Round 9 Burleigh v Toowoomba women’s game.

2018 Statewide Score Wrap

• QRL MAJOR COMPETITIONS

QRL Live for all Intrust Super Cup, Hastings Deering Colts and Mal Meninga Cup scores.

• REPRESENTATIVE

State Carnival

• BRISBANE RUGBY LEAGUE – In Safe Hands Cup

No games
Points after Round 9: Panthers 20, Dolphins 19, Seagulls 17, Diehards 17, Magpies 12, Tigers 11.

• SEQ Senior Women's – Division 1

Round 9: Burleigh 60 def Toowoomba 0, Brothers 18 def Souths 14, Easts 16 def Wests 6.
Points: Easts 23, Brothers 21, Burleigh 20, Wests 20, Souths Magpies 15, Toowoomba 9.

• RUGBY LEAGUE IPSWICH – City of Ipswich Mayor's A Grade Cup

Round 12: Goodna 29 def West End 22, Brothers 22 def Norths 16, Fassifern 28 def Eastern Cobras 24.
Points: Swifts 30, Fassifern 30, Brothers 28, Goodna 28, Norths 27, Eastern Cobras 18, West End 18.

• RUGBY LEAGUE GOLD COAST – Q Top A Grade

Round 7: Tweed Heads 22 def Runaway Bay 6, Currumbin 32 def Bilambil 12, Tugun 22 def Burleigh 16, Southport 28 def Ormeau 26.
Points: Currumbin 21, Tweed Heads 19, Tugun 15, Runaway Bay 15, Southport 15, Burleigh 11, Bilambil 9, Ormeau 7.

• TOOWOOMBA RUGBY LEAGUE – Hutchies A Grade Cup

Round 10: Warwick 54 def Oakey 20, Wattles 70 def Souths 14, Gatton 40 def Goondiwindi 24, Highfields 42 def Brothers 10, Valleys 48 def Dalby 28.
Points: Wattles 18, Valleys 16, Highfields 14, Warwick 12, Dalby 12, Gatton 10, Pittsworth 8, Oakey 6, Goondiwindi 2, Brothers 2, Souths 0.

• ROMA & DISTRICT RUGBY LEAGUE

Round 8: Chinchilla 28 def Cities 24, Miles 60 def St. George 8, Red Bulls 30 def Mitchell 16.
Points: Red Bulls 28, Chinchilla 24, Cities 20, Mitchell 12, Miles 8, St George 4.

• CENTRAL WEST RUGBY LEAGUE

Qualifying Final: Ilfracombe 18 def Blackall 12.
Preliminary Final: Blackall 22 def Barcaldine 6.
Grand Final: Blackall v Ilfracombe Scorpions.

• CENTRAL HIGHLANDS RUGBY LEAGUE – Purcell's Engineering Men's Competition

Round 7: Blackwater 40 def Clermont 38, Bluff 34 def Dysart 28.
Points: Bluff 14, Blackwater 11, Clermont 8, Emerald Tigers 6, Dysart 6, Springsure 5, Emerald Cowboys 0, Middlemount 0.

• Allied Pickfords Women's Competition

No games
Points after Round 7: Blackwater 8, Emerald Cowgirls 8, Emerald Tigers 6, Dysart 2.

• SUNSHINE COAST RUGBY LEAGUE – Vantage Homes Division 1 Cup

Round 11: Caboolture 70 def Gympie 6, Beerwah 48 def Noosa 28, Maroochydore 16 def Caloundra 14, Kawana 32 def Nambour 6.
Points: Beerwah 38, Nambour 35, Caboolture 35, Maroochydore 35, Kawana 26, Caloundra 23, Noosa 14, Gympie 13.

• Sunshine Coast Women's Maudsley Excavations Cup

No games
Points after Round 5: Kawana 17, Caboolture 16, South Burnett 14, Nambour 14, Noosa 8.

• SOUTH BURNETT RUGBY LEAGUE

Round 7: Kingaroy 30 def Cherbourg 16, Nanango 62 def Murgon 0.
Points: Nanango 10, Kingaroy 8, Cherbourg 6, Murgon 4, Wondai 0.

• CENTRAL BURNETT

Round 6: Gayndah 30 def Biggenden 0.
Points: Gayndah 10, Mundubbera 10, Biggenden 3, Eidsvold 1.

• NORTHERN DISTRICTS RUGBY LEAGUE

Round 6: Miriam Vale 84 def Agnes Water 8, South Kolan 34 def Avondale 31.
Points: Miriam Vale 12, South Kolan 6, Avondale 4, Agnes Water 2.

• BUNDABERG RUGBY LEAGUE

Round 8: Isis 26 def Hervey Bay 14, Waves 62 def Brothers 6, Wallaroos 42 def Maryborough 10, Panthers 28 def Easts 20.
Points: Waves 14, Isis 12, Wallaroos 12, Wests 10, Easts 8, Brothers 6, Maryborough Brothers 2, Hervey Bay 0.

• Bundaberg Women's

Round 8: Hervey Bay 26 def Waves 12, Brothers 32 def Isis 6.
Points: Brothers 11, Hervey Bay 6, Waves 4, Isis 3.

• ROCKHAMPTON RUGBY LEAGUE

Round 11: Rockhampton Brothers 36 def Gladstone Brothers 28, Biloela 70 def Fitzroy/Gracemere 0, Norths 26 def Yeppoon 20, Woorabinda 56 def Emu Park 48, Valleys 30 def Tannum Sands 18.
Points: Yeppoon 18, Rockhampton Brothers 16, Biloela 16, Norths 14, Emu Park 10, Woorabinda 8, Gladstone Brothers 6, Valleys 6, Tannum 4, Fitzroy 0.

• MACKAY DISTRICT RUGBY LEAGUE – Connole Carlisle A Grade Cup

No games
Points after Round 9: Wests 16, Whitsunday 14, Brothers 11, Moranbah 10, Souths 10, Sarina 5, Magpies 5, Magpies 4, Norths 0.

• Mackay Airport Women's Competition

No games
Points after Round 6: Moranbah 10, Brothers 10, Magpies 8, Souths 6, Whitsunday 2, Sarina 0.

• TOWNSVILLE & DISTRICT RUGBY LEAGUE A GRADE

Round 8 (split Round): Norths 30 def Burdekin 16, Centrals 38 def Charters Towers 18.
Points: Brothers 28, Herbert River 24, Centrals 24, Western Lions 16, Norths 16, Charters Towers 8, Burdekin 4.

• CAIRNS & DISTRICT RUGBY LEAGUE A GRADE

Round 8: Mossman 38 def Yarrabah 18, Atherton 26 def Innisfail 24, Kangaroos 44 def Edmonton 23, Southern Suburbs 20 def Mareeba 14.
Points: Brothers 13, Atherton 12, Kangaroos 10, Tully 8, Mossman Port Douglas 8, Brothers Innisfail 8, Yarrabah 7, Ivanhoes 6, Southern Suburbs 6, Mareeba 2, Edmonton 0.

NOTE:
BORDER LEAGUE is in recess. Stanthorpe are playing in TRL Second Division and Tenterfield are back playing in NSW Group 19.