Team Lists: 47th Battalion youth squads

The Gladstone region is looking forward to hosting the inaugural combined Under 18 / Under 20 47th Battalion carnival this weekend at the Briffney Creek Fields.

All games will be live scored here and both trophy finals on Sunday will be live streamed on the Central Rugby League Facebook page.

 

Watch the trophy finals of the U18s and U20s live from Gladstone.

Posted by Central Rugby League on Wednesday, 27 June 2018

The participating regions have all named their teams ahead of the carnival:

UNDER 18

BUNDABERG BEARS

1. Hamish McKinnon 2. Mitchell Richardson 3. Brandon Clayton 4. Lawrence Muckan 5. Phillip Alberts 6. Jack Larter 7. Tylen Wallace 8. Jakeb Sharpe 9. Dyirun Johnson 10. Kiya Schnabel 11. Rigan Neilsen 12. Livingstone Lingawa 13. Colby Richardson 14. Will Tanwan 15. Lachlan Patterson 16. Beaudyn McMahon 17. Myle Gal 18. Blake Wallace 19. Tristan Knight

Coach: Alex Dreger

CENTRAL HIGHLANDS

1. Byron Gilmour 2. Josh Mathewson 3. Kyle Vogler 4. Kelly Conway 5. Brandon Conway-Docherty 6. Marvin Huet 7. Callum Wilson 8. Matt Read 9. Reagan Parter 10. Josh Marks 11. Cristian Daley 12. James Ross 13. Mitchell Paterson 14. Junior Row Row 15. Jack Hardie 16. Blake Peckett 17. Brendon Whelan 19. Brody Webb

Coach: Andrew Doyle

GLADSTONE RAIDERS

1. Braiden Harrison 2. Lachlan Ghee 3. Jayden Page 4. Rory Noonan 5. Jake Williams 6. Ryan Fett 7. Mitchell Brown 8. Luke Bain 9. Nathan Bradley 10. Blake Cowburn 11. Leith Hammelswang 12. Jessie Hammond 13. Drew JOnes 14. Kaena Truskett 15. Coen Dodd 16. Bradley Hansen 17. Jake Thompson 18. Blake O'Dwyer 19. Jamie Falls

Coach: Colin Gaston

QUEENSLAND OUTBACK

1. Jackson Mamoose 2. Caleb Henley 3. Christian Aplin 4. Rhien Leard-Lamont 5. Jack Radnedge 7. Troy Kumsing 8. Joel McPaul 9. Darcy McDonald 10. Diega Teaukura 11. Pasini Pasini 12. Jordan Jukes 13. Mitchell Hauff 14. Oliver Aitken 15. Charlie Aitken 16. Isaiah Shillingsworth 17. Edwin Cobbo 19. Zac Giddins

Coach: Ian Kearton

ROCKHAMPTON RUSTLERS

1. Carl Murray 2. Kyle Solomon 3. Kahlil Ganter 4. Caleb Young 5. Jaiden Mann 6. Dylan Baynton 7. Zac Pacey 8. Callum Smith 9. Tom Rutherford 10. Sam Lohse 11. Jake Petersen 12. Jaylon Messer 13. Jarusta Mann 14. Zane Blade 15. Harlem Russell 16. Kazzi Doyle 17. Hayden Murray 18. Stephen Upkett 19. Tyron Sinclair

Coach: Mick Barrett

ROMA & DISTRICT

1. Lockie Pollock 2. Isaac Bannerman 3. Bennett Ladbrook 4. Radley Bullock 5. Billy Jackson 6. Ben York 7. Hamish Cole 8. Matthew Murphy 9. Geordie Ladbrook 10. Harvey Wright 11. Matthew Eising 12. Tanar Rivers 13. Jye Johnson 14. Jye Polkinghorne 15. Alan Manuel 16. Harry Smith 17. Stuart Filmer 18. Caleb Westbrook 19. Kaleb Baker

Coach: Bill Rackemann

SOUTH BURNETT EAGLES

1. Tyreece Gyemore 2. Jakob Mead 3. Dion Handford 4. Nicholas Plint 5. Jaycob Brazier 6. George Fisher 7. Thomas Springate 8. Jack Sullivan 9. Connor Sullivan 10. Alex Pomfret 11. Kaia Williams 12. Jackson Mladenovic 13. Andrew Champney 14. Jared Sippel 15. Mackenzie Kenny 16. John Blair 17. Corey Cross 18. Jaspar Millar 19. Blake Calvert

Coach: Malcolm Clark

TOOWOOMBA CLYDESDALES

1. Reece Liston 2. Henry Adler 3. Zachary Croft 4. Matthew Christensen 5. Jaylan Bond 6. Travis Babington 7. Dylan Flanagan 8. Darcy Brown 10. Conor Brady 11. Martin Foelz 12. Josh Keoller 13. Thomas Chambers 14. Tyler Gillam 15. Thomas Browne 16. Mitchell Murphy 17. Hugh Wilkes 18. Patrick Coleman 19. Hector Hilberto

Coach: Richard Lee

UNDER 20

BUNDABERG BEARS

1. Josiah Alberts 2. Jye Leet 3. Layton Chambers 4. Sean Skudder 5. Zeke Varley 6. Ben Waters 7. Anaru Nathan 8. Brendan Stewart 9. Jackson Paulson 10. Jesse Robertson 11. Sam Barwick 12. Eric Harrison 13. Hayden Golchert 14. Ethan Sargent 15. Jacob Thomson 16. Josh Batten 17. Kenshin Tsutsui 18. Roger Rainbow 19. Tyrone Tanna

Coach: Paul Barritt

CENTRAL HIGHLANDS

1. Daniel McNamara 2. Dylan Brandenburg 3. Bo King 4. Harrison McIndoe 5. Will Goodland 6. Dwayne Parsons 7. Brodee Barrett 8. Jackson Slack 9. Sam Cronk 10. Toby Walker 11. Ned Garside 12. Hayden Brownsey 13. Tom Colwell 14. Zac Russell 15. Jesse Hall 16. Jack Slattery 17. Calin Schrader 18. Ari Hannah 19. Tremayne Pita-Robinson

Coach: Justin Barrett

GLADSTONE RAIDERS

1. Rhys Burchell 2. Joel Kasem 3. Alex Smith 4. Declan Connors 5. Darren Hodges 6. Jesse Ingham 7. Jaiden Eddy 8. Kale Robertson 9. Mason Collette 10. Zach Nugent 11. Brandon Steele 12. Ryley Creamer 13. Tomas Wright 14. James Cody 15. Matthew Twigge 16. Tiarhn Abrams 17. Patrick Graham 18. Rydan Deroode

Coach: Rod Dahl

QUEENSLAND OUTBACK

1. Trevan Bowman 2. Bailey McDonald 3. Jake Bernie 4. Royston Connolly 5. Blake Thompson 6. Dwight Daley 8. Gavin Crisp 9. Cody Brummell 10. Jokope Kauvere 11. Justin Gunningham 12. Jordan Shadforth 13. Adam Hughes 14. Kitchener Armstrong-Reilly 16. Brennan Aplin 18. Tyson Franks 19. Michael Batu

Coach: Mal MacRae

ROCKHAMPTON RUSTLERS

1. Cameron Oakley 2. Kejanu Doyle 3. Toby Frater 4. Morris Pickering 5. Tyson Pope 6. Caleb Tull 7. Ryan Franks 8. Brandon Kemp 9. Dylan Chittick 10. Jack McLeod 11. Harrison Routley 12. Mitch Clarke 13. Leroy Richards 14. Jarod Dahtler 15. Tycer O'Dell 16. Ryan Witt 17. Nyulang Johnson 18. Matthius Mann 19. Kyle Russell

Coach: Bertram Tabuai

ROMA & DISTRICT

1. Romada Sarea 2. Bowdy Welldon 3. Oliver Peak 4. Warren Draper 5. Griffin Newton 6. Tom Kennedy 7. Joe Packer 8. Lukas Williams 9. Hayden Bender 10. Clay Jackson 11. Caleb Collins-Maunder 12. Jack Kennedy 13. Boyd Jump 14. Charles Brumpton 15. Ethan Pearson 16. Nathan Callaghan 17. Addison Cordrey 18. Maverick Fisher

Coach: TBA

SOUTH BURNETT EAGLES

1. Lachlin Smith 2. Bailey Nichols 3. Tareek Hopkins 4. Maurice Fisher 5. Ralph Gyemore 6. Jack Hourn 7. Kirby Rubesaame 8. Bailey Kimber 9. Adam Geiger 10. Blake Augustine 11. Sam Lewis 12. Karl Berlin 13. James Christensen 14. Tyler West 15. Jayde Porter 16. Elwyn Fewquandie 17. Peter Langton 18. Barry Tapau-Fewquandie 19. Daniel Tapau

Coach: Ryan Sullivan

TOOWOOMBA CLYDESDALES

1. Andrew Richardson 2. Dominic Briggs 3. Riley Mitchell 4. Mitchell Watson 5. Austin Jennings 6. Jordan O'Shea 7. Sam Betros 8. Malik Brown 9. Harry Sullivan 10. Will O'Gradey 11. Ethan Hearn 12. Bula Ashby-Kaukau 13. Cody Evans 14. Regan Sullivan 15. Jake George 16. Laurie Jocumsen 17. Nick Van Der Poel 18. Cody Milne 19. Kieran Fender

Coach: Lynden McGinn

MATCH OFFICIALS

Jasmine Walters, Jordan Rodrigues, Cameron Stallard, Russell Taylor, Cheyenne Dixon, Thomas Staib, Phil Roberts, Tim Gray, Glenn Galea, Jaiden Ward, Corey Liaropooulos, Carmen Longmuir, Emily Hall, Jake Causton, Hayden Oliver

CMOs: Steve Hamilton, Eric Waldron, Cameron Shearer, Paul Jones, Tim Steinhardt, Marilyn McKenna