Hastings Deering Colts Round 7 teams

Hastings Deering Colts Round 7 teams

The Mackay Cutters and Redcliffe Dolphins will get the opportunity to play before the crowd at 1300SMILES stadium this week, as a curtain-raiser to the NRL game between the NQ Cowboys and Gold Coast Titans.

Sunshine Coast Falcons v Ipswich Jets at Sunshine Coast Stadium on Saturday, April 21 – 3.15pm

Sunshine Coast Falcons

1. Jack Cornford 2. Rueben Olive 3. Jake Egan 4. Hayden Lewis-Boyer 5. Dakota Tolhurst 6. Augie Rangihuna 7. Jack Wright 18. Stephen Buckley (c) 9. Damian Forde-Hurrell 10. Kyle Waller 11. Rowan Jardine 12. Nicolas Edwards 13. Jayden Bishop 15. Matt Moessinger 19. Carlos Swasbrook-Murray 21. Zac Green 22. Wyatt Reynolds 20. Riley Moore

Coach: Michael Buckley

Ipswich Jets

1. Austin Masiutama 17. David Iopu 3. Harry Douglas 4. Jeremy Mulitalo 5. Sam Langbein 6. Josh Williams 7. Mana Fox-Swney 8. John Vairoa 9. Ethan Pringle (c) 10. Jaye Allery 11. Folau Matangi 12. Blake Lenehan 13. Tyler Coburn 14. Regan Wilde 15. Dallas Hornbuckle 16. Dylan Gibson 20. Richard Alovili 19. Michael Naufahu

Coach: Brendon Marshall

Central Queensland Capras v Northern Pride at McIndoe Park on Saturday, April 21 – 3:45PM

Central Queensland Capras

1. Blake Moore 2. Zaine Hammond (c) 3. Eli Noovao 4. Christian Smith 5. Elijah Anderson 6. William Neven 7. Jack White 8. Roarke Christensen 9. Jack Pattie 10. Connor Mcgarry 11. Derome Mafi 12. Lawson Storey 13. Charlice Atoi 14. Ryan Franks 15. William Mohr 16. Zantanamaud Tupuono-Pomare 17. Ricky McHugh

Coach: Neil Beckett and Damien Seibold

Northern Pride

1. Mark Rosendale 2. Joshtel Charlie 3. Marc Naleba 4. Cade Patrick 5. Lui Lockington 6. Evan Child 7. Jack Campagnolo 8. Wiremu Greig 9. Patrick Gallen (c) 10. Connor Luhan 11. Ewan Moore 12. Dillon Jones 13. Peter Hola 14. Matt Klowss 15. Terrence Casey-Douglas 16. Samuelu Kupa-Cummings 17. Jaymon Moore 18. Charlie Walter 19. Quinlyn Cannon 20. Beau Berg 21. Steven Stafford

Coach: Dave Scott

Mackay Cutters v Redcliffe Dolphins at 1300 Smiles Stadium on Saturday, April 21 – 5:10PM

Mackay Cutters

1. Jayden O'Shannessy 2. Walter Lauenstein 3. Hayden Pace 4. Jacob Schill 5. Will Paki 6. Matthew Vessey 7. Brendan White (c) 8. Darcy Head 9. Sam Murphy 10. Jye Andersen 11. Ryan Schill 12. Luke Campbell 13. Luke Schulte 14. Harry Green 15. Leeroy Parter 16. Blake Faull 17. Ryan Molloy 18. Harrison Black

Coach: Michael Comerford

Redcliffe Dolphins

1. Sam Armstrong 2. Michael Walit 3. Dwight Saueha 4. Regan Baker 5. Jedi Simbiken 6. Radean Robinson (c) 7. Kyle Foxwell 8. Zac Kerr 9. Oscar Carter 10. Owen Jones 11. Jacob O’Shae 12. Jesse Jennings 13. Tyson Smoothy 14. Brett Anderson 15. Douglas Malaki 16. Jack Conlan 17. Patrick O’Callaghan 18. Bailey Pengelly

Coach: Chris Little

See the Round 7 Referees Appointments here

Tweed Heads Seagulls v Easts Tigers at Piggabeen Sports Complex on Sunday, April 22 – 12.15pm

