BRISBANE SECOND DIVISION

Northside 1 Ted Beaumont Trophy: Aspley 20 def Pine Rivers 12.
Aspley 33 def Brisbane Natives 0 (forfeit), Pine Rivers 32 def Brothers Juniors 16, Dayboro 51 def Normanby 12, Valleys 50 def Gaters 36, Mitchelton bye.
Points: Aspley 30, Pine Rivers 26, Brothers Juniors 17, Dayboro 16, Gaters 15, Valleys 8, Normanby 8, Brisbane Natives 6, Mitchelton 6.

Northside 2: Pine Central Holy Spirit 38 def Aspley 10, Arana Hills 22 def Northlakes Kangaroos 20, Mitchelton 38 def Bracken Ridge Bulls 24, Pine Rivers 28 def Samford 18, Brothers Juniors 32 def Deception Bay Bombers 16, Dayboro bye.
Points: Pine Rivers 26, Pine Central Holy Spirit 26, Samford 21, Mitchelton 20, Aspley 17, Bracken Ridge Bulls 16, Brothers Juniors 14, Northlakes Kangaroos 8, Deception Bay Bombers 8, Arana Hills 8, Dayboro 8.

Northside 3: Banyo 28 def Deception Bay Bombers 22, Pine Central Holy Spirit 56 def Northlakes Kangaroos 20, Aspley 34 def Gaters 32, Brighton Roosters 52 def Valleys 0, Pine Rivers 50 def Norths St Josephs 38, Burpengary 32 def Bowen River Broncos 26. 
Points: Deception Bay Bombers 28, Burpengary 25, Brighton Roosters 24, Bowen River Broncos 21, Banyo 20, Valleys 16, North St Josephs 12, Pine Rivers 10, Gaters 8, Pine Central Holy Spirit 6, Northlakes Kangaroos 4, Aspley 4.

Southside 1: Bulimba Valleys 20 def Slacks Creek 6, Logan Brothers 26 def Wynnum Manly Juniors 22, Carina 28 def Rochedale 14, Wests Inala 42 def Beenleigh Juniors 8, Redlands bye.
Points: Bulimba Valleys 28, Logan Brothers 25, Redlands 19, Wynnum Manly Juniors 18, Wests Inala 15, Slacks Creek 12 , Carina 9, Rochedale 6, Beenleigh Juniors 6.

Southside 2: Mt Gravatt 30 def Greenbank 12, Wynnum Manly Juniors 20 def Logan Brothers 0 (forfeit), Browns Plains 22 def St Brendans 16 , Sunnybank 30 def Bears 26, Beenleigh Bulls bye.  
Points: Sunnybank 28, Mt Gravatt 23, Browns Plains 20, St Brendans 18, Bears 16, Greenbank 16, Beenleigh Bulls 14, Wynnum Manly Juniors 10, Logan Brothers 5.

Southside 3: Bulimba Valleys 34 def Springwood 18, Redlands 20 def Greenbank 0 (forfeit), Logan Brothers 36 def Capalaba 14, Carina 30 drew with St Brendans 30, Slacks Creek 28 def Wests Inala 22.
Points: Slacks Creek 24, Springwood 24, Bulimba Valleys 20, Carina 17, St Brendans 13, Wests Inala 13, Redlands 12, Logan Brothers 11, Capalaba 11, Greenbank 7.

Southside 4: Logan Wanderers 24 def Waterford 12, North Stradbroke Island 20 def Beenleigh Juniors 0 (forfeit), Kingsridge Sharks 51 def Logan Brothers 0 (forfeit), St Brendans 46 def Rochedale 30, Wests Inala 22 def Eagleby Giants 20, Bears bye. 

Points: Wests Inala 25, Kingsridge Sharks 24, Logan Wanderers 22, North Stradbroke Island 19, St Brendans 19, Waterford 15, Eagleby Giants 12, Bears 11, Beenleigh Juniors 9, Rochedale 6, Logan Brothers 4.

Under 20: Norths Juniors 46 def Carina 6, St Brendans 40 def Pine Central Holy Spirit 12, Souths Juniors 38 def Mt Gravatt 20, Waterford 20 def Arana Hills 0 (forfeit).    
Points: Mt Gravatt 24, Souths Juniors 23, Norths Juniors 20, Waterford 18, St Brendans 12, Arana Hills 10, Carina 5, Pine Central Holy Spirit 2.

GOLD COAST

Round 11: Burleigh 74 def Cudgen 6, Tugun 32 def Tweed Heads 26, Bilambil 42 def Runaway Bay 24, Southport 36 def Currumbin 12.
Points: Burleigh 18, Southport 17, Tweed Heads 15, Tugun 14, Runaway Bay 8, Bilambil 8,  Currumbin 6, Cudgen 2. 

