Hastings Deering Colts Round 6 teams

Round 6 of the Hastings Deering Colts sees a full round of games - with only the Norths Devils sitting out the weekend with the bye. 

Ipswich Jets v Mackay Cutters at North Ipswich Reserve on Saturday, April 14 – 1.20pm

Ipswich Jets

1. Austin Masiutama 2. Liam Mullins 19. Tupu Lisati 4. Harry Douglas 17. David Iopu 6. Josh Williams 7. Mana Fox-Swney 8. Jaye Allery 9. Ethan Pringle (c) 10. Dallas Hornbuckle 11. Regan Wilde 12. Blake Lenehan 13. Tyler Coburn 3. Sam Langbein 14. Kaygen Munro 15. Tony Taufua 16. John Vairoa

Coach: Brendon Marshall 

Mackay Cutters

1. Jayden O'shannessy 2. Walter Lauenstein 3. Hayden Pace 4. Jacob Schill 5. Will Paki 6. Matthew Vessey 7. Brendan White (c) 8. Darcy Head 9. Sam Murphy 10. Jye Andersen 11. Ryan Schill 12. Luke Campbell 13. Luke Schulte 14. Harry Green 15. Leeroy Parter 16. Blake Faull 17. Ryan Molloy 18. Harrison Black

Coach: Michael Comerford

Redcliffe Dolphins v Victoria Thunderbolts at Dolphin Oval on Saturday, April 14 – 2.30pm

Redcliffe Dolphins

1. Sam Armstrong 2. Michael Walit 3. Justice Utatao 4. Jack Conlan 5. Dwight Saueha 6. Radean Robinson 7. Kyle Foxwell 8. Zac Kerr 9. Tyson Smoothy (c) 10. James Flack 11. Jacob O'Shea 12. Jesse Jennings 13. Owen Jones 14. Oscar Carter 16. Unngoorra Harbour 17. Patrick O’Callaghan 15. Douglas Malaki

Coach: Chris Little

Victoria Thunderbolts

1. Sale Finau 2. Fua Schwalger 3. Pio Nakubuwai 4. Jacob Cordtz 5. Iliesa Ratuva 6. Troy Hanita-Paki 7. Cooper Johns 8. Derek Maota 9. Trent Toelau 10. Jordin Leiu 11. Kayleb Milne 12. Matt Stimson (c) 13. Nick Hay 14. Jared Faale 15. Sulio Fifita 16. Vinnie Tikeri 17. Nic Flocas 19. Ryan Wescombe 23. Zev John

Coach: Ben Jack

Northern Pride v Easts Tigers at 1300 Smiles Stadium on Saturday, April 14 – 3.10pm

Northern Pride

1. Brandon Jackonia 2. Mark Rosendale 3. Marc Naleba 4. Cade Patrick 5. Joshtel Charlie 6. Evan Child 7. Jack Campagnolo 8. Wiremu Greig 9. Patrick Gallen (c) 10. Connor Luhan 11. Ewan Moore 12. Terrence Casey-Douglas 13. Peter Hola 14. Quinlyn Cannon 15. Samuelu Kupa-Cummings 16. Jaymon Moore 17. Dillon Jones 18. Charlie Walter 19. Matt Klowss 20. Ethan Schober 21. Lui Lockington

Coach: Dave Scott

Easts Tigers

1. Lorenzo Mulitalo 2. Sebastian Winters-Chang 3. Zakaria Taibi 4. Tyrone Titasey 5. James Price 6. Nathan Brown (c) 7. Joel Hughes 8. Tiui Misi 9. Bailey Court 10. Blake Pyle 11. Unga Wolske 17. Luke Kisaloff 13. Zac Teevan 12. Joseph Gilmour 14. Matthew Legovic 15. Christian Mikaele 16. Josef Cash-Tobin 18. Luke Self

Coach: Ian Gough

Sunshine Coast Falcons v Townsville Blackhawks at Sunshine Coast Stadium on Saturday, April 14 – 3.15pm

Sunshine Coast Falcons

1. Jack Cornford 2. Riley Moore 3. Hayden Lewis-Boyer 4. Rueben Olive 5. Dakota Tolhurst 6. Caleb Daunt 7. Jack Wright 18. Stephen Buckley (c) 9. Damian Forde-Hurrell 10. Kyle Waller 11. Rowan Jardine 12. Nicolas Edwards 13. Jake Egan 14. Zac Green 15. Matt Moessinger 16. Zac Kearns 19. Carlos Swasbrook-Murray 20. Jayden Bishop 21. Norbert Balacinski

Coach: Michael Buckley

Townsville Blackhawks

1. Michael Carroll 2. Marshall Hudson 3. Tom McCagh 4. Lachlan La Rosa 5. Jake Riley 6. Sam Martin (c) 7. Adam Cook 8. Solomon Vasuvulagi 9. Sean Mullany 10. Logan Bayliss 11. Nathan Barrett 12. Tom Gilbert 13. Lachlan Taylor 14. Jack Glossop 15. Will Fox 17. Jayden Stephens 16. Campbell Duffy

Coach: David Tangata-Toa  

Wynnum Manly Seagulls v Tweed Heads Seagulls at BMD Kougari Oval on Saturday, April 14 – 3.45pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Reece McKenzie O'Brien 2. Rashaun Denny 3. Ryan O'Keefe 4. Damian Darlington 5. Jalen Tangiitii-Turner 6. Shannon Gardiner (c) 7. David Quinlin 8. Payden Porter 9. Jack Callow 10. Brayden Daly 11. Lachie Perry 12. Lachlan Buchanan 13. Mitipere Tuatai 14. Zane Wallace 15. Zayne Holleran 16. Sam Ballinger 17. Dom Wynyard Te Awa 18. Brad Spicer

Coach: Joe O’Callaghan  

Tweed Heads Seagulls

1. Lee Turner 2. Jordan Birch 3. Curtis Dansey-Smaller 4. Isaac Lee 5. OB Tawha 6. Bostyn Hakaraia 7. Kel Sheather 8. Luke Polson (c) 9. Liam Hampson 10. Lachlan Douglas 11. Ben Thomas 12. Reece Butler 13. Zane Willshire 15. Jese Smith-Shields 14. Senn Kane 16. Gideon Afemui 17. Charlie Gee

Coach: Steve Dowd

Burleigh Bears v Western Mustangs at Beaudesert Kingfishers Junior RL Club on Saturday, April 14 – 4.30pm

Burleigh Bears

1. Corey Alexander 2. Allan Lockwood 3. Mikey Williams 4. Jaxson Paulo 5. Reece Tapine 7. Zae Wallace 6. Taine Tuaupiki 8. Tyler Szepanowski 9. Kai O’Donnell 10. Lochie Sheldon 11. Darius Farmer 12. Api Noema-Matenga (c) 13. Sean Garner 14. Harry Fitzhugh 16. Reihana Marsh 17. Ben Valeni 15. Thomas Berkers 18. Lewis Barnett 19. Arron Shelford

Coach: Jamie Mahon

Western Mustangs

1. Dylan Quinn 2. William Duncan 3. Errol Simpson 4. Jacob Leach 5. Paul Christensen 6. Wally Pegler 7. Zac Butler 8. Michael Naseri 9. Zac Stevens 10. Junior Chong-Nee 11. Bryce Whale 12. James Robinson (c) 13. Blake Cullen 14. Josh Foster 15. Damian McIntosh 16. Hedi Kafoa 17. Buddy Stanley 18. Tuia Eliu

Coach: Eugene Seddon 

Souths Logan Magpies v Central Capras at Davies Park on Sunday, April 15 – 1.20pm

Souths Logan Magpies

1. Henry Pritchard 2. Thane Kellermeyer 3. Tommy Sa'u 4. Jacob Alick 5. Ashton Watson 6. Kye Oates 7. Dray Ngatuere-Wroe 8. Kobe Tararo 9. Blake Scott 10. Rory Ferguson (c) 11. Broughton Clark 12. Clayton Mack 13. Luke Burton 14. Sam Tolu 15. Bruce Ten 16. Sato Ketia Opo 17. Amosa Aumua

Coach: Shane Boyd

Central Queensland Capras

1. Blake Moore 2. Zaine Hammond (c) 3. Eli Noovao 4. Christian Smith 5. Elijah Anderson 6. William Neven 7. Jack White 8. Roarke Christensen 9. Jack Pattie 10. Connor McGarry 11. Derome Mafi 12. Lawson Storey 13. Charlice Atoi 14. Matt Wilson 15. Ricky McHugh 16. William Mohr 17. Callum Robertson 18. Ryan Franks

Coach: Neil Beckett and Damien Seibold