Intrust Super Cup Round 21 teams

Every game is important as the finals are fast approaching in the Intrust Super Cup.

Norths Devils v Townsville Blackhawks at Bishop Park, Saturday, August 4 – 1.10pm*
Live on Channel 9 from 1pm

Norths Devils

1. Jack Ahearn 2. Namila Davui 3. Luke Pollock 4. Gehamat Shibasaki 5. Paul Ulberg 6. Gary Riccardi 7. Troy Dargan 8. Jamayne Taunoa-Brown 9. Alex Bishop 10. Riley Leota 11. Oshae Tuiasau 12. Brandon Lee 13. John Palavi (c) 14. Guy Williams 15. Sam Tagataese 16. Carne Doyle-Manga 17. Michael Sio 19. Jack Miers 18. Iain Riccardi

Coach: Rohan Smith

Townsville Blackhawks

1. Zachary Santo 2. Carlin Anderson 3. Shaun Hudson 4. Ty Carucci 5. Kalifa Faifai-Loa 6. Zach Clay 7. Jaelen Feeney 8. Francis Molo 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 11. Jake Marketo (c) 12. Temone Power 13. Corey Jensen 14. Daniel Beasley 15. Brenden Santi 16. Andrew Davey 17. Joe Boyce

Coach: Kristian Woolf 

Ipswich Jets v Sunshine Coast Falcons at North Ipswich Reserve, Saturday, August 4 – 3pm

Ipswich Jets

1. Michael Purcell 2. Marmin Barba 3. Richie Pandia 4. Isimeeli Hafoka 5. Wes Conlon 6. Chris Ash 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 9. Jayden Connors 10. Nat Neale (c) 17. Billy McConnachie 12. Ben White 13. Ben Shea 11. Rowan Winterfield 14. Sam Caslick 16. Huskie Teutau 19. Mitch Carpenter C

Coach: Ben Walker and Shane Walker 

Sunshine Coast Falcons

1. Matt Soper-Lawler 2. Sandor Earl 3. Justin Olam 4. Christopher Lewis 5. Iliesa Ratuva 6. Rhys Jacks 7. Ryley Jacks 18. Lachlan Timm 9. Harry Grant 10. Jacob Hind 11. Dane Hogan (c) 12. Thomas Eisenhuth 13. Tui Kamikamica 14. Lachlan Roe 15. Louis Geraghty 16. Sam Burns 17. Caleb Daunt

Coach: Craig Ingebrigtsen 

>> The 2018 finals race is heating up - all you need to know about the 2018 finals format


Northern Pride v CQ Capras at Barlow Park, Saturday, August 4 – 3pm

Northern Pride

1. Jack Murphy 2. Shawn Bowen 3. Brett Anderson 4. Javid Bowen 5. Gideon Gela-Mosby 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jack Campagnolo 8. William Bugden 9. Ryan Ghietti (c) 10. Sheldon Powe-Hobbs 11. Graham Clark 12. Ethan Lowe 13. David Murphy 14. Interchange Connor Jones 15. Emry Pere 16. Darryn Schonig 17. Troy Kapea 18. Tom Hancock 19. Nathan Wales

Coach: Ty Williams

CQ Capras

1. Zeik Foster 2. Junior Kirisome 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Blake Goodman 7. Jack Madden (c) 8. Oliver Percy 9. Billy Gilbert 10. Brad Lupi 11. Jerry Key 12. Dave Taylor 13. Jamie Hill 14. Wade Carra 15. Luke George 16. Aaron Flanagan 17. Tyson White 18. Maipele Morseau

Coach: Kim Williams

Easts Tigers v Tweed Heads Seagulls at Suzuki Stadium, Saturday, August 4 – 4pm

Easts Tigers

1. Scott Drinkwater 2. Linc Port 4. Marion Seve 3. Shane Neumann 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Dave Tyrrell 9. Brandon Smith 10. Brett Greinke 11. Jake Foster (c) 12. Patrick Kaufusi 13. Jack Svendsen 14. Tommy Butterfield 15. Matthew Groat 16. Tino Fa’asuamaleaui 17. Conor Carey 18. Chris Ostwald 19. Ash Little

Coach: Scott Sipple

Tweed Heads Seagulls

1. Alex Grant 5. Kiah Cooper 3. Talor Walters 4. Kody Parsons 2. Ryland Jacobs 6. Lindon McGrady 7. Kane Elgey 20. Kalani Going 9. Eli Levido 18. Leilani Latu 11. Lamar Manuel-Liolevave (c) 12. Bryce Cartwright 13. Maia Sands 8. Tristan Lumley 14. Tevita Folau 15. Jack Cook 16. Kirk Murphy

Coach: Ben Woolf

See the Round 20 Judiciary charges here

Redcliffe Dolphins v Mackay Cutters at Dolphin Stadium, Saturday, August 4 – 6pm

Redcliffe Dolphins

1. Trai Fuller 2. Jonus Pearson 3. Kotoni Staggs 4. Tom Opacic 5. Josh Beehag 6. Bryce Donovan 7. Cameron Cullen (c) 8. James Taylor 9. Jake Turpin 10. Sam Anderson 11. Toby Rudolf 12. Scott Schulte 13. Jamil Hopoate 14. Aaron Whitchurch 15. Samson Graham 16. Tom Geraghty 17. Hugh Pratt

Coach: Adam Mogg

Mackay Cutters

1. Lachlan Coote 2. Yamba Bowie 3. Nathan Saumalu 4. Blake Atherton 5. Johnny Faletagoa'i 6. Kyle Laybutt 7. Nicho Hynes (c) 8. Jordan Grant 9. Cooper Bambling 10. Nicholas Brown 11. Kellen Jenner 12. Brenden Treston 13. Bennett Leslie 14. Jayden Hodges 15. Lona Kaifoto 16. Jye Andersen 17. Jack Brock

Coach: Steve Sheppard

See the Round 21 Referees Appointments here

Burleigh Bears v Wynnum Manly Seagulls at Pizzey Park, Sunday, August 5 – 2pm

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Troy Leo 3. Sami Sauiluma 4. Joshua Berkers 5. Toby McIntosh 6. Dylan Phythian 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Jamie Dowling 12. Hayden Schwass 13. Sam Coster 14. Jeff Lynch 15. Kai O’Donnell 16. Matthew Robinson 17. Jess Savage 18. Tyler Sparkes 19. Darius Farmer

Coach: Jim Lenihan

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Jack Goodsell 3. Jeriah Goodrich 4. Delouise Hoeter 5. Edward Burns 6. Shaun Nona 7. Patrick Templeman (c) 8. Patrick Carrigan 9. Mitch Cronin 10. Keenan Palasia 11. Til Vea 12. Adam Tuimavave-Gerrard 13. Max Elliott 14. Jayden Berrell 15. Stedman Lefau 16. Salesi Funaki 17. Lachlan Lee 18. Aaron Rockley 19. Alex Barr

Coach: Adam Brideson 

Souths Logan Magpies v PNG Hunters at Davies Park, Sunday, August 5 – 3pm

Souths Logan Magpies

1. Corey Allan 2. Benaiah Bowie 3. Lenny Magey 4. Dan Russell 5. Paul Rokolati 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Thomas Flegler 11. Brendon Gibb 12. Patrick Mago 13. Phil Dennis (c) 14. Manaia Cherrington 15. Sam Lavea 16. Daniel Tamou 17. Simi Fatafehi

Coach: Jon Buchanan

PNG Hunters

1. Edene Gebbie 2. Junior Rau 3. Thompson Teteh 4. Adex Wera 5. Brendon Gotuno 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Enock Maki 9. Wartovo Puara 10. Moses Meninga 11. Row Nixon Putt 12. Willie Minoga 13. Stanton Albert 14. Charlie Simon 15. Ila Alu 16. Mekenzie Yei 17. Dilbert Issac 18. Butler Morris 19. Patrick Morea 20. Silas Gahuna

Coach: Michael Marum