Central Junior Carnival team lists

Bundaberg is buzzing in anticipation for the annual Central Junior Carnival being held this weekend at Salter Oval.

In its fourth year, the carnival is the Region's opportunity to select the Central Crows representative teams for next month's QRL State Junior Championships.

PREVIEW: Bundaberg prepares for Central Junior Carnival

All games played on Field 1 will be live streamed on QRL.com.au and the Central Rugby League Facebook page.

The participating areas have named their teams ahead of the carnival:

UNDER 13 BOYS

CENTRAL QUEENSLAND CAPRAS

1. Clancy Hohn 2. Zahn Kafka-Bauer 3. Ethan Halberstater 4. Maxwell Phineasa-McIntyre 5. Ethan Payne 6. Banjo Walker 7. Isaac Walker 8. Dylan Streeter 9. Braelan Marsh 10. Tavita Penaia Te'o 11. Max Buchanan 12. Curtis Brierley 13. Jett Day 14. Simon Green 15. Kale Oliver 16. Tawhirirangi Taurima 17. Rydell Tyrell 18. Baylee Meilland 19. Levi Sandlilands

Coach: RJ Stewart

SUNSHINE COAST FALCONS

1. Ethan Gannon 2. Boedy White 4. Lochlan Johnson 5. Trey Loomes 6. Fraser Cash 7. Koby Brown 8. Tarji Robertson 9. Jai Bowden 10. Blaine Watson 11. Zac Garton 12. Eli Pryde 13. Taij Roberts 14. Noah Noke 15. Joshua Palmer 16. Ryan Eden 17. Harrison Thomas 18. Cody King

Coach: Jack Dreger

WESTERN MUSTANGS

1. Thomas Fry 2. Lucas Paynter 3. Tyler Brimblecombe 4. Ryan Fischer 5. Oscar Kelly 6. Jordell Hopkins 7. Jack Hatton 8. Jezziah Berry 9. Jake Durie 10. Jackson Packer 11. Sam Brooks 12. Tarrant Whittingham 13. Chris Mann 14. Braith Lorenz 15. Blake Walton 16. Bodhi Sharpley 17. Brock Sutton 18. Patrick Sanderson 19. Patrick Nolan

Coach: Darren Wilson

WIDE BAY BULLS

1. Blake Powter 2. Noah Burns 3. Daniel Cavanagh 4. Thomas Morcom 5. Nathan Roderick 6. Zac Ellem 7. Dawson Hess 8. Joseph Doyle 9. Ethan Norman 10. Jack Schmidt 11. Kevin Langton 12. Dominic Bunyoung 13. Malachi Solomon 14. Jordan Harvey 15. Lucas Brough 16. Christian Simpson 17. Nicholas Divljak 18. Sebastyn Brennan 19. Travis Larner

Coach: Daniel Sommerfield

UNDER 14 BOYS

CENTRAL QUEENSLAND CAPRAS

1. Tyler Peckham-Harris 2. Jaidyn Cody 3. Ryan Martin 4. Tariq Tanner 5. Iziah Broome 6. Lachlan Sweeney 7. Ryder Huth 8. Saylor Heke 9. Zack Bryce 10. Brandan Jenkins 11. Noah Rauluni 12. Sam Karanicolos 13. Hoani Harris 14. Liam Barnes 15. Brayden Conway 16. Harrison Louis 17. Salter Leahy 18. Lincon Baran 19. Riley Phillips-Powell

Coach: Darrin Shadlow

SUNSHINE COAST FALCONS

1. Jack Philip 2. Timothy Duncan 3. Cooper Boes 4. Regan O'Connell 6. Ivan Brim 7. Finn Lawson 8. Jayden Alefaio 9. Jack Baumgart 10. Andrew De Jager 11. Giago Giuffrida-Munhoz 12. Lachlan Dunn 13. Jayden Smith 14. Tulloch McLellan 15. Hayden Gallagher 16. Jackson Kite 17. Brock Thomas 18. Blake Farrelly

