Intrust Super Cup Round 7 teams

Intrust Super Cup Round 7 teams

Burleigh Bears v CQ Capras
Pizzey Park on Saturday, April 16 - 4pm

Burleigh Bears

1. Tyler Chadburn 2. Kurtis Rowe 3. Sami Sauiluma 4. Nathan Davis 5. Oliver Regan 6. Daniel Schwass 7. Jamal Fogarty (c) 8. Luke Page 9. Pat Politoni 10. Paterika Vaivai 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Lachlan Burr 14. Tom Rowles 15. Josh Ailaomai 16. Jeffrey Lynch 17. Nathaniel Peteru 

Coach: Jim Lenihan

CQ Capras

1. Reece Baker 2. Junior Kirisome 3. Brandon Manase 4. Justin Tavae 5. Adam Henry 6. Maipele Morseau 7. Matt Minto 8. Gavin Hiscox (c) 9. Joshua Mitchell 10. Jack Kavanagh 11. Victor Halfpenny 12. William Cullen 13. Samson Graham 14. Mark Johnstone 15. Peter Gallen 16. Michael Ki 19. Aleki Falepaini 

Coach: Kim Williams

Head to QRL Live on game day to follow the scores

Mackay Cutters v Redcliffe Dolphins
Stadium Mackay on Saturday, April 16 - 6pm

Mackay Cutters

1. Matthew Wright 2. Jordan Pereira 3. Johnny Faletagoa'i 4. Tautau Moga 5. Jack Creith 6. Regan Verney 7. Liam Taylor 8. Ryan Kinlyside 9. Joshua Chudleigh 10. Braden Uele 11. Tyson Martin 12. Patrick Mago 13. Brenden Treston (c) 14. Andrew Davey 15. Joss Boyton 16. Leonati Feiloakitau-Fetuani 17. Isaac Richardson 18. Andrew Gay 

Coach: David Simpson

Redcliffe Dolphins

1. Luke Capewell 2. Jonus Pearson 4. Aaron Whitchurch 3. Jack Ahearn 5. Thomas Opacic 6. Zach Strasser 7. Darren Nicholls 8. Sam Anderson (c) 9. Shane Pumipi 10. Tyson Andrews 11. Harley Aiono 12. Daniel Bridge 13. Christopher Gesch 14. Brandon Lee 15. Tyson Cleal 16. Charlie Faingaa 17. Rulon Nutira 18. Joseph Bradley

Coach: Adam Mogg

See the photos from Round 6 in via the Photo Gallery page

PNG Hunters v Norths Devils
National Football Stadium on Saturday, April 16 – 6.30pm

PNG Hunters

1. Adex Wera 2. Justin Olam 3. Noel Zeming (c) 4. Thompson Teteh 5. William Aquila 6. Watson Boas 7. Atte Bina 8. Henry Noki 9. Warren Glare 10. Esau Siune 11. Ishamel Baikawa 12. Adam Korave (c) 13. Brandy Peter 14. Ase Boas 15. Timothy Lomai 16. Benjamin Hetra 17. Edward Goma 18. Tuvi Lepan 19. Wartovo Puara

Coach: Michael Marum

Norths Devils

1. Trae Clark 2. Michael Lucas 3. David Faamita 4. Jarryd Dodd 5. Rogan Dean 6. Billy Brittain (c) 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Jayden Berrell 10. Josh Afoa 11. Brett Greinke 12. Matiu Love-Henry 13. Jai Arrow 14. William McNee 15. Rhett Webster 16. Hemi Mullen 18. Tristan Lumley 19. Harry Pondekas 20. Dylan Smith

Coach: Mark Gliddon

Sunshine Coast Falcons v Townsville Blackhawks
Sunshine Coast Stadium on Sunday, April 17 – 1.40pm* (Live on Channel 9 / WIN / NBN)

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Rowan Klein 3. Callum Klein 4. Richard Kennar 5. Samuel Wright 6. David Oakes 7. Ryley Jacks 18. Tui Kamikamica 9. Alex Bishop 10. Thomas Geraghty 11. Patrick Hollis 12. Joe Stimson 13. Troy Giess (c) 14. Robbie Ward 15. Martin Cordwell 16. Jye Ballinger 17. Mboya Adams 19. Ryan Hansen 

Coach: Craig Ingebrigtsen

Townsville Blackhawks

1. Hezron Murgha 2. Jonathon Reuben 3. Noel Underwood 4. Delouise Hoeter 5. Conor Carey 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Glenn Hall (c) 9. Anthony Mitchell (c) 10. Corey Jensen 11. Lona Kaifoto 12. Rhyse Martin 13. Lorenzo Maafu 14. Nathan Norford 15. Brenden Santi 16. Willie Minoga 17. David Munro

Coach: Kristian Woolf

Watch all the match highlights from Round 6 here via QRL TV

Souths Logan Magpies v Tweed Heads Seagulls
Davies Park on Sunday, April 17 – 3pm

Souths Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Scott Doyle 4. Marion Seve 5. Luke Archer 6. Jack Joass 7. Samuel Scarlett 8. Herman Ese'ese 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Leon Panapa 12. Daniel Tamou 13. Phillip Dennis (c) 14. Daniel Russell 15. Aotealofa Tuimavave 16. George Fai 17. Tikiko Noke 18. Jack Walters 20. Taeao Kepu

Coach: Josh Hannay

Tweed Heads Seagulls

1. Shannon Walker 2. Leva Li 3. John Olive 4. Shaun Carney 5. Nathanael Barnes 6. Samuel Irwin 7. Karl Lawton 8. William Bugden 9. Samuel Meskell (c) 10. Mitchell Sharp 11. Cory Blair 12. Matthew Robinson 13. Samuel Saville (c) 14. Blake Anderson 15. Kierran Moseley 16. James Wood 17. Dane Clarke 

Coach: Aaron Zimmerle

Northern Pride v Easts Tigers
Barlow Park on Sunday, April 17 - 3pm

Northern Pride

1. Linc Port 2. Khan Ahwang 3. Shaun Hudson 4. Justin Castellaro 5. Luke George 6. Jared Allen 7. Brayden Torpy 8. David Murphy 9. Ryan Ghietti (c) 10. Ben Spina 12. Jack Svendsen 11. Vaipuna Tia-Kilifi 13. Tom Hancock 14. Denzel King 15. Colin Wilkie 16. Sheldon Powe-Hobbs 17. Akeripa Tia-Kilifi 18. Jordan Biondi-Odo

Coach: Joe O'Callaghan

Easts Tigers

1. Guy Hamilton 2. Suliasi Vunivalu 3. Jamie Anderson 4. Luke Lavelle 5. Leon Ellia-Niukore 6. Billy Walters 7. Brentt Warr 8. Matt White 9. Christopher Ostwald 10. Matthew Zgrajewski 11. Jake Foster 12. Dane Hogan (c) 13. Dean Britt 14. Francis Tualau 15. Liam McDonald 16. Christian Welch 18. Foisa Peni

Coach: Scott Sipple

Ipswich Jets v Wynnum Manly Seagulls
North Ipswich Reserve, on Sunday, April 17 – 3.30pm

Ipswich Jets

1. Carlin Anderson 2. Michael Purcell 3. Rory Humphreys 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Haydan Lipp 7. Dane Phillips (c) 8. Joshua Seage 9. Landon Hayes 10. Nathaniel Neale 11. Sam Martin 12. David Fa'alogo 13. Fakahoko Teutau 14. Sebastian Pandia 15. Jesse Roberts 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Wynnum Manly Seagulls

1. Patrick Templeman (c) 2. Peter Gubb 3. Mitchell Cronin 4. Greg Eden 5. Daniel Ogden 6. Matthew Smith 7. Mathew Seamark 8. Magnus Stromquist 9. Mitchell Moore 10. Benjamin Shea 11. Alex Barr 12. Jon Grieve 13. Aaron Rockley 14. Alehana Mara 15. Nicholas Harrold 16. Stephen Coombe 17. Salesi Funaki

Coach: Jon Buchanan

Read all the Round 6 Match Reports:

Relentless Devils punish Cutters
Phins make statement v Jets
Burleigh win seesawing contest
Pride crush scoreless Seagulls
Tigers tough it out over Wynnum Manly
Boas field goal sinks Blackhawks (+ gallery)
Falcons show class against Capras (+ highlights)