackay Cutters

1. Yamba Bowie 2. Kurt Wiltshire 3. Nathan Saumalu 4. Blake Atherton 5. Johnny Faletagoa'i 6. Nicho Hynes 7. Kyle Laybutt 8. Sam Hoare (c) 9. Josh Chudleigh 10. Nicholas Brown 11. Bennett Leslie 12. Kellen Jenner 13. Jardine Bobongie 14. Jayden Hodges 15. Mitchell Dunn 16. Lona Kaifoto 17. Jordan Grant 18. Leonati Feiloakitau-Fetuani

Coach: Steve Sheppard

CQ Capras

1. Zeik Foster 2. Ken Tofilau 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Blake Goodman 7. Aaron Teroi 8. Bill Cullen 9. Billy Gilbert 10. Phil Nati 11. Jerry Key (c) 12. Dave Taylor 13. James Hill 15. Tyson White 16. Brad Lupi 17. Luke George 18. Vic Halfpenny 19. Aaron Flanagan 20. Peter Rogers

Coach: Kim Williams

Townsville Blackhawks v Northern Pride at Jack Manski Oval on Saturday, March 24 - 6pm

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Jonathon Reuben 3. Shaun Hudson 4. Kalifa Faifai-Loa 5. Michael Carroll 6. Jaelen Feeney 7. Zach Docker-Clay 8. Francis Molo 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 11. Jake Marketo 12. Andrew Niemoeller (c) 13. Joe Boyce 14. Jordan Kenworthy 16. Ross Bella 17. Temone Power 22. Sione Lousi

Coach: Kristian Woolf

Northern Pride

1. Jack Murphy 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Enari Tuala 5. Shawn Bowen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jake Clifford 8. Darryn Schonig 9. Ryan Ghietti 10. William Bugden 11. Tom Hancock 12. Nathan Wales 13. Graham Clark 14. Connor Jones 15. Aidan Day 16. Emry Pere 17. Troy Kapea 18. Justin Castellaro 19. David Murphy 20. Colin Wilkie

Coach: Ty Williams

See the Round 2 Major Competitions Judiciary Charges

Wynnum Manly Seagulls v Redcliffe Dolphins at BMD Kougari Oval on Sunday, March 25 - 3pm
Livestream: Seagulls TV

Wynnum Manly Seagulls

1. Patrick Templeman 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. Delouise Hoeter 5. Daniel Ogden 6. Shaun Nona 7. Michael Dobson 8. Ngarima Pita 9. Mitch Cronin 10. Max Elliott 11. Patrick Carrigan 12. Til Vea 13. Mitch Frei (c) 14. Jayden Berrell 15. Adam Tuimavave-Gerrard 16. Salesi Funaki 17. Payne Haas 18. Alex Barr 

Coach: Adam Brideson 

Redcliffe Dolphins

1. Tony Tumusa 2. Jonus Pearson 3. Jeremy Hawkins 4. Moses Pangai 5. Joshua Beehag 6. Manaia Rudolph 7. Cameron Cullen (c) 8. Sam Anderson 9. Hugh Pratt 10. Nathan Watts 11. Scott Schulte 12. Jamil Hopoate 13. Samson Graham 14. Toby Rudolf 15. James Taylor 16. Tom Geraghty 17. Sheldon Pitama

Coach: Adam Mogg

Souths Logan Magpies v Norths Devils at Davies Park on Sunday, March 25 - 3pm

Souths Logan Magpies

1. Corey Allan 2. Cameron Booth 3. Marion Seve 4. Scott Doyle 5. Lenny Magey 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Jordan Scott 10. Sam Lavea 11. Simi Fatafehi 12. Brendon Gibb 13. Patrick Mago 14. Bradley Frith 15. Phil Dennis (c) 16. Uiti Baker 17. Thomas Flegler 20. Rhys Melville

Coach: Jon Buchanan

Norths Devils

1. Jack Ahearn 2. Paul Ulberg 3. Gehamat Shibasaki 4. Chevi Ellis 5. Samuel Wright 6. Gary Riccardi 7. Todd Murphy 8. Sam Tagataese 9. Alex Bishop 10. Oshae Tuiasau 11. Moses Noovao-McGreal 12. Michael Sio 13. John Palavi (c) 14. Calum Gahan 15. Carne Doyle-Manga 16. Hemi Mullen 17. Guy Williams 18. Iain Riccardi 19. Danny Kerr

Coach: Rohan Smith

Sunshine Coast Falcons v PNG Hunters at Sunshine Coast Stadium on Sunday, March 25 - 3pm

Sunshine Coast Falcons

1. Ryan Papenhuyzen 2. Matt Soper-Lawler 3. Justin Olam 4. Jye Ballinger 5. Alex Copelin 6. Kurt Aldridge 7. Brentt Warr 18. Tui Kamikamica 9. Harry Grant 10. Lachlan Timm 11. Dane Hogan (c) 12. Christopher Lewis 13. Harrison Muller 14. Jacob Hind 15. Liam McDonald 16. Louis Geraghty 17. Lachlan Roe 19. Connor Donehue

Coach: Craig Ingebrigtsen

PNG Hunters

1. Stargroth Amean 2. Wawa Paul 3. Adex Wera 4. Willie Minoga 5. Brendon Gotuno 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Moses Meninga 9. Wartovo Puara 10. Dilbert Issac 11. Nixon Putt 12. John Andy 13. Rahdly Brawa 14. Charlie Simon 15. Ila Alu 16. Silas Gahuna 17. Mekenzie Yei 18. William Mone 19. Junior Rau 20. Patrick Morea

Coach: Michael Marum