• QRL MAJOR COMPETITIONS
QRL Live for all Intrust Super Cup, Hastings Deering Colts and Mal Meninga Cup scores.

• BRISBANE RUGBY LEAGUE – In Safe Hands Cup
Round 10: Panthers 24 drew with Dolphins 24, Tigers 60 def Magpies 4, Seagulls 18 drew with Diehards 18.
Points: Panthers 20, Dolphins 19, Seagulls 17, Diehards 17, Magpies 12, Tigers 11.

• SEQ Senior Women's – Division 1
Round 9: Burleigh 60 def Toowoomba 0, Brothers 18 def Souths 14, Easts 16 def Wests 6.
Points: Easts 23, Brothers 21, Burleigh 20, Wests 20, Souths Magpies 15, Toowoomba 9.


• RUGBY LEAGUE IPSWICH – City of Ipswich Mayor's A Grade Cup
Round 13: Fassifern 40 def Norths 10, Brothers 28 def Goodna 16, Swifts 38 def West End 24.
Points: Swifts 33, Fassifern 33, Brothers 31, Goodna 29, Norths 28, Eastern Cobras 21, West End 19.


• RUGBY LEAGUE GOLD COAST – Q Top A Grade
Round 8: Burleigh 24 def Tweed Heads 16, Runaway Bay 34 def Tugun 10, Bilambil 74 def Ormeau 12, Southport 22 def Currumbin 20.
Points: Currumbin 22, Tweed Heads 20, Southport 18, Tugun 16, Runaway Bay 15, Burleigh 14, Bilambil 12, Ormeau 8.


• TOOWOOMBA RUGBY LEAGUE – Hutchies A Grade Cup
Round 11: Dalby 34 def Highfields 24, Oakey 74 def Souths 10, Goondiwindi 24 def Brothers 20, Warwick 24 def Pittsworth 22, Valleys 26 def Gatton 24.
Points: Valleys 18, Wattles 18, Highfields 14, Warwick 14, Dalby 14, Gatton 10, Pittsworth 8, Oakey 8, Goondiwindi 4, Brothers 2, Souths 0.

• ROMA & DISTRICT RUGBY LEAGUE
No games
Points after Round 8: Red Bulls 28, Chinchilla 24, Cities 20, Mitchell 12, Miles 8, St George 4.


• CENTRAL WEST RUGBY LEAGUE
Grand Final: Blackall Magpies 22 def Ilfracombe Scorpions 8.

• CENTRAL HIGHLANDS RUGBY LEAGUE – Purcell's Engineering Men's Competition
Round 8: Springsure 38 def Emerald Tigers 16.
Points: Bluff 14, Blackwater 11, Clermont 8, Springsure 7, Emerald Tigers 6, Dysart 6, Emerald Cowboys 0, Middlemount 0.



• Allied Pickfords Women's Competition
Round 8: Emerald Tigers 32 def Dysart Bulls 4.
Points: Blackwater 8, Emerald Cowgirls 8, Emerald Tigers 6, Dysart 2.


• SUNSHINE COAST RUGBY LEAGUE – Vantage Homes Division 1 Cup
Round 12: Nambour 30 def Caloundra 6, Maroochydore 56 def Gympie 6, Caboolture 30 def Noosa 28, Beerwah 40 def Kawana 18.
Points: Beerwah 42, Nambour 39, Caboolture 39, Maroochydore 39, Kawana 27, Caloundra 24, Noosa 15, Gympie 14.


• Sunshine Coast Women's Maudsley Excavations Cup
Round 6: Caboolture 22 def Noosa 16, Kawana 40 def Nambour 18.
Points: Kawana 21, Caboolture 20, South Burnett 18, Nambour 15, Noosa 9.


• SOUTH BURNETT RUGBY LEAGUE
Round 8: Kingaroy 86 def Wondai 4, Murgon 38 def Cherbourg 26.
Points: Nanango 10, Kingaroy 10, Cherbourg 6, Murgon 6, Wondai 0.


• CENTRAL BURNETT
Round 7: Biggenden 44 def Eidsvold 16.
Points: Gayndah 8, Mundubbera 8, Biggenden 5, Eidsvold 1.


• NORTHERN DISTRICTS RUGBY LEAGUE
No games
Points after Round 6: Miriam Vale 12, South Kolan 6, Avondale 4, Agnes Water 2.

• BUNDABERG RUGBY LEAGUE
Round 9: Hervey Bay 17 def Maryborough Brothers 16, Waves 20 drew Wests 20, Wallaroos 32 def Isis 10, Brothers 12 def Easts 10.
Points: Waves 15, Wallaroos 14, Isis 12, Wests 11, Easts 8, Brothers 8, Maryborough Brothers 2, Hervey Bay 2.


• Bundaberg Women's
No games
Points after Round 9: Brothers 11, Hervey Bay 6, Waves 4, Isis 3.

 

• ROCKHAMPTON RUGBY LEAGUE
Round 12: Yeppoon 44 def Valleys 6, Emu Park 28 def Norths 24, Woorabinda def Fitzroy/Gracemere (score unavailable), Rockhampton Brothers 32 def Tannum 22, Biloela 22 def Gladstone Brothers 20.
Points: Yeppoon 20, Rockhampton Brothers 18, Biloela 16, Norths 14, Emu Park 14, Valleys 8, Woorabinda 8, Gladstone Brothers 6, Tannum 4, Fitzroy 0.


• Inter City Women's
Round 11: Tannum Sands 22 def Rockhampton Brothers 16, Yeppoon 38 def Valleys 4, Woorabinda 22 def Calliope 18, Wallabys 26 def Norths 0.
Points: Wallabys 18, Tannum 18, Emu 14, Brothers 12, Yeppoon 8, Woorabinda 8, Norths 6, Calliope 4, Valleys 0.

• MACKAY DISTRICT RUGBY LEAGUE – Connole Carlisle A Grade Cup
Round 10: Moranbah 30 def Souths 22, Whitsunday 80 def Sarina 0, Wests 70 def Norths 0, Magpies 28 def Brothers 12.
Points: Wests 16, Whitsunday 14, Brothers 11, Moranbah 10, Souths 10, Sarina 5, Magpies 5, Magpies 4, Norths 0.


• Mackay Airport Women's Competition
Round 7: Moranbah 16 def Magpies 4, Brothers 40 def Souths 4, Sarina 40 def Whitsunday 16.
Points: Moranbah 12, Brothers 12, Magpies 8, Souths 6, Whitsunday 2, Sarina 2.

• TOWNSVILLE & DISTRICT RUGBY LEAGUE A GRADE
Round 8 (split Round): Herbert River 34 def Brothers 12, Centrals 28 def Western Lions 18.
Points: Brothers 28, Herbert River 28, Centrals 28, Western Lions 16, Norths 16, Charters Towers 12, Burdekin 4.

• CAIRNS & DISTRICT RUGBY LEAGUE A GRADE
Round 9: Tully 16 def Innisfail 10, Ivanhoes 20 def Mareeba 14, Atherton 50 def Edmonton 12, Southern Suburbs 32 def Yarrabah 16, Mossman 20 def Kangaroos 6.
Points: Atherton 14, Brothers 13, Mossman Port Douglas 10, Kangaroos 10, Tully 10, Brothers Innisfail 8, Ivanhoes 8, Southern Suburbs 8, Yarrabah 7, Mareeba 2, Edmonton 0.