Coach: Daniel Brown

WESTERN MUSTANGS

1. Matthew Williams 2. Connor Lacey 3. Derrick Craigie 4. Bailey Nash 5. Jackson Fo'ou 6. Lyhkan King-Togia 7. Jed Zerk 8. De La Salle Va'a 9. Brayden Crawford 10. Jesse Bohm 11. Harry Eyers 12. Bud Smith 13. Reuben Sullivan 14. Braith Clark 15. Shontayne Prince 16. Billy Duff 17. Joseph Gillett 18. Lucas Doherty 19. Blake Walker

Coach: Will Rackemann

WIDE BAY BULLS

1. Joel Fewquandie 2. Adam Khan 3. Jacob Roberts 4. Junior Tuitoma 5. Thomas Oram 6. Jai Ward 7. Joseph Meikle 8. Coen Searl 9. Eden Wheeler 10. Dylan Beer 11. Robert Borsboom 12. Kayleb Angeles 13. Harry Armstrong 14. Dominique Sandow 15. Cayleb Johnson 16. Kelly Purkis 17. Jack Picaro 18. Morgan Hale 19. Ryan Smith

Coach: Craig Brough

UNDER 14 GIRLS

CENTRAL QUEENSLAND CAPRAS

1. Mackayla Oakley 2. Filoreen Fetoa'i 3. Dakota Demaine-Beale 4. Kharlena Leefe 5. Jade Morgan 6. Leila Murphy 7. Mackayla Champion 8. Tori Dakin 9. Miah Powell 10. Willow Harper 11. Tatijana Sweeney 12. Britney Rothery 13. Makesha Stacpoole 14. Temiah Lusty 15. Shannon Bean 16. Sophie Davison 17. Shayla Powell 18. Tamia Dyer 19. Janae Jarrett-Lawton

Coach: Lyle Bridgeman

SUNSHINE COAST FALCONS

1. Charlotte Blackwood 2. Madison Pryde 3. Katelyn Leech 4. Shannyn Harm 5. Tiare Trevor 6. Chekyrah Pita 7. Kelley Davies 8. Shaybella Bouna 9. Thasma-Maree Antonio 10. Taleta MacLean 11. Reegan Hicks 12. Takoda Thompson 13. Nancy Sullivan 14. Lily Togiatama 15. Chelsea Wilsher-Sinapati 16. Bobbee-Jules Somerville 17. Tammin Lange 18. Kaylee Pollard

Coach: Shane Powell

WESTERN MUSTANGS

1. Maddison Riley 2. Leah Walker 3. Erin Chandler 4. Mariah Brown 5. Bonnie Zappa 6. Halle Belford 7. Chloe Pallisier 8. Katelyn Collie 9. Sienna Norris 10. Mackenzie Zeller 11. Imagele Tuesley 12. Jorja Stiles 13. Reagan McMillan 14. Matilda Mitchell 15. Ciyoulani Beezley 16. Zoe Woods 17. Zoe Brown 18. Mikeely Scott 19. Abbie Haywood

Coach: Peter Holley

WIDE BAY BULLS

1. Faith Ramsay 2. Georgia Berry 3. Savannah Roberts 4. Diamond Togo-Rainbow 5. Sadie Langton 6. Lilyanna Railton-Thompson 7. Caitlin Tanner 8. Brittni Soutter 9. Karissa Jeffs 10. Kodie Doherty 11. Lily Millar 12. Taryn Knight 13. Chelsea Howarth 14. Keturah Murray 15. Torquasia Togo 16. Shiloh Atkinson 17. Lacy Lee 18. Hanahlin Whittard 19. Crystal Goodman-Jones

Coach: Nathan Dean

UNDER 16 BOYS

CENTRAL QUEENSLAND CAPRAS

1. Cyron Tull 2. Noah Chadwick 3. Jackson Warde 4. Brayden Duffy 5. Ian Akiba 6. Taine Tamanui 7. Harrison Gray 8. Ilami Buli 9. Michael Reddiex 10. Jon Leefe 11. Izaac Jackson 12. Jordan Heke 13. Josh Grange 14. Quinn Stover 15. Corey Johns 16. Kealhan O'Brien 17. Tyreese Johnson 18. Grady Callaghan 19. Tyler Keogh-Paladin

Coach: Brad Richardson

SUNSHINE COAST FALCONS

1. Lachlan Anderson 2. Levi Gannon 3. Zac Buckingham 4. Hemi Cowen 5. Tyler McGoldrick 6. Kye Sherry 7. Jackson Russell 8. Blake Woodford 9. Oska Boyd 10. Tristan Bechly 11. Damian Tomokino 12. Jesse Page 13. Oliver Frazer 14. Jack O'Leary 15. Jaeden Usher 16. Sebastian Brown-Kiro 17. Alex Smith 

Coach: Cameron Boaza

WESTERN MUSTANGS

1. Angus Wright 2. Zachary Beckwith 3. Blake Cesari 4. Jayden Thurston 5. Mitchell Berg 6. Keanu Wright-Dunrobin 7. Brayden Paix 8. Xavier Va'a 9. Shaun Packer 10. Noah Dwyer 11. Tyler Conroy 12. Tyson Stevens 13. Morgan Byrne 14. Ky Rashleigh 15. Brock Patti 16. Isaac Jones 17. Joel Thorne-Saffy 18. Jackson Neale

Coach: Matthew Schulze

WIDE BAY BULLS

1. Chris Kerkow 2. Lochlan Modrow 3. Matthew Springate 4. Chad Booker-Prater 5. Will Thorogood 6. Glen Fisher 7. Heath Peel 8. Flynn Purkis 9. Kynan Hard 10. Lennox Bligh 11. Elias Broome 12. Joel Cox 13. Connor Black 14. Harry Perrett 15. Chillee Hope 16. Dylan Bennett 17. Josh Peterson 18. Brad Clarke 19. Jonah MacDonald

Coach: Rob Linsket

UNDER 16 GIRLS

CENTRAL QUEENSLAND CAPRAS

1. Olivia Cave 2. Olivia Raftos 3. Britney Hooper 4. Shaniqua Tamwoy 5. Summer Nicholls 6. Prue Peters 7. Taiah-Ann Ardley 8. Delaney Claridge 9. Sophie Wright 10. Jayde Ramsay 11. Alenna Whipp 12. Piper Dare 13. Lillian Yarrow 14. Jordan Jackson 15. Montanna Whipp 16. Lily Gronow 17. Cora Potter 18. Tiarrie-Lee Fanuatanu

Coach: Phil Mitchell

SUNSHINE COAST FALCONS

1. Shae Holliday 2. Bianca Dioth 3. Emily Gallagher-Kortbawi 4. Grace Giampino 5. Olivia Ting 6. Malia Ting 7. Jayde Herdegen 8. Tarnee Evans 9. Taylor Fitzgerald 10. Savannah Manson 11. Kirra Smith 12. Tamzin Taumafai 13. Emmogen Taumafai 14. Ellie Williamson 15. Ivy Brockhurst 16. Easter Crichton 17. Otesa Pule 18. Emma Little

Coach: Amy Bock

WESTERN MUSTANGS

1. Abbey Holley 2. Elyza Fowler 2. Alira Gyemore 4. Tahnee Gilkison 5. Mariah Zillmann 6. Georgia Voll 7. Courtney-Lee Nolan 8. Ashlea Nolan 9. Brooke Simpkin 10. Taylah Stanley 11. Katelyn Anderson 12. Erikana Dean 13. Sophie Klein 14. Amanda Hinch 15. Ella Woods 16. Kathleen Elisala 17. Rachel Evans 17. Rachael Evans 18. Aloma Lancaster

Coach: Lisa Croft

WIDE BAY BULLS

1. Skye Girard 2. Sarah MacDonald 3. Natasha Nibbs 4. Tea Wright 5. Reuban-Jayne Cuthbertson 6. Traevonnah Fisher 8. Aimee Barron 9. Bridie Prendergast 10. Chelsea Oliver 11. Tanisha Sands 12. Lakeyta Feste 13. Shanelle Johnson 14. Hannah Mountford 15. Tasma Davies 16. Jessica Vaggs 17. Tiarna Russell 18. Ebony-Rose Doherty 19. Rhiannah Woods

Coach: Leslie Alexander