Livestream: Women's National Championship - Day 2

Livestream: Women's National Championship - Day 2

DAY 2

11am: Queensland Country v NSW City (Field 1)
12.15pm: Queensland City v NSW Country (Field 1)

Teams listed below.

Games 5 & 6

...

See Draw for QRL A Grade Men's and Women's games --> QRL A Grade Men's and Women's Draw

Harvey Norman Women's National Championship teams

Queensland Country: Chelsea Baker, Rhiannon Revell-Blair, Kody House, Zeah Lane, Krystal Sulter, Levinia Robinson, Lana Sheedy, Stephanie Gallagher, Brittany Breayley, Steph Hancock, Ellie Stitt, Rangimarie Edwards-Bruce, Kate Haren, Vassa Hunter, Mariah Storch, Jazmyn Taumafi, Deborah Barchard, Annette Brander, Sharnah Komene, Samartha Leisha, Sarah Field, Brianna Clark.
Coach:
Alan McIndoe

Queensland City: Ali Brigginshaw, Karina Brown, Maitua Feterika, Tazmin Gray, Grace Griffin, Tallisha Harden, Amelia Kuk, Chelsea Lenaduzzi, Tarnisha Lyons, Asipau Mafi, Sasha Mahuika, Taylor Mapusua, Laken Paitai, Rona Peters, Amber Pilley, Courtney Robinson, Frieda Faulato, Canecia Sims, Lucy Yakapo, Zahara Temara.
Coach: Tahnee Morris.

NSW Country: Emma Young, Eunice Grimes, Georgina Brooker, Holli Wheeler, Isabelle Kelly, Jayme Fressard, Kyara Nean, Kezie Apps, Kylie Hilder, Melanie Howard, Mikayla Malaki, Nakia Davis Welsh, Ngalika Barker, Rebecca Young, Rikeya Horne, Ruan Sims, Samantha Bremner, Shakiah Tungai, Sharon McGrady, Vanessa Foliaki, Kyara Nean, Keeley Davis, Taylah Gray, Hannah Southwell.
Coach: Matt Parish.

NSW City: Taleena Simon, Jess Sergis, Corban McGregor, Shontelle Stowers, Patricia Raikadroka, Lavina O'Mealey, Maddie Studdon, Chloe Caldwell, Rebecca Riley, Elianna Walton, Jackie-Anne Tahu, Eliza Wilson, Grace Uluiburotu, Nita Maynard, Montana Fonua, Courtney Yassarie, Karol-Ann Tanevesi, Quincy Dodd, Teina Clark, Sharnita Woodman, Kate Mullaly, Christine Pauli.
Coach: Steve Kelly.

Australian Defence Force: Meg Ward, Julia Robinson, Nicola Emsley, Sarah Riorden, Paige-Louise Condon, Nicole Hall, Shannon Evans, Morgan Higgins, Michaela Peck, Bree-Anne Cheatham, Nicole King, Talesha Quinn, Lucy Lockhart, Terri-Anne Ellis, Gemma Hauck, Emmalyne Mitchell, Alison Dennis, Danielle Cahill, Courtney Frankl, Breana Miller, Amber-Marie Nicol, Hayley Hunter.
Coach: Darren Joseph.

Combined Affiliated States: Keisha Marshall, Charis Ulu Peniata, Danyel Davan, Jean-Shannel Robati, Latoniya Norris, Te Aroha Hapuku, Kailey Thompson, Layna Nona Busch, Katrina Edwards, Oneata Schwalger, Najvada George, Patrice Mareikura, Anneka Stephens, Juraea Turner, Cara Lucky, Melissa Thomas, Melody Wehipeihana, Lydia Turua-Quedley, Chanelle Edwards, Harley Carstairs.
Coach: John Wilson.

See the QRL A Grade Men's and Women's teams here --> QRL A Grade teams