Queensland teams for National Championships

Queensland teams for National Championships

The Harvey Norman Queensland Women's City and Country teams have been named to take part in the upcoming National Championships.

The three-day tournament will be played at Owen Park in Southport between June 1-3 and will involve six teams, with an Australian Defence Force team competing for the first time in the history of the event.

>>> Harvey Norman Women's National Championship Draw

The Harvey Norman Queensland Women's Country team was selected following a trial match held at Mackay's BB Print Stadium on Saturday night, while the Harvey Norman Queensland Women's City team  was primarily selected from players involved in the SEQ Women's Division 1 competition. 

Harvey Norman Queensland Country Women's team 

1

Chelsea

Baker

Wallabys RLFC

2

Rhiannon

Revell-Blair

Emu Park RLFC

3

Kody

House

Brothers Ipswich

4

Zeah

Lane

Wallaby's RLFC

5

Krystal

Sulter

Tannum Sands RLFC

6

Levinia

Robinson

Moranba RLFC

7

Lana

Sheedy

West Brisbane Panthers

8

Heather

Ballinger

West Brisbane Panthers

9

Brittany

Breayley

Brothers Ipswich

10

Steph

Hancock

Souths Brisbane

11

Elle

Stitt

Emerald Cowboys

12

Rangimarie

Edwards-Bruce      

Moranbah

13

Kate

Haren

West Brisbane Panthers / Cairns

14

Vassa

Hunter

Tannum Sands RLFC

15

Mariah

Storch

Blackwater Crushers

16

Jazmyn

Taumafi

Caboolture RLFC

17

Deborah

Barchard

Emerald Cowboys

18

Annette

Brander

Souths Brisbane

19

Sharnah

Komene

Emerald Cowboys

Harvey Norman Queensland City Women's Team

Ali                   BRIGGINSHAW       (Brothers Ipswich)
Karina             BROWN                     (Easts Tigers)
Maitua            FETERIKA                   (Brothers Ipswich)
Tazmin            GRAY                         (Burleigh Bears)
Grace              GRIFFIN                     (Murri Taipans)
Tallisha           HARDEN                    (Burleigh Bears)
Amelia            KUK                           (Brothers Ipswich)
Chelsea           LENARDUZZI            (Burleigh Bears)
Tarnisha          LYONS                       (Burleigh Bears)
Asipau             MAFI                         (Wests Panthers)
Sasha               MAHUIKA                 (Burleigh Bears)
Taylor              MAPUSUA                 (Easts Tigers)
Laken              PAITAI                       (Burleigh Bears)
Rona                PETERS                      (Burleigh Bears)
Amber             PILLEY                       (Burleigh Bears)
Courtney         ROBINSON                (Brothers Ipswich)
Canecia (CJ)    SIMS                          (Brothers Ipswich)
Amie               SOLOMONA              (Souths Magpies)
Lucy                 TAKAPO                    (Brothers Ipswich)
Zahara            TE MARA                   (Burleigh Bears)