Intrust Super Cup Round 9 teams

Intrust Super Cup Round 9 teams

It is a shortened round this weekend, with six team having the bye in Round 9 of the Intrust Super Cup.

Norths Devils v Mackay Cutters at Bishop Park on Saturday, May 5 - 1.10pm* (Live on Channel 9, QLD)

Norths Devils

1. Jack Ahearn 2. Namila Davui 3. Luke Pollock 4. Gehamat Shibasaki 5. Chevi Ellis 6. Troy Dargan 7. Todd Murphy 8. Sam Tagataese 9. Calum Gahan 10. Jamayne Taunoa-Brown 11. Iain Riccardi 12. Oshae Tuiasau 13. John Palavi (c) 14. Danny Kerr 15. Carne Doyle-Manga 16. Brandon Lee 17. Stephen Coombe 18. Jarryd Dodd 19. Moses Noovao-Mcgreal 20. Josh Afoa

Coach: Rohan Smith

Mackay Cutters

1. Yamba Bowie 2. Sheldon Bobbert 3. Kurt Wiltshire 4. Blake Atherton 5. Nathan Saumalu 6. Mitchell Dunn 7. Nicho Hynes 8. Sam Hoare 9. Jayden Hodges 10. Jordan Grant 11. Darcy Cox 12. Thomas Murphy 13. Nicholas Brown 14. Lona Kaifoto 15. Bennett Leslie 16. Brenden Treston 17. Jardine Bobongie 18. Tyson Martin

Coach: Steve Sheppard

Townsville Blackhawks v Burleigh Bears at Jack Manski Oval on Saturday, May 5 - 5pm

Townsville Blackhawks

1. Jonathon Reuben 2. Michael Carroll 3. Shaun Hudson 4. Levi Dodd 5. Kalifa Faifai-Loa 6. Jaelen Feeney 7. Zach Clay 8. Francis Molo 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 11. Jake Marketo (c) 12. Andrew Davey 13. Joe Boyce 16. Temone Power 17. Cade Maloney 22. Sione Lousi 19. Brent Woolf 

Coach: Kristian Woolf

Burleigh Bears

1. Toby McIntosh 2. Troy Leo 3. Sami Sauiluma 4. Brenko Lee 5. Tyronne Roberts-Davis 6. Jamie Dowling 7. Josh Rogers 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Hayden Schwass 12. Blake Leary 13. Sam Coster 14. Ben Hannant 15. Dylan Kelly 16. Josh Ailaomai 17. Joe Greenwood 

Coach: Jim Lenihan

See the Round 9 Referee Appointments here

Sunshine Coast Falcons v CQ Capras at Sunshine Coast Stadium on Sunday, May 6 - 12noon

Sunshine Coast Falcons

1. Jahrome Hughes 2. Matt Soper-Lawler 3. William Toloi 4. Justin Olam 5. Jake Ainsworth 6. Cooper Johns 7. Rhys Jacks 18. Tui Kamikamica 9. Harry Grant 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan 12. Christopher Lewis 13. Louis Geraghty 14. Jacob Hind 15. Lachlan Timm 16. Harrison Muller 17. Caleb Daunt 19. Connor Donehue 20. Mackenzie Reid 21. Lachlan Roe 22. Nick Timm

Coach: Craig Ingebrigtsen

CQ Capras

 1. Zeik Foster 2. Junior Kirisome 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Maipele Morseau 7. Blake Goodman 8. Bill Cullen 9. Billy Gilbert 10. Oliver Percy (c) 11. Dave Cowhan 12. Dave Taylor 13. Jerry Key (C) 14. Aaron Teroi 15. Brad Lupi 16. Jamie Hill 17. Aaron Flanagan 18. Luke George 19. Tyson White 

Coach: Kim Williams

Souths Logan Magpies v Easts Tigers at Davies Park on Sunday, May 6 -3pm

Souths Logan Magpies

1. Corey Allan 2. Benaiah Bowie 3. Marion Seve 4. Scott Doyle 5. Paul Rokolati 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10.  Patrick Mago 11. Simi Fatafehi 12. Daniel Tamou 13. Brendon Gibb 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis (c) 16. Sam Lavea 17. Thomas Flegler 

Coach: Jon Buchanan

Easts Tigers 

1. Scott Drinkwater 2. Linc Port 3. Conor Carey 4. Cheyse Blair 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Matthew Groat 9. Chris Ostwald 10. Brett Greinke 11. Jake Foster (c) 12. Patrick Kaufusi 13. Adam Crear 14. James Salter 15. Ash Little 16. Harley Aiono 17. Brayden Torpy 18. Anton Iaria

Coach: Scott Sipple

See the Round 8 Judiciary Charges here

Ipswich Jets - bye

Northern Pride - bye

PNG Hunters - bye

Redcliffe Dolphins - bye

Tweed Heads Seagulls - bye

Wynnum Manly Seagulls - bye