The Harvey Norman Women in League Round 22 Intrust Super Cup teams have been named for this weekend.

PNG Hunters v Ipswich Jets at National Football Stadium on Saturday, August 5 - 3pm

PNG Hunters

1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Butler Morris 6. Silas Gahuna 7. William Mone 8. Wellington Albert 9. Wartovo Puara 10. Brandy Peter 11. David Loko 12. Timothy Lomai 13. Stanton Albert 14. Watson Boas 15. Enock Maki 16. Moses Meninga 17. Rahdly Brawa 19. Nixon Putt 20. Muka Peter Kalu 21. Esau Siune 22. Ase Boas

Coach: Michael Marum

Ipswich Jets

18. Jayden Connors 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Luke Capewell 7. Dane Phillips (c) 16. Huskie Teatau 13. Ben White 10. Nat Neale 11. Josh Seage 12. Seb Pandia 22. Tyson Lofipo 9. Denzel King 14. Hugh Sedger 15. Lachlan Roe 21. Jesse Roberts 8. Mitch Carpenter 17. Tu'u Maori

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Northern Pride v Souths Logan Magpies at Barlow Park on Saturday, August 5 - 5.30pm

Northern Pride

3. Gideon Gela-Mosby 2. Shawn Bowen 19. Javid Bowen 4. Bradley Stephen 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Ryan Ghietti 15. Sheldon Powe-Hobbs 9. Connor Jones 10. Darryn Schonig 11. Nathan Wales 12. Tom Hancock 13. Graham Clark 14. Colin Wilkie 16. Aidan Day 17. Jack Brock 18. Keelan White 20. Troy Kapea 21. Matthew Musumeci

Coach: Ty Williams

Souths Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matt Minto 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Brendon Gibb 13. Phil Dennis (c) 14. Jordan Scott 15. Jaydn Su'A 16. AJ Tuimavave 17. Rhys Melville 18. Jack Anderson

Coach: Jon Buchanan

Mackay Cutters v Sunshine Coast Falcons at BB Print Stadium Mackay on Saturday, August 5 - 6pm

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Bennett Leslie 4. Nathan Saumalu 5. Johnny Faletagoa'i 6. Setaimata Sa 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey 12. Shane Wright 13. Thomas Murphy 14. Lona Kaifoto 15. Blake Atherton 16. Kouma Samson 17. Isaac Richardson 18. Jack Blagbrough

Coach: Steve Sheppard

Sunshine Coast Falcons

1. Khan Ahwang 2. Samuel Wright 3. Justin Olam 4. Jeremy Hawkins 5. Matthew Soper-Lawler 6. Scott Drinkwater 7. Guy Hamilton 18. Lachlan Timm 9. Alex Bishop 10. Tui Kamikamica 11. Jon Grieve 12. Jye Ballinger 13. Dane Hogan (c) 14. Liam McDonald 15. Harrison Muller 16. Louis Geraghty 17. Christian Morris 

Coach: Craig Ingebrigtsen

CQ Capras v Townsville Blackhawks at Browne Park on Saturday, August 5 - 7pm

CQ Capras

1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Samuel Smith 5. Chanel Seigafo 6. Cody Grills 7. Jack Madden 8. Oliver Percy 9. Krys Freeman 10. Gavin Hiscox (c) 11. Liam Pickersgill 12. Luke George 13. Guy Williams (c) 14. Maipele Morseau 15. Junior Kirisome 16. Nathan Young 17. Phill Nati 18. Billy Gilbert 19. Dylan Webber 20. Lance Kuveu 21. Joshua Johnston

Coach: Kim Williams

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Paul Byrnes 3. Jordan Drew 4. Davin Crampton 5. Jonathon Reuben 14. Kierran Moseley 7. Kyle Laybutt 22. Oshae Tuiasau 9. Anthony Mitchell (c) 10. Francis Molo 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 17. Daniel Beasley 8. Sam Hoare 15. Jordan Kenworthy 16. Kieran Quabba 19. Sam Foster

Coach: Kristian Woolf

See the match officials for this weekend via Get Involved

Wynnum Manly Seagulls v Burleigh Bears at BMD Kougari Oval on Sunday, August 6 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. William Brimson 5. Jack Goodsell 6. Shaun Nona 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Mitch Cronin 10. Stedman Lefau 11. Salesi Funaki 12. Alex Barr 13. Mitch Frei (c) 14. Jayden Berrell 15. Adam Tuimavave-Gerrard 16. Billy Solah 17. Tanu Wulf

Coach: Adam Brideson 

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Troy Leo 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page 9. Christopher Law 10. Matt White 11. Dylan Kelly 12. Hayden Schwass 13. Sam Coster 14. Ricardo Parata 15. Jamie Dowling 16. Darren Griffiths 17. Lorenzo Ma’afu

Coach: Jim Lenihan

Norths Devils v Redcliffe Dolphins at Bishop Park on Sunday, August 6 - 3pm

Norths Devils

1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Haydan Lipp 7. Gary Riccardi 8. Darcy Maroske 9. Billy Brittain 10. John Palavi 11. Jarryd Dodd 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Danny Kerr 15. Stephen Coombe 16. Tama Koopu 17. David Faamita 

Coach: Mark Gliddon

Redcliffe Dolphins

1. Zach Strasser 4. Tom Opacic 3. Thompson Teteh 14. Joseph Bradley 5. Curtis Johnston 6. Tyson Gamble 7. Jack Ahearn 8. Nick Slyney 16. Shane Pumipi 10. Sam Anderson (c) 11. Daniel Bridge 12. Troy Giess 13. Samson Graham 9. Hugh Pratt 15. Tyson Cleal 17. Nathan Watts 20. Myles Taueli

Coach: Adam Mogg

Easts Tigers v Tweed Heads Seagulls at Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday, August 6 - 3pm

Easts Tigers

1. Leon Ellia-Niukore 2. Jarrod McInally 3. Shane Neumann 4. Conor Carey 5. Young Tonumaipe'a 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Steven Thorpe 9. Luke Lavelle 10. Mark Nicholls11. Jake Foster (c) 12. Robert Rochow 13. Jack Svendsen 14. Matt Zgrajewski 15. Charlie Galo 16. Mat Pitman 17. Brayden Torpy 18. Maeli Seve 19. Tekina Vailea

Coach: Scott Sipple

Tweed Heads Seagulls

1. Jayden Baker 2. Regan Ogle 3. James Wood 4. Kurtis McDonald 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Phoenix Hunapo 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell 10. Ben Nakubuwai 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Tristan Lumley 13. Keegan Hipgrave 14. Samuel Saville 15. Dane Clarke 16. Eddy Pettybourne 17. William Johnstone 20. Jenan Parrish

Coach: Aaron Zimmerle