2014 QISSRL CONFRATERNITY CARNIVAL (Hosted by Aquinas College, Gold Coast)

RESULTS DAY 3 – THURSDAY, JULY 3

DIVISION 3 - CUP PLAYOFFS

SHALOM TOWNSVILLE 22 (Lance Hudson 2, Nigel Dua, Moses Wosmo tries; Moses Wosmo 3 goals) defeated EMMAUS COLLEGE JIMBOOMBA 16 (Joshua Barnes, Bailey Cox, Zac Dickens tries; Nicholas Pascoe 2 goals) at Aquinas College, Gold Coast.

ST AUGUSTINE’S COLLEGE SPRINGFIELD 16 (Reid Henderson 3, Jayden Gordon tries) defeated GOOD SHEPHERD CATHOLIC COLLEGE 12 (Ryan Cullis, Brodie Germaine tries; Brodie Germaine 2 goals) at Aquinas College, Gold Coast.

DIVISION 3 - CUP

TRINITY COLLEGE 18 (James Beazley, Jayden Gunn, Benjamin Walpole tries; Jayden Gunn 3 goals) defeated FAITH LUTHERAN COLLEGE 6 (Nicholas Aquili try; Presley Lowe goal) at Aquinas College, Gold Coast.

ST THOMAS MORE COLLEGE 34 (Tavake Junior Havili, Jaiyden Hunt, Jordan Metekingi, Henry Pritchard, Snell Pritchard, Lachlan Reeves, Shalom Tuifaasisina tries; Connah Morrissey-Harvey 2, Tavake Junior Havili goals) defeated ST MARY’S COLLEGE MARYBOROUGH 18 (Nicholas Grundy, Samuel McKey, Ben Ottery tries; Ben Ottery 3 goals) at Aquinas College, Gold Coast.

XAVIER COLLEGE 34 (Daniel Kirk 3, Mitchell Cassell 2, Scottt Burden tries; Kyle Campbell 3, Mitchell Collins 2 goals) defeated MT MARIA COLLEGE 12 (Samuel Erbel, Jake Handley tries; Bryce Gilliland 2 goals) at Aquinas College, Gold Coast.

HOLY SPIRIT 28 (Jayden Batchelor, Jye Borg, Luke Campbell, Cole Johnston, Brock Mifsud tries; Reece Strutynski 4 goals) defeated ST JAMES COLLEGE 24 (Mitchell Spink 2, Juan Williams, Jerome Marama tries; Fiamatai Leaupepe 3, Nathan Sparrow goals) at Aquinas College, Gold Coast.

DIVISION 2 - BOWL

GILROY SANTA MARIA 30 (Sabin Balanzategui 2, Lachlan Larosa 2, Caiden Di Bartolo tries; Joshua Bona 5 goals) defeated ST LUKE’S ANGLICAN 6 (Thomas Akers try; Thomas Akers goal) at Parkwood Sharks JRL, Gold Coast.

ST COLUMBAN’S COLLEGE 28 (Cory Parker 4, Darren Pereira, Liam Tozer tries; Cory Parker 2 goals) defeated CHANEL COLLEGE 22 (Justin Cridland, Joshua Hughes, Harrison Madge, Adam Romagnolo tries; Jack Breadsell 3 goals) at Aquinas College, Gold Coast.

BLACKHEATH & THORNBURGH 22 (Roy Fisher 2, Anfernee Henry 2, Tom McQueen tries; Tevin Nelliman goal) defeated ALL SOULS/ST GABRIEL’S 18 (Malik Leo 2, Clayton Gough, Thomas Knuth tries; Matthew Ievers goal) at Aquinas College, Gold Coast.

ST JOSEPH’S/ASSUMPTION 28 (James Breen 2, Thomas Jensen, Joseph Morris, Max Somes tries; Joshua Sharman 3, Gregory Hoffman goals) defeated COLUMBA COLLEGE 22 (Hayden O’Neill 4 tries; Martin Brennan 3 goals) at Aquinas College, Gold Coast.

DIVISION 2 – PLATE

SHALOM BUNDABERG 20 (Jake Egan, Benjamin Marschke, Kyle Spry tries; Hayden Herbert 4 goals) defeated ST MICHAEL’S COLLEGE 6 (Jake McGarry try, Jadyn Whakatope-Stewart goal) at Aquinas College, Gold Coast.

ST JOHN’S SCHOOL ROMA 20 (Thomas Barron 2, Joseph Packer, Regan Tucker tries; Oliver Peak 2 goals) defeated ST PATRICK’S COLLEGE SHORNCLIFFE 14 (Justin Sikimeti 2, Terrence Casey-Douglas tries; Jack Frawley goal) at Aquinas College, Gold Coast.

ST FRANCIS COLLEGE 16 (Albert Ikitau, Damian Lam Sam, Albert Robertson tries; Danny Misa 2 goals) defeated ST JOSEPH’S COLLEGE TOOWOOMBA 16 (Joshua Brennan, Samuel Brown, Patrick Clarke tries; Michael Lewis 2 goals) at Aquinas College, Gold Coast.

ST TERESA’ COLLEGE 24 (Adam Bishop, Jacob Boyce, Bradley Morgan, Christopher Morgan, Henry Pannifex tries; Bradley Morgan, Christopher Morgan goals) defeated MARIST COLLEGE EMERALD 8 (Sam Cronk try; Joshua Lewin, Jackson Reynolds goals) at Aquinas College, Gold Coast.

DIVISION 1 - TROPHY

PADUA COLLEGE 28 (Samuel Collins 2, Lawson Creighton, Jordan Fewings, Jack Peoples tries; Jordan Fewings 4 goals) defeated ABERGOWRIE COLLEGE 16 (Joseph Wigness, Benaiah Kambanei, Nyle Bowen tries; Travis Gulliver 2 goals) at Aquinas College, Gold Coast.

ST MARY’S COLLEGE TOOWOOMBA 42 (Sam Betros 2, Daniel Dean 2, Blake Appo, Robert Elara, Brayden Joseph, Mitchell Revell tries; Brayden Josephs 2, Sam Betros 2 goals) defeated ST EDMUND’S COLLEGE 6 (Connor Lacey try; Jackson Martin goal) at Aquinas College, Gold Coast.

AQUINAS COLLEGE 38 (Michael Balanda, James Farmer, Jordan Gomez, Clay Nolan, Tait O’Doherty, Jaxzen Smiler, Jack Whitelock tries; Jye Boyd 5 goals) defeated CLAIRVAUX MACKILLOP COLLEGE 12 (Cooper Batchelor, Hale Vaihu tries; Reece Braun 2 goals) at Aquinas College, Gold Coast.

MARYMOUNT COLLEGE 12 (Riley Glover, Matthew Popovic tries; Riley Glover 2 goals) defeated RYAN CATHOLIC COLLEGE 2 (Zak Parker goal) at Aquinas College, Gold Coast.

DIVISION 1 – SHIELD

ST PATRICK’S COLLEGE MACKAY 16 (Mitchell Dunn, Braydon Lamb, Lachlan Murphy tries; Joshua Morton 2 goals) defeated EMMAUS COLLEGE ROCKHAMPTON 10 (Malcolm Kenny, Samuel Munns tries; Jackson Harris goal) at Aquinas College, Gold Coast.

THE CATHEDRAL COLLEGE 25 (Cody-John Clark, Luke Rumpf, Caleb Tull, Dylan Williams tries; Lindsay Jarrett 4 goals) defeated IGNATIUS PARK COLLEGE 12 (Ryan Lloyd, Ben Stanford tries; Jacob Bourke 2 goals) at Aquinas College, Gold Coast.

ST BRENDAN’S COLLEGE 28 (Angus Fitzgerald, Zengrey Nona, Maia Raihe, Bacho Salam, Thomas Skinner tries; Sean Anderson 4 goals) defeated ST PETER CLAVER COLLEGE 10 (Shar Walden, Jesse Zampech tries; Lachlan Baynes goal) at Aquinas College, Gold Coast.

ROCKHAMPTON GRAMMAR SCHOOL 48 (Brodie Perry 3, Kurt Wiltshire 2, Joshua Wells, Benjamin Ramsey, Brendan English, Regan Conaghan, Mitchell Cockerton tries; Connor Tansey 3, Brodie Perry goals) defeated ST AUGUSTINE’S COLLEGE CAIRNS 6 (Jordan Huggett try; Jaydon Raymond goal) at Aquinas College, Gold Coast. 

DRAW – FRIDAY 4 JULY

TIME

FIELD

DIV

TEAM 1

TEAM 2

PLACING

8:30AM

1

CUP

Holy Spirit Catholic College

Trinity College

37/38

2

CUP

St Mary’s College Maryborough

Mt Maria College

35/36

3

CUP

St James College

Faith Lutheran College

39/40

4

BOWL

St Luke’s Anglican

Columba Catholic College

31/32

5

P/OFF

Good Shepherd Catholic College

Shalom  Townsville

41/42/43/44

 

 

 

 

 

 

9:30AM

1

CUP GF

St Thomas More College

Xavier College

33/34

2

BOWL

Chanel College

All Souls/St Gabriel’s

27/28

3

BOWL

Gilroy Santa Maria

St Joseph’s/Assumption

29/30

4

P/OFF

St Augustine’s Springfield

Emmaus College Jimboomba

41/42/43/44

5

PLATE

St Joseph’s College Toowoomba

Marist College Emerald

23/24

 

 

 

 

 

 

10:30AM

1

BOWL GF

St Columban’s College

Blackheath & Thornburgh

25/26

2

PLATE

St Francis College

St Teresa’s College

21/22

3

TROPHY

Aquinas College

Marymount College

13/14

4

PLATE

St Michael’s College

St Patrick’s College Shorncliffe

19/20

5

TROPHY

Clairvaux MacKillop College

Ryan Catholic College

15/16

 

 

 

 

 

 

11:30AM

1

PLATE GF

Shalom Bundaberg

St John’s School Roma

17/18

2

TROPHY

Abergowrie College

St Edmund’s College

11/12

3

SHIELD

Ignatius Park College

St Peter Claver College

3/4

4

SHIELD

St Patrick’s College Mackay

Rockhampton Grammar School

5/6

5

SHIELD

Emmaus College Rockhampton

St Augustine’s College Cairns

7/8

 

 

 

 

 

 

12:30PM

1

TROPHY GF

Padua College

St Mary’s College Toowoomba

9/10

 

 

 

 

 

 

1:30PM

1

SHIELD GF

The Cathedral College

St Brendan’s College

1/2