Tweed Heads Seagulls

1. OB Tawha 2. Gideon Afemui 3. Curtis Dansey-Smaller 4. Lee Turner 5. Gerard Ah-Nau 6. Bayley Gill 7. Kel Sheather 8. Luke Polson (C) 9. Liam Hampson 10. Senn Kane 11. Isaac Lee 12. Will Woolley 13. Ben Thomas 15. Jese Smith-Shields 14. Lachlan Douglas 16. Zane Willshire 17. Charlie Gee

Coach: Steve Dowd

Easts Tigers

1. Tyrone Titasey 2. Sebastian Winters-Chang 3. Zakaria Taibi 4. Lachlan Vellacott 5. James Price 6. Nathan Brown (c) 7. Joel Hughes 8. Tiui Misi 9. Bailey Court 10. Blake Pyle 11. Unga Wolske 17. Luke Kisaloff 13. Zac Teevan 15. Christian Mikaele 19. Joseph Gilmour 14. Anthony Meleisea-Murray 18. Luke Self

Coach: Ian Gough

Western Mustangs v Souths Logan Magpies at Gold Park on Sunday, April 22 – 2pm

Western Mustangs

1. Dylan Quinn 2. Buddy Stanley 3. Errol Simpson 4. Jacob Leach 5. Paul Christensen 6. Wally Pegler 7. Zac Butler 8. Michael Naseri 9. Zac Stevens 10. Junior Chong-Nee 11. Bryce Whale 12. James Robinson (c) 13. Blake Cullen 14. Josh Foster 15. Tuia Eliu 16. Hedi Kafoa 17. Benji Neliman

Coach: Eugene Seddon 

Souths Logan Magpies

1. Henry Pritchard 2. Thane Kellermeyer 3. Tommy Sa'u 4. Jacob Alick 5. Ashton Watson 6. Kye Oates 7. Dray Ngatuere-Wroe 8. Kobe Tararo 9. Blake Scott 10. Rory Ferguson (c) 11. Broughton Clark 12. Clayton Mack 13. Luke Burton 14. Sam Tolu 15. Jayden Thompson 16. Alan White 17. Amosa Aumua

Coach: Shane Boyd

Townsville Blackhawks v Norths Devils at Jack Manski Oval on Sunday, April 22 – 2.20pm

Townsville Blackhawks

1. Michael Carroll 2. Marshall Hudson 3. Tom McCagh 4. Lachlan La Rosa 5. Jake Riley 6. Sam Martin (c) 7. Adam Cook 8. Solomon Vasuvulagi 9. Sean Mullany 10. Logan Bayliss 11. Campbell Duffy 12. Tom Gilbert 13. Lachlan Taylor 14. Jack Althaus 15. Will Fox 17. Jayden Stephens 16. Jack Glossop

Coach: David Tangata-Toa  

Norths Devils

1. Kegan Tuhega 2. David Fauid 3. Eliott Vincent 4. Ethan Quai-Ward 5. Michael McGrath 6. Gerome Burns 7. Tom Best 8. Eddie Blacker 9. Kobe Hetherington 10. Joseph McGuire (c) 11. Reed Young 12. Jacob Chambers 13. Jack Peoples 14. Liam Horne 15. Jake Strasser 16. Lionel Johnson 17. Matthew Sila 18. Zane Jones 19. Matthew Gill

Coach: Kevin Neighbour  

Victoria Thunderbolts v Burleigh Bears at Casey Fields on Sunday, April 22 – 4.15pm  

Victoria Thunderbolts

1. Chase Aporo 2. Fua Schwalger 3. Sale Finau 4. Jacob Cordtz 5. Iliesa Ratuva 6. Troy Hanita-Paki 7. Jai Taepa 8. Nick Hay 9. Trent Toelau 10. Jordin Leiu 11. Tino Fa'asuamaleaui 12. Matt Stimson (c) 13. Kayleb Milne 14. Zev John 15. Derek Maota 16. Vinnie Tikeri 17. Nic Flocas 18. Liam Headon 19. Ryan Wescombe

Coach: Ben Jack

Burleigh Bears

1. Corey Alexander 2. Allan Lockwood 3. Mikey Williams 4. Jaxson Paulo 5. Reece Tapine 6. Taine Tuaupiki 7. Harry Fitzhugh 8. Tyler Szepanowski 9. Zae Wallace 10. Lochie Sheldon 11. Kai O’Donnell 12. Api Noema-Matenga (c) 13. Sean Garner 14. Brodie Hannon 15. Lewis Barnett 16. Arron Shelford 17. Ben Valeni 18. Darius Farmer 19. Reihana Marsh

Coach: Jamie Mahon

See the Round 6 Juciciary Charges here