IPSWICH

Round 11: Goodna 22 drew Norths 22, Fassifern 40 def Brothers 4, Swifts 50 def West End 32.
Points: Brothers 18, Goodna 17, Norths 12, Swifts 9, Fassifern 6, West End 2.

TOOWOOMBA

Round 12: Wattles 44 def Gatton 10, Souths 28 def Valleys 4, Oakey 46 def Brothers 20, Dalby 26 def Highfields 24, Warwick 44 def Pittsworth 18.
Points: Wattles 22, Gatton 16, Dalby 15, Souths 14, Warwick 14, Valleys 10, Oakey 10, Highfields 10, Pittsworth 8, Brothers 1.

ROMA

Round 10: Chinchilla 52 def Mitchell 26, Cities 52 def Miles 22, St George 40 def Wallumbilla/Surat 24.
Points: Chinchilla 32, St George 24, Cities 24, Wallumbilla/Surat 16, Mitchell 8, Miles 4.

*Wins worth 4 points

BORDER

Unavailable.

WESTERN LEAGUE

Charleville 46 def Augathella 20.
Points: Charleville 8, Quilpie 4, Augathella 2.

CENTRAL WEST

Round 8: Winton 50 def Ilfracombe 22, Longreach 24 def Blackall 12.
Points: Winton 10, Blackall 7, Barcaldine 6, Ilfracombe 5, Longreach 2.

CENTRAL HIGHLANDS

Round 8: Clermont 58 def Springsure Mountain Men 8, Blackwater Crushers 30 def Emerald Cowboys 10, Bluff Rabbitohs 78 def Middlemount Panthers 6.
Points: Bluff 16, Clermont 13, Emerald Tigers 13, Emerald Cowboys 8, Blackwater 8, Middlemount 4, Springsure 2.

SUNSHINE COAST/GYMPIE

Round 13: Caboolture 36 def Nambour 22, Maroochydore-Coolum 34 def Noosa/Gympie 22, Kawana 36 def Caloundra 20.
Points: Kawana 26, Caloundra 18, Maroochydore-Coolum 17, Caboolture 16, Nambour 8, Noosa/Gympie 5.

CENTRAL BURNETT

Round 11 (split round): Mundubbera 40 def Monto 10. Byes: Theodore, Gayndah.
Points: Mundubbera 8, Theodore 6, Monto 6, Gayndah 0.

NORTHERN DISTRICTS

Round 13: Avondale 58 def Gin Gin 30, Miriam Vale 36 def Agnes Water 4.
Points: South Kolan 14, Avondale 14, Gin Gin 12, Agnes Water 10, Miriam Vale 6.

BUNDABERG

Round 11: Isis 26 def Brothers 10, Easts 48 def Waves Tigers 22, Wests 40 def Hervey Bay 10.
Points: Brothers 16, Wests Panthers 12, Wallaroos 10, Hervey Bay 9, Isis 10, Easts Magpies 9, Waves Tigers 0.

ROCKHAMPTON

Round 12: Brothers 30 def Biloela 22, Yeppoon 66 def Fitzroy/Gracemere 26.
Points: Yeppoon 16, CQU Norths 9, Biloela 9, Brothers 9, Fitzroy/Gracemere 5.

GLADSTONE

Round 14: Wallabys 30 drew Tannum 30, Brothers won on forfeit from Calliope.
Points: Brothers 17, Valleys 17, Wallabys 12, Tannum 5, Calliope 5.

MACKAY DISTRICT

Round 13: Sarina 34 def Moranbah 12, Magpies 30 def Souths 22, Whitsunday 28 def Brothers 16, Wests 100 def Norths 0.
Points: Whitsunday/ Brahmans 20, Wests 18, Souths 16, Sarina 14, Moranbah 12, Magpies 10, Brothers 10, Norths -4.

BOWEN

Unavailable.

TOWNSVILLE

Round 14: Charters Towers 40 def Norths 20, Burdekin 40 def Centrals 12, Brothers 36 def University 18.
Points: Herbert River 44, Brothers 42, Burdekin 34, Centrals 32, University 28, Charters Towers 20, Norths 16.

CAIRNS DISTRICT

Round 15: Innisfail 54 def Edmonton 10, Ivanhoes 16 def Mareeba 6, Southern Suburbs 25 def Mossman 20, Kangaroos 88 def Atherton 0, Yarrabah 30 def Brothers 24.
Points: Innisfail 26, Tully 26, Yarrabah 20, Suburbs 19, Kangaroos 19, Brothers 15, Mossman 12, Mareeba 12, Edmonton 11, Ivanhoes 10, Atherton 6.

MID WEST

Unavailable