Round 22 Team Lists – Women in League round

Mackay Cutters v Tweed Heads Seagulls
BB Print Stadium Mackay on Saturday, August 6 – 5pm

Mackay Cutters

1. Jack Creith 2. Jordan Pereira 3. Andrew Davey 4. Tautau Moga 5. Johnny Faletagoa'i 6. Yosepha Kepa 7. Delayne Ashby 8. Ryan Kinlyside 9. Joshua Chudleigh 10. Isaac Richardson 11. Joss Boyton 12. Leonati Feiloakitau-Fetuani 13. Brenden Treston (c) 14. Jacob Pottinger 15. Alexander Farrell 16. Dalton Phillips 17. Dylan Patteson 18. Kelvin Nielsen

Coach: Jim Wilson

Tweed Heads Seagulls

1. Doug Hewitt 2. Leva Li 3. Brian Kelly 4. Cory Blair 5. David Sheridan 6. Samuel Irwin 7. Michael Burgess 8. Ethan Price 9. Sam Meskell (c) 10. William Bugden 11. Matthew Robinson 12. Sam Saville (c) 13. Jackson Clarke 15. Josh Coyle 16. Oshae Tuiasau 17. Mitchell Sharp 18. Shawn Anderson

Coach: Aaron Zimmerle

Follow all the scores for Round 22 via QRL Live

CQ Capras v Souths Logan Magpies
Browne Park on Saturday, August 6 - 7pm

CQ Capras

1. Reece Baker 5. Junior Kirisome 4. Justin Tavae 3. Brandon Manase 2. Chanel Seigafo 6. Maipele Morseau 7. Matthew Minto 10. Jack Kavanagh 14. Charles Bouzinac 17. William Cullen 11. Aleki Falepaini 12. Guy Williams 8. Gavin Hiscox (c) 9. Joshua Mitchell 13. Samson Graham 16. Moli Filipo 21. Adam Henry 22. Liam Pickersgill

Coach: Kim Williams

Souths Logan Magpies

1. Bradley Frith 2. Nikau Taukiri Te Rupe 3. Nicholas Doyle 4. Marion Seve 5. Cameron Booth 6. Phil Dennis (c) 7. Benjamin Jackson 8. George Fai 9. Jack Walters 10. Daniel Russell 11. Leon Panapa 12. Daniel Tamou 13. Joseph Boyce 14. Scott Doyle 15. Francis Fifita 16. Joseph Ofahengaue 17. Herman Ese'ese

Coach: Josh Hannay

Easts Tigers v Redcliffe Dolphins
Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday, August 7 – 1.40pm*

Easts Tigers

1. Javarn White 2. Young Tonumaipea 4 .Jeremy Hawkins 3. Jamie Anderson 5. Jack Schaffer 6. Brentt Warr 7. Brodie Croft 8. Matthew Zgrajewski 9. Tommy Butterfield 10. Samuel Gee 11. Adam Crear 12 Luke Lavelle 13. John Puna 14. Mathew Pitman 15. Shane Gillham 16. Sam Bielefeld 17. Slade Griffin 18. Guy Hamilton 19. Dane Chang

Coach: Scott Sipple

Redcliffe Dolphins

1. Jack Ahearn 2. Jonus Pearson 3. Daniel Randall 4. Joshua Beehag 5. Kyle Van Klaveren 6. Zach Strasser 7. Darren Nicholls 8. Sam Anderson (c) 9. Shane Pumipi 10. Charlie Faingaa 15. Brandon Lee 12. Daniel Bridge 13. Christopher Gesch 11. Johnnie Fox 20. Taylor Brown 23. Tyson Cleal 25. Christian Hazard

Coach: Adam Mogg

Norths Devils v Wynnum Manly Seagulls
Bishop Park on Sunday, August 7 – 3pm

Norths Devils

1. Shaun Carney 5. Rogan Dean 12. Jarryd Dodd 4. Luke Pollock 2. Michael Lucas 14. Danny Kerr 7. Todd Murphy 8. Rez Phillips 9. Billy Brittain (c) 10. Paul Steele 11. Harry Pondekas 3. David Faamita 13. Tristan Lumley 6. Sean Yorston 15. Samuel Tochterman-Talbott 16. Kennedy Pettyborne 20. Dylan Smith

Coach: Mark Gliddon

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Mitchell Cronin 4. Mitchell Buckett 19. Daniel Wallace 6. Patrick Templeman (c) 7. Mathew Seamark 8. Magnus Stromquist 9. Alehana Mara 10. Aaron Rockley 11. John Te Reo 12. Alex Barr 13. Nicholas Harrold 14. Mitchell Moore 15. Tim Natusch 16. Stephen Coombe 17. Tanu Wulf 

Coach: Jon Buchanan

Northern Pride v Townsville Blackhawks
Barlow Park on Sunday, August 7 – 3pm

Northern Pride

1. Linc Port 2. Khan Ahwang 3. Justin Castellaro 4. Shaun Hudson 5. Luke George 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jared Allen 8. Ben Spina 9. Ryan Ghietti (c) 10. Patrick Kaufusi 11. Coen Hess 12. Jack Svendsen 13. Tom Hancock 14. Colin Wilkie 15. Sheldon Powe-Hobbs 16. David Murphy 17. Vaipuna Tia-Kilifi 18. Aidan Day

Coach: Joe O’Callaghan

Townsville Blackhawks

1. Matt Bowen 2. Samsen O’Neill 3. Moses Pangai 4. Delouise Hoeter 5. Conor Carey 6. Jahrome Hughes 7. Michael Parker-Walshe 8. Brenden Santi 9. Anthony Mitchell (c) 10. Corey Jensen 11. Lona Kaifoto 12. Rhyse Martin 13. Lorenzo Maafu 14. Sam Foster 15. Andrew Niemoeller 16. Willie Minoga 17. David Munro

Coach: Kristian Woolf

PNG Hunters v Burleigh Bears
National Football Stadium on Sunday, August 7 – 3.05pm

PNG Hunters

1. Oti Tony 2. Butler Morris 3. Justin Olam 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Ase Boas 7. Wartovo Puara 8. Enock Maki 9. Warren Glare 10. Esau Siune 11. Timothy Lomai 12. Adam Korave (c) 13. Brandy Peter 14. Gahuna Silas 15. Ishamel Baikawa 16. Benjamin Hetra 17. Watson Boas 18. Atte Bina 19. Edward Goma 20. Tuvi Lepan

Coach: Michael Marum

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Waka Wanahi 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Daniel Schwass 7. Jamal Fogarty (c) 8. Luke Page 9. Patrick Politoni 16. Joshua Ailaomai 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Jeffrey Lynch 10. Paterika Vaivai 15. Lachlan Burr 17. Louis Fanene 18. Nathaniel Peteru 19. Anthony Gray 20. Parahi Wilson

Coach: Jim Lenihan

Ipswich Jets – bye

Sunshine Coast Falcons – bye