Full leaderboard: Civoniceva Medal standings

How did players from your favourite club go in tallying for the inaugural Petero Civoniceva Medal, presented for the player of the year in the Intrust Super Cup?

 

Votes / Player Name / Club

30 NEALE Nat, Ipswich Jets
28 GRANT Harry,Sunshine Coast Falcons
19 CLIFFORD Jake, Northern Pride
16 DOCKAR-CLAY Zach, Townsville Blackhawks
16 WALTERS Billy, Easts Tigers
15 BOAS Watson, PNG Hunters
15 BUGDEN William, Northern Pride
15 STAGGS Kotoni, Redcliffe Dolphins
14 CRONIN Mitch, Wynnum Manly Seagulls
14 FOGARTY Jamal, Burleigh Bears
14 GIBB Brendon, Souths Logan Magpies
13 DRINKWATER Scott, Easts Tigers
13 FREEMAN Krys, Townsville Blackhawks
13 RUDOLF Toby, Redcliffe Dolphins
12 CULLEN Cameron, Redcliffe Dolphins
12 POLITONI Pat, Burleigh Bears
12 SCARLETT Sam, Souths Logan Magpies
11 CONNORS Jayden, Ipswich Jets
10 BOAS Ase, PNG Hunters
10 COSTER Sam, Burleigh Bears
10 DENNIS Phil, Souths Logan Magpies
10 HYNES Nicho, Mackay Cutters
10 KEY Jerry, CQ Capras
10 SCHWASS Hayden, Burleigh Bears
9 DARGAN Troy, Norths Devils
9 GHIETTI Ryan, Northern Pride
9 GILBERT Billy, CQ Capras
9 HOPOATE Jamil, Redcliffe Dolphins
9 McGRADY Lindon, Tweed Heads Seagulls
9 PURCELL Michael, Ipswich Jets
9 SAUILUMA Sami, Burleigh Bears
9 TIMM Lachlan, Sunshine Coast Falcons
8 BROADHURST Connor, CQ Capras
8 DAVEY Andrew, Townsville Blackhawks
8 FREI Mitch, Wynnum Manly Seagulls
8 HAMILTON Guy, Souths Logan Magpies
8 KAUFUSI Patrick, Easts Tigers
8 LEWIS Christopher, Sunshine Coast Falcons
8 PUARA Wartovo, PNG Hunters
8 TAYLOR Dave, CQ Capras
8 TEMPLEMAN Patrick, Wynnum Manly Seagulls
7 CARRIGAN Patrick, Wynnum Manly Seagulls
7 HOARE Sam, Mackay Cutters
7 HOETER Delouise, Wynnum Manly Seagulls
7 LOWE Ethan, Northern Pride
7 NIEMOELLER Andrew, Townsville Blackhawks
7 PAGE Luke, Burleigh Bears
7 PAPENHUYZEN Ryan, Sunshine Coast Falcons
7 SIO Michael, Norths Devils
7 TUMUSA Tony, Redcliffe Dolphins
6 ANDERSON Sam, Redcliffe Dolphins
6 CAMPAGNOLO Jack, Northern Pride
6 FEENEY Jaelen, Townsville Blackhawks
6 FOSTER Jake, Easts Tigers
6 LAYBUTT Kyle, Mackay Cutters
6 LOFIPO Tyson, Ipswich Jets
6 LUMLEY Tristan, Tweed Heads Seagulls
6 MARKETO Jake, Townsville Blackhawks
6 SHIBASAKI Gehamat, Norths Devils
6 SMITH Brandon, Easts Tigers
6 TAGATAESE Sam, Norths Devils
6 WERA Adex, PNG Hunters
6 WHITELAW Cheyne, Tweed Heads Seagulls
5 CHRISTIAN Julian, Ipswich Jets
5 CONLON Wes, Ipswich Jets
5 HODGES Jayden, Mackay Cutters
5 LEO Troy, Burleigh Bears
5 MALONEY Cade, Townsville Blackhawks
5 MOLO Francis, Townsville Blackhawks
5 PALAVI John, Norths Devils
5 PANDIA Seb, Ipswich Jets
5 REUBEN Jonathon, Townsville Blackhawks
5 SHEA Ben, Ipswich Jets
5 STRASSER Zach, Norths Devils
5 WILLIAMS Guy, Norths Devils
4 AHEARN Jack, Norths Devils
4 BROWN Nicholas, Mackay Cutters
4 CLARK Graham, Northern Pride
4 FATAFEHI Simi, Souths Logan Magpies
4 GOING Kalani, Tweed Heads Seagulls
4 HILL Jamie, CQ Capras
4 JOHNSON Rex, Tweed Heads Seagulls
4 KAMIKAMICA Tui, Sunshine Coast Falcons
4 MAKI Enock, PNG Hunters
4 MANUEL-LIOLEVAVE Manuel, Tweed Heads Seagulls
4 McDONALD Liam, Sunshine Coast Falcons
4 MENINGA Moses, PNG Hunters
4 MESKELL Sam, Tweed Heads Seagulls
4 PUTT Nixon, PNG Hunters
4 SECI Pio, Ipswich Jets
4 SIMPKINS Ryan, Tweed Heads Seagulls
4 TETEH Thompson, PNG Hunters
4 TUIASAU Oshae, Norths Devils
4 VETE Albert, Easts Tigers
4 WADDELL Travis, Souths Logan Magpies
4 WALES Nathan, Northern Pride
4 WATTS Nathan, Redcliffe Dolphins
3 BASSANI Nathan, CQ Capras
3 BOWEN Javid, Northern Pride
3 BOWEN Shawn, Northern Pride
3 BOWIE Benaiah, Souths Logan Magpies
3 BOWIE Yamba, Mackay Cutters
3 BURNS Edward, Wynnum Manly Seagulls
3 DOBSON Michael, Wynnum Manly Seagulls
3 DONOVAN Bryce, Redcliffe Dolphins
3 FIFITA David, Souths Logan Magpies
3 GEBBIE Edene, PNG Hunters
3 GRANT Jordan, Mackay Cutters
3 GRIFFIN Rod, Townsville Blackhawks
3 HIND Jacob, Sunshine Coast Falcons
3 HIPGRAVE Keegan, Tweed Heads Seagulls
3 HUDSON Shaun, Townsville Blackhawks
3 LEARY Blake, Burleigh Bears
3 LUPI Brad, CQ Capras
3 McINALLY Jarrod, Easts Tigers
3 MIERS Jack, Norths Devils
3 MURPHY David, Northern Pride
3 MURPHY Todd, Norths Devils
3 PERE Kea, Easts Tigers
3 PITAMA Sheldon, Redcliffe Dolphins
3 PRATT Hugh, Redcliffe Dolphins
3 ROBINSON Matthew, Burleigh Bears
3 SCOTT Jordan, Souths Logan Magpies
3 SEIGAFO Chanel, CQ Capras
3 SEVE Marion, Easts Tigers
3 SVENDSEN Jack, Easts Tigers
3 TORPY Brayden, Easts Tigers
3 WELLS Dallas, Burleigh Bears
3 WHITE Matt, Burleigh Bears
3 WRIGHT Shane, Mackay Cutters
2 ALBERT Stanton, PNG Hunters
2 ALLAN Corey, Souths Logan Magpies
2 ANDY John, PNG Hunters
2 BISHOP Alex, Norths Devils
2 CARNEY Shaun, Tweed Heads Seagulls
2 CROFT Brodie, Easts Tigers
2 DOWLING Jamie, Burleigh Bears
2 ELGEY Kane, Tweed Heads Seagulls
2 FOSTER Zeik, CQ Capras
2 GREINKE Brett, Easts Tigers
2 HAAS Payne, Wynnum Manly Seagulls
2 HANCOCK Tom, Northern Pride
2 JACKS Ryley, Sunshine Coast Falcons
2 JACOBS Ryland, Tweed Heads Seagulls
2 LEVIDO Eli, Tweed Heads Seagulls
2 LOUSI Sione, Townsville Blackhawks
2 MADDEN Jack, CQ Capras
2 McCONNACHIE Billy, Ipswich Jets
2 MURPHY Kirk, Tweed Heads Seagulls
2 OGDEN Daniel, Wynnum Manly Seagulls
2 PEARSON Jonus, Redcliffe Dolphins
2 PERCY Oliver, CQ Capras
2 ROWE Kurtis, Burleigh Bears
2 RUDOLPH Manaia, Redcliffe Dolphins
2 SIMON Charlie, PNG Hunters
2 SOPER-LAWLER Matt, Sunshine Coast Falcons
2 TONUMAIPE'A Young, Easts Tigers
2 TUIMAVAVE-GERRARD Adam, Wynnum Manly Seagulls
2 TUITE Jarred, Easts Tigers
2 TURPIN Jake, Redcliffe Dolphins
2 WHITBREAD Jai, Burleigh Bears
2 WOOLF Brent, Townsville Blackhawks
1 AMEAN Stargroth, PNG Hunters
1 ANDERSON Carlin, Townsville Blackhawks
1 BALLINGER Jye, Sunshine Coast Falcons
1 BEATTIE Mikaere, Norths Devils
1 BOND Joseph, Easts Tigers
1 BOYCE Joe, Townsville Blackhawks
1 BRIMSON AJ, Tweed Heads Seagulls
1 CHERRINGTON Manaia, Souths Logan Magpies
1 CULLEN Bill, CQ Capras
1 DOYLE Scott, Souths Logan Magpies
1 ELLIOTT Max, Wynnum Manly Seagulls
1 FAI George, Souths Logan Magpies
1 FAIFAI-LOA Kalifa, Townsville Blackhawks
1 FAUID Joshua, Redcliffe Dolphins
1 GAHAN Calum, Norths Devils
1 KAPEA Troy, Northern Pride
1 LEE Brandon, Norths Devils
1 MAGO Patrick, Souths Logan Magpies
1 MINOGA Willie, PNG Hunters
1 MOSELEY Kierran, Ipswich Jets
1 MURPHY Thomas, Mackay Cutters
1 OPACIC Tom, Redcliffe Dolphins
1 ROKOLATI Paul, Souths Logan Magpies
1 SANTO Zachary, Townsville Blackhawks
1 SCHONIG Darryn, Northern Pride
1 TAUNOA-BROWN Jamayne, Norths Devils
1 TAYLOR James, Redcliffe Dolphins
1 WELCH Christian, Easts Tigers

 

Full list of winners in all categories from the QRL Awards Gala available by clicking here.