Round 12 Intrust Super Cup team lists

Plenty of stars in in Round 12 of the Intrust Super Cup kicks off this Saturday.

Redcliffe Dolphins v CQ Capras at Dolphin Stadium on Saturday, May 26 -1.10pm* (Live on Channel 9)

Redcliffe Dolphins

1. Tony Tumusa 2. Jonus Pearson 3. Scott Schulte 4. Moses Pangai 5. Jeremy Hawkins 6. Bryce Donovan 7. Cameron Cullen (c) 8. Nathan Watts 9. Tristan Hope 10. Sam Anderson 11. Jamil Hopoate 12. Aaron Whitchurch 13. Toby Rudolf 14. Samson Graham 15. James Taylor 16. Tom Geraghty 17. Sheldon Pitama

Coach: Adam Mogg

CQ Capras

1. Zeik Foster 2. Junior Kirisome 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Blake Goodman 7. Jack Madden (c) 8. Bill Cullen 9. Billy Gilbert 1.0 Oliver Percy 11. Jamie Hill 12. Dave Taylor 13. Jerry Key 15. Brad Lupi 16. Maipele Morseau 18. Aaron Flanagan 19. Peter Rogers

Coach: Kim Williams 

Burleigh Bears v Mackay Cutters at Pizzey Park on Saturday, May 26 – 4pm

Burleigh Bears

1. Toby McIntosh 2. Troy Leo 3. Sami Sauiluma 4. Henare Wells 5. Tyrone Roberts-Davis 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Jamie Dowling 12. Blake Leary 13. Sam Coster 14. Jai Whitbread 15. Hayden Schwass 16. Josh Ailaomai 17. Ben Hannant

Coach: Jim Lenihan

Mackay Cutters

1. Lachlan Coote 2. Yamba Bowie 3. Nathan Saumalu 4. Blake Atherton 5. Kurt Wiltshire 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Sam Hoare 9. Jayden Hodges 10. Jordan Grant 11. Mitchell Dunn 12. Thomas Murphy (c) 13. Nicholas Brown 14. Darcy Cox 15. Lona Kaifoto 16. Kellen Jenner 17. Brenden Treston 18. Johnny Faletagoa'i

Coach: Steve Sheppard

See the Round 12 Referees Appointments here

Northern Pride v Norths Devils at Barlow Park on Saturday, May 26 – 6pm

Northern Pride

1. Jack Murphy 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Javid Bowen 5. Gideon Gela-Mosby 6. Jake Clifford 7. Jordan Biondi-Odo 8. William Bugden 9. Ryan Ghietti (c) 10. David Murphy 11. Hancock 12. James Clark 13. Graham Clark 14. Nathan Wales 15. Sheldon Powe-Hobbs 16. Troy Kapea 17. Emry Pere 18. Connor Jones 19. Darryn Schonig 20. Shawn Bowen

Coach: Ty Williams

Norths Devils

1. Jack Ahearn 2. Namila Davui 3. Luke Pollock 4. Gehamat Shibasaki 5. Chevi Ellis 6. Troy Dargan 7. Todd Murphy 8. Oshae Tuiasau 9. Calum Gahan 10. Jamayne Taunoa-Brown 11. Iain Riccardi 12. Brandon Lee 13. John Palavi (c) 14. Guy Williams 15. Carne Doyle-Manga 17. Dalton Phillips 19. Alex Bishop

Coach: Rohan Smith

Tweed Heads Seagulls v Sunshine Coast Falcons at Piggabeen Sports Complex on Sunday, May 27 – 2pm

Tweed Heads Seagulls

1. Brendan Elliot 2. Ryland Jacobs 4. Konrad Hurrell 3. Brayden McGrady 5. Kiah Cooper 6. Lindon McGrady 7. Kane Elgey 18. Leilani Latu 17. Eli Levido 16. Cheyne Whitelaw (c) 11. Manuel-Liolevave 12. Ryan Simpkins 13. Maia Sands 8. Jarrod Morfett 9. Sam Meskell 10. Tristan Lumley 14. Tony Matautia 15. Jack Cook 19. Shane Gillham

Coach: Ben Woolf

Sunshine Coast Falcons

1. Ryan Papenhuyzen 2. Matt Soper-Lawler 3. Justin Olam 4. Jordon Ah-One-Remfrey 5. Khan Ahwang 6. Jahrome Hughes 7. Cooper Johns 18. Tui Kamikamica 9. Harry Grant 10. Lachlan Timm 11. Lachlan Roe 12. Jye Ballinger (c) 13. Jacob Hind 14. Rhys Jacks 15. Martin Cordwell 16. Liam McDonald 17. Harrison Muller 19. Nick Timm 20. Connor Donehue

Coach: Craig Ingebrigtsen 

Wynnum Manly Seagulls v Easts Tigers at BMD Kougari Oval on Sunday, May 27th - 3.00pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Patrick Templeman 2. Peter Gubb 3. Edward Burns 4. Delouise Hoeter 5. Daniel Ogden 6. Shaun Nona 7. Michael Dobson 8. Junior Pita 9. Mitch Cronin 10. Stedman Lefau 11. Patrick Carrigan 12. Til Vea 13. Mitch Frei (c) 14. Mitchell Moore 15. Max Elliott 16. Lachlan Lee 17. Alex Barr 18. Adam Tuimavave-Gerrard 

Coach: Adam Brideson 

Easts Tigers

1. Scott Drinkwater 2. Linc Port 3. Conor Carey 18. Cheyse Blair 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Matthew Groat 9. Chris Ostwald 10. Brett Greinke 11. Jake Foster c) 12. Patrick Kaufusi 13. Jack Svendsen 14. Brayden Torpy 15. Ash Little 16. Michael Egan 17. Harley Aiono

Coach: Scott Sipple

PNG Hunters v Townsville Blackhawks at National Football Stadium on Sunday, May 27 -3pm

PNG Hunters

1. Adex Wera 2. Junior Rau 3. Thompson Teteh 4. Willie Minoga 5. Edene Gebbie 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Enock Maki 9. Wartovo Puara 10. Dilbert Issac 11. Nixon Putt 12. Ila Alu 13. Rahdly Brawa 14. Silas Gahuna 15. Baundo Aba 16. Patrick Morea 17. Stanton Albert 18. William Mone 19. Butler Morris 20. Mekenzie Yei

Coach: Michael Marum

Townsville Blackhawks

1. Jonathon Reuben 2. Levi Dodd 3. Shaun Hudson 4. Ty Carucci 5. Kalifa Faifai-Loa 6. Jaelen Feeney 7. Zach Clay 8. Cade Maloney 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 11. Jake Marketo 12. Temone Power 13. Joe Boyce 16. Ross Bella 19. Brent Woolf 22. Sione Lousi 14. Zachary Santo 15. Andrew Niemoeller

Coach: Kristian Woolf 

See the Round 11 Judiciary Charges here

Souths Logan Magpies v Ipswich Jets at Davies Park on Sunday, May 27th – 3.00pm

Souths Logan Magpies

1. Corey Allan 2. Benaiah Bowie 3. Marion Seve 4. Dan Russell 5. Paul Rokolati 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. Rhys Melville 9. Travis Waddell 10. Thomas Flegler 11. Brendon Gibb 12. David Fifita 13. Phil Dennis (c) 14. Jordan Scott 15. Sam Elliott 16. Simi Fatafehi 17. Patrick Mago

Coach: Jon Buchanan

Ipswich Jets

1. Wes Conlon 2. Marmin Barba 3. Pio Seci 4. Sam Caslick 5. Richie Pandia 6. Julian Christian 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 15. Kierran Moseley 10. Nat Neale (c) 11. Ben White 12. Seb Pandia 13. Ben Shea 9. Jayden Connors 16. Huskie Teutau 17. Rory Humphreys 21. Rowan Winterfield 19. Mitch Carpenter

Coach: Ben Walker and Shane Walker