Intrust Super Cup teams: Final Round

Round 24 - 'Turn To Me' Round - marks the final round of the regular season of the 2018 Intrust Super Cup and highlights the issue of mental health and well-being, while also reinforcing the message of mateship entering the off season.

Intrust Super Cup Round 24 Teams

Easts Tigers v Burleigh Bears at Suzuki Stadium, Saturday, August 25 – 1.10pm

Easts Tigers

1. Scott Drinkwater 2. Linc Port 4. Marion Seve 3. Shane Neumann 5. Brett Kelly 6. Leon Ellia-Niukore 7. Brayden Torpy 8. Albert Vete 9. Tommy Butterfield 10. Dave Tyrrell 11. Jake Foster (c) 12. Jarred Tuite 13. Jack Svendsen 14. Chris Ostwald 15. Ash Little 16. Tino Faasuamaleaui 17. Matthew Groat

Coach: Scott Sipple

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Joshua Berkers 5. Toby Mcintosh 6. Dylan Phythian 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 17. Jai Whitbread 11. Jamie Dowling 12. Hayden Schwass 13. Sam Coster 10. Matt White 14. Jeff Lynch 15. Kai O'donnell 18. Matthew Robinson

Coach: Jim Lenihan

Wynnum Manly Seagulls v Townsville Blackhawks at BMD Kougari Oval, Saturday, August 25 – 5pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. Delouise Hoeter 5. Edward Burns 6. Shaun Nona 7. Jayden Berrell 8. Stedman Lefau 9. Mitch Cronin (C) 10. Patrick Carrigan 11. Adam Tuimavave-Gerrard 12. Til Vea 13. Max Elliott 14. Mitch Frei 15. Alex Barr 16. Salesi Funaki 17. Lachlan Lee

Coach: Adam Brideson

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Jonathon Reuben 3. Shaun Hudson 4. Levi Dodd 5. Kalifa Faifai-Loa 6. Zach Dockar-Clay 7. Jaelen Feeney 8. Brenden Santi 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 11. Temone Power 12. Andrew Davey 13. Joe Boyce 15. Daniel Beasley 17. Cade Maloney 18. Andrew Niemoeller (C) 22. Sione Lousi

Coach: Kristian Woolf

Mackay Cutters v Souths Logan Magpies at BB Print Stadium Mackay, Saturday, August 25 – 6pm

Mackay Cutters

1. Yamba Bowie 2. Sheldon Bobbert 3. Nathan Saumalu 4. Jayden Batchelor 5. Kurt Wiltshire 6. Kyle Laybutt 7. Nicho Hynes (c) 8. Jordan Grant 9. Cooper Bambling 10. Nicholas Brown 11. Jye Andersen 12. Shane Wright 13. Bennett Leslie 14. Jayden Hodges 15. Lona Kaifoto 16. Jack Brock 17. John O'brien

Coach: Steve Sheppard

Souths Logan Magpies

1. Corey Allan 2. Benaiah Bowie 3. Lenny Magey 4. Cameron Booth 5. Paul Rokolati 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Sam Lavea 11. Brendon Gibb 12. Daniel Tamou 13. Phil Dennis (c) 14. Manaia Cherrington 15. Rory Ferguson 16. Cody Mcintosh 17. Rhys Melville

Coach: Jon Buchanan

Northern Pride v Tweed Heads Seagulls at Barlow Park, Saturday, August 25 – 6pm

Northern Pride

1. Jack Murphy 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Javid Bowen 5. Enari Tuala 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jack Campagnolo 8. William Bugden 9. Ryan Ghietti (c) 10. Darryn Schonig 11. Graham Clark 12. Tom Hancock 13. David Murphy 14. Connor Jones 15. Emry Pere 16. Troy Kapea 17. Sheldon Powe-Hobbs 18. Shawn Bowen 19. Matthew Musumeci 20. Justin Castellaro 21. Nathan Wales

Coach: Ty Williams

Tweed Heads Seagulls

1. Alex Grant 5. Kiah Cooper 4. Shaun Carney 3. Brendan Elliot 2. Ryland Jacobs 6. Eli Levido 7. Rex Johnson 15. Kalani Going 9. Jack Cook 16. Leilani Latu 11. Lamar Manuel-Liolevave (c) 12. Bryce Cartwright 13. Kirk Murphy 10. Jaleel Seve Derbas 17. Tristan Lumley 18. Sam Meskell 20. Maia Sands

Coach: Ben Woolf

Redcliffe Dolphins v Sunshine Coast Falcons at Dolphin Stadium, Saturday, August 25 – 6pm

Redcliffe Dolphins

1. Trai Fuller 2. Josh Beehag 3. Kotoni Staggs 4. Tom Opacic 5. Jeremy Hawkins 6. Bryce Donovan 7. Cameron Cullen (c) 8. Nick Slyney 17. Hugh Pratt 10. Sam Anderson 11. Toby Rudolf 12. Aaron Whitchurch 13. Jamil Hopoate 9. Jake Turpin 14. Myles Taueli 15. James Taylor 16. Tom Geraghty

Coach: Adam Mogg

Sunshine Coast Falcons

1. Ryan Papenhuyzen 2. Matt Soper-Lawler 4. Sandor Earl 3. Khan Ahwang 5. Iliesa Ratuva 21. Caleb Daunt 6. Rhys Jacks 18. Lachlan Timm 17. Christopher Lewis (c) 10. Jacob Hind 12. Thomas Eisenhuth 11. Jye Ballinger 13. Louis Geraghty 15. Connor Donehue 19. Lachlan Roe 20. Harrison Muller 22. Stephen Buckley

Coach: Craig Ingebrigtsen

CQ Capras v PNG Hunters at Browne Park, Saturday, August 25 – 6pm

CQ Capras

1. Zeik Foster 18. Maipele Morseau 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Blake Goodman 7. Jack Madden (c) 8. Oliver Percy 9. Billy Gilbert 11. Jerry Key 15. Luke George 12. Dave Taylor 13. Jamie Hill 10. Brad Lupi 14. Aaron Teroi 16. Aaron Flanagan 17. Junior Kirisome

Coach: Kim Williams

PNG Hunters

1. Edene Gebbie 2. Junior Rau 3. Thompson Teteh 4. Adex Wera 5. Brendon Gotuno 6. Ase Boas (c) 7. Charlie Simon 8. Enock Maki 9. Wartovo Puara 10. Moses Meninga 11. Nixon Putt 12. Rahdly Brawa 13. Stanton Albert 14. Watson Boas 15. Ila Alu 16. Mekenzie Yei 17. Dilbert Issac 18. Butler Morris 19. Silas Gahuna 20. Patrick Morea

Coach: Michael Marum

Norths Devils v Ipswich Jets at Bishop Park, Sunday, August 26 – 3pm

Norths Devils

1. Jack Ahearn 2. Herbie Farnworth 3. Zach Strasser 4. Gehamat Shibasaki 5. Paul Ulberg 6. Todd Murphy 7. Troy Dargan 15. Sam Tagataese 9. Michael Sio 10. Carne Doyle-Manga 8. Jamayne Taunoa-Brown 14. Guy Williams 13. John Palavi (c) 11. Iain Riccardi 12. Ethan Bullemor 16. Riley Leota 19. Jack Miers

Coach: Rohan Smith

Ipswich Jets

1. Michael Purcell 2. Marmin Barba 3. Richie Pandia 4. Isimeeli Hafoka 5. Wes Conlon 6. Chris Ash 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 9. Jayden Connors 10. Nat Neale (c) 17. Billy McConnachie 12. Ben White 13. Ben Shea 11. Rowan Winterfield 14. Sam Caslick 16. Huskie Teutau 19. Mitch Carpenter 15. Seb Pandia

Coach: Ben Walker and Shane